Tak rynki finansowe zareagują na wyniki wyborów. Jest pierwsza ocena ekonomistów

Zdaniem ekonomistów wygrana PiS oznacza brak większych zmian na rynku finansowym.
Zdaniem ekonomistów wygrana PiS oznacza brak większych zmian na rynku finansowym. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Wyniki sondażowe wyborów wskazują na to, że status quo się utrzyma. Dla rynków finansowych w Polsce oznacza to brak większych zmian. Przegrana PiS przyczyniłaby się najbardziej do wzrostu szans na dodatkowe wydatki wyborcze – a na to się nie zapowiada.


Rynki finansowe nie odczują wyborów
Neutralny wynik dla rynków finansowych jest rezultatem utrzymującego się status quo – informuje PAP Biznes. Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego, w rozmowie z agencją poinformował, że – dopiero przegrane PiS do 5 pkt. proc. znacząco podniosłaby szanse na jakieś dodatkowe wydatki wyborcze.

Zdaniem Beneckiego taki stan rzeczy jest dla polskiego rynku pozytywny – potrzeby pożyczkowe w 2020 spadną z 35 mld na 21 mld zł – oznajmia ekonomista.

Aktualne wyniki wskazują na to, że w Polsce, podczas jesiennych wyborów parlamentarnych, nie dojdzie do zmian władzy.

Wyniki mówią same za siebie
W powyborczym poranku, naTemat informuje o najnowszych doniesieniach dot. wyborów. Po przeliczeniu głosów z ponad 95 proc. komisji wynika, że PiS powiększyło przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego oddało głos 46,01 proc. głosów, na KE – 37,87 proc. Do Brukseli pojadą jeszcze posłowie Wiosny, Konfederacja nie przekroczyła progu.

Kursy walut też bez zmian
Wyniki wyborów nie wpłynęły znacząco na kursy głównych walut – podaje Bankier.pl. Kurs euro wynosi 4.29 zł, z kolei dolara 3,82 zł. Frank szwajcarski kosztuje niecałe 3,82 zł, a funt brytyjski nie przekracza 4,88 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.