Rozwiązanie szyte na miarę branży motoryzacyjnej. Ruszają dwie nowe platformy sprzedaży dla biznesu

Ruszają dwie nowe platformy do sprzedaży hurtowej dla branży moto: AkuB2B i OlejB2B
Ruszają dwie nowe platformy do sprzedaży hurtowej dla branży moto: AkuB2B i OlejB2B Fot. 123rf.com / Andriy Popov
Dzięki internetowi życie motoryzacyjnych laików stało się banalnie proste. Aby kupować części zamienne czy akcesoria nie trzeba specjalistycznej wiedzy - wystarczy wpisać w okienko wyszukiwarki nazwę potrzebnego produktu, aby chwilę później otrzymać długą listę sklepów z akumulatorami, płynami czy olejami samochodowymi.


Jeśli doliczyć do tego portale ze specjalistycznymi poradami i porównywarki cen, można założyć, że od całkiem niezłego rozeznania w ofertach niedoświadczonego klienta dzieli tak naprawdę chwila lektury i kilkanaście kliknięć.

Paradoksalnie, specjaliści podobnym komfortem cieszą się znacznie rzadziej. Mówiąc inaczej: biznes nie ma tak łatwo. Albo raczej… nie miał.

Hurtownicy, aby dotrzeć ze swoją ofertą do klientów, często stawiają na marketing szeptany oraz wypracowane na przestrzeni lat kontakty biznesowe. I o ile współpraca oparta na zaufaniu i długoletnich relacjach to podstawa każdego biznesu, to już jego rozwój uzależniony jest jednak od szybkiego i sprawnego pozyskiwania nowych kontrahentów.

To zadanie nie należy do łatwych. Ogólnodostępnych, ale jednocześnie mocno wyspecjalizowanych platform sprzedażowych dla hurtowników nadal brakuje, ale sytuacja ta może się niedługo zmienić. W internecie pojawiły się bowiem dwa nowe adresy, które powinni zapamiętać wszyscy ci, którzy w sferze swoich biznesowych zainteresowań mają oleje samochodowe i akumulatory.

Tylko poważne oferty, tylko dla biznesu
Platformy AkuB2B i OlejB2B powstały z jednej strony po to, aby kojarzyć ze sobą podmioty zainteresowane sprzedażą i kupnem wymienionych towarów, a z drugiej - aby powstałe w ten sposób kontakty umacniać i podtrzymywać.
Ideą twórców nie było bowiem stworzenie internetowej giełdy, na której swoje towary mógłby wystawiać każdy, kto w bardziej lub mniej przypadkowy sposób wszedł w posiadanie partii olejów czy palety akumulatorów. AkuB2B i OlejB2B to z założenia miejsca przeznaczone tylko i wyłącznie dla jednostek z branży motoryzacyjnej.


Weryfikacja potencjalnych sprzedawców następuje już w momencie zakładania profilu na platformie. W formularzu należy podać numer NIP i REGON. Dane te są następnie weryfikowane przez administratorów. Jeśli numer PKD podmiotu wpisuje się w odpowiedni profil działalności, wystawca może rozpocząć tworzenie oferty.
]Sprzedaż i kontrola zasobów
Posiadanie profilu na obu platformach ma dwie główne zalety. Pierwszą jest oczywiście dostęp do szerokiej grupy odbiorców. Drugą - możliwość bieżącej kontroli zasobów magazynowych. Pojawiające się nadwyżki można szybko i efektywnie niwelować, wystawiając nadprogramowy towar na sprzedaż poprzez platformę.

Z punktu widzenia klienta, AkuB2B i OlejB2B to przede wszystkim szansa na dostęp do sprawdzonego źródła potrzebnych produktów. Docelowo, oba serwisy mają stanowić swego rodzaju ewidencję producentów i dystrybutorów działających na terenie całej Polski.
Dostęp do ich ofert będzie w zasięgu kilku kliknięć, a nie jak do tej pory - w zasięgu kilku, a nawet kilkunastu telefonów, które należało wykonać, aby zweryfikować realny stan inwentarza poszczególnych dostawców. Zebranie wszystkich ofert w jednym miejscu daje ponadto możliwość natychmiastowego porównania cen i marek oraz ich dostępności w różnych regionach kraju.

Potencjalny czas dostawy określa sam wystawca. Może się on wahać od 24 do 72 godzin, ale musi zostać z góry określony dla każdego produktu. W kwestii płatności, obie platformy wprowadziły możliwość dokonania zapłaty za pośrednictwem bankowości online lub przelewu.
AkuB2B i OlejB2B to pierwsze, tak spójne i tak wąsko wyspecjalizowane platformy sprzedażowe dla branży motoryzacyjnej w Polsce. Dzięki wygodnej wyszukiwarce znalezienie konkretnego produktu dopasowanego do określonego typu samochodu nie stanowi już problemu. Wyniki są natomiast prezentowane w przejrzystej formie, tak aby proces zakupowy został możliwie jak najbardziej skrócony, a sam klient otrzymywał najbardziej korzystne i dopasowane do jego potrzeb oferty.

Architektura serwisu umożliwia również prowadzenie aktywnych działań marketingowych. Sprzedawca ma możliwość łączenia produktów w pakiety oraz tworzenia ofert promocyjnych.

Artykuł powstał we współpracy z platformami AkuB2B i OlejB2B.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła