Ubezpieczyciele pomogą ofiarom powodzi w szybszym uzyskaniu pieniędzy? Liczba zgłoszeń rośnie

Ubezpieczyciele starają się pomóc osobom dotkniętym przez żywioł
Ubezpieczyciele starają się pomóc osobom dotkniętym przez żywioł Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Na południu Polski trwa walka z wielką wodą. Choć główna fala powodziowa powoli opada, to wiele osób będzie potrzebować pomocy firmy ubezpieczeniowej. A te starają się ułatwić procedury dla osób poszkodowanych.


Szybkie ścieżki likwidacji szkód, wypłaty zaliczek, likwidatorzy w miejscach dotkniętych powodzią – tak firmy ubezpieczeniowe starają się uprościć proces uzyskiwania odszkodowań po powodzi - pisze dziennik "Rzeczpospolita".

A liczba osób, które zgłaszają się po odszkodowania rośnie. Rzecznik prasowy Warty w rozmowie z dziennikiem szacuje, że rezerwy na wypłatę odszkodowań sięgnąć mogą 12 milionów złotych. Zdaniem przedstawiciela firmy Generalli, szkody mają głównie charakter podtopień, np. w podpiwniczeniach budynków.

Główna fala wezbraniowa dotarła do Krakowa około godziny 7.00. Rzeczniczka prezydenta Krakowa Monika Chylaszek uspokaja – sytuacja jest opanowana, fala na szczęście szybko opada.

Niektórzy ubezpieczyciele zapowiadają, że osoby poszkodowane będą mogły otrzymać zaliczkę na pokrycie pierwszych szkód. Chwalą się oni ponadto, że są oni w stanie wypłacić odszkodowanie nawet dzień po złożeniu wniosku.

Problem w tym, że nie wszyscy mogli się ubezpieczyć. Część towarzystw decyduje się bowiem nie podpisywać umowy z osobami, które mieszkają na terenie zalewowym. Dlatego warto zweryfikować oferty - nie wszyscy ubezpieczyciele mają takie obostrzenia w regulaminie.


Nie wszyscy ubezpieczeni będą mogli jednak otrzymać odszkodowanie. Część ubezpieczycieli bowiem zastrzega sobie okres karencji, gdzie niemożliwe jest uzyskanie odszkodowania pomimo wystąpienia szkody.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał szereg komunikatów dla południowej części naszego kraju. Niewiele lepiej jest w środkowej części województwa śląskiego, na północy Małopolski i południu Podkarpacia. Tam obowiązuje drugi stopień zagrożenia i należy spodziewać się deszczu i burz.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.