Hodowcy właśnie otrzymali pieniądze z programu Owca Plus. Krowy zamuczą z zazdrości

Hodowcy owiec z woj. Śląskiego otrzymają ponad 420 tys. zł na swoje zwierzęta.
Hodowcy owiec z woj. Śląskiego otrzymają ponad 420 tys. zł na swoje zwierzęta. Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazet
Obiecanych przez rządzących pieniędzy unijnych na krowy i świnie na razie jak nie było, tak nie ma. W przeciwieństwie do dotacji przeznaczonych na hodowlę owiec. Na Śląsku właśnie przekazano pieniądze - kwotę ponad 420 tys zł - na wsparcie hodowli owiec w ramach programu „Owca Plus”.


Owca plus
To nie pierwszy raz, gdy śląscy hodowcy owiec i kóz otrzymali wsparcie finansowe na swoje zwierzęta. Jak podaje PAP, wojewódzki program jest prowadzony w tym rejonie już od 12 lat. Oprócz wsparcia hodowli owiec i kóz, pomaga w ochronie bioróżnorodności Beskidów oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Biuro prasowe urzędu poinformowało, że tegoroczną dotację otrzymała Fundacja Pasterstwo Transhumancyjne. Chroni ona przyrodę i krajobraz hal i polan górskich Beskidów poprzez prowadzenie tam wypasu owiec.

Pieniądze Fundacja otrzymała w wyniku konkursu, którego celem jest czynna ochrona bioróżnorodności i krajobrazu poprzez prowadzenie wypasu owiec ras lokalnych oraz popularyzację stworzonego w 2017 r. „Szlaku bacówek programu Owca Plus”. Składane oferty musiały uwzględniać m.in. wypas owiec na terenie hal i polan nie mniejszym niż 550 ha w Beskidach. Sam program „Owca Plus” funkcjonuje w woj. śląskim od 2007 r.

Co z Krową plus?
Teraz czas na dotacje na krowy i świnie, obiecane przez polityków PiS w ramach programu „Krowa plus”. Choć do Komisji Europejskiej nie wpłynął na razie żaden wniosek w tej sprawie, minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski twierdzi, że pieniądze popłyną do rolników. Mimo to wciąż pojawiają się poważne wątpliwości, czy obietnica zostanie zrealizowana niebawem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.