Hodowcy właśnie otrzymali pieniądze z programu Owca Plus. Krowy zamuczą z zazdrości

Hodowcy owiec z woj. Śląskiego otrzymają ponad 420 tys. zł na swoje zwierzęta.
Hodowcy owiec z woj. Śląskiego otrzymają ponad 420 tys. zł na swoje zwierzęta. Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazet
Obiecanych przez rządzących pieniędzy unijnych na krowy i świnie na razie jak nie było, tak nie ma. W przeciwieństwie do dotacji przeznaczonych na hodowlę owiec. Na Śląsku właśnie przekazano pieniądze - kwotę ponad 420 tys zł - na wsparcie hodowli owiec w ramach programu „Owca Plus”.


Owca plus
To nie pierwszy raz, gdy śląscy hodowcy owiec i kóz otrzymali wsparcie finansowe na swoje zwierzęta. Jak podaje PAP, wojewódzki program jest prowadzony w tym rejonie już od 12 lat. Oprócz wsparcia hodowli owiec i kóz, pomaga w ochronie bioróżnorodności Beskidów oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Biuro prasowe urzędu poinformowało, że tegoroczną dotację otrzymała Fundacja Pasterstwo Transhumancyjne. Chroni ona przyrodę i krajobraz hal i polan górskich Beskidów poprzez prowadzenie tam wypasu owiec.

Pieniądze Fundacja otrzymała w wyniku konkursu, którego celem jest czynna ochrona bioróżnorodności i krajobrazu poprzez prowadzenie wypasu owiec ras lokalnych oraz popularyzację stworzonego w 2017 r. „Szlaku bacówek programu Owca Plus”. Składane oferty musiały uwzględniać m.in. wypas owiec na terenie hal i polan nie mniejszym niż 550 ha w Beskidach. Sam program „Owca Plus” funkcjonuje w woj. śląskim od 2007 r.

Co z Krową plus?
Teraz czas na dotacje na krowy i świnie, obiecane przez polityków PiS w ramach programu „Krowa plus”. Choć do Komisji Europejskiej nie wpłynął na razie żaden wniosek w tej sprawie, minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski twierdzi, że pieniądze popłyną do rolników. Mimo to wciąż pojawiają się poważne wątpliwości, czy obietnica zostanie zrealizowana niebawem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł