Andrzej Duda spotkał się w USA z kierownictwem Google’a i YouTube’a. Wiemy, o czym rozmawiali

Andrzej Duda spotkał się w Dolinie Krzemowej z szefostwem Google'a.
Andrzej Duda spotkał się w Dolinie Krzemowej z szefostwem Google'a. Foto: Twitter.com/prezydentpl
Przy okazji wizyty w USA, prezydent Andrzej Duda zawitał do Mountain View w Kalifornii. Spotkał się tam z prezes YouTube’a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a Kentem Walkerem. – Uważam, że to bardzo dobra wizyta, bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy tutaj zobaczyć – mówił Duda. Firmy zapowiedziały, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwa w Polsce.


Andrzej Duda w USA
Prezydent odwiedził siedzibę Google’a w ostatnim dniu wizyty w USA. Najpierw widział się z Donaldem Trumpem, potem odwiedził środowiska polonijne, na koniec zostawił tę właśnie wizytę. Prezydent rozmawiał też z polskimi inżynierami pracującymi dla Google'a – informuje PAP.

Jak mówił, odbył bardzo ciekawe spotkanie z zarządem Google'a i z prezes You Tube’a Susan Wojcicki.– Państwo powiedzieli mi, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwo w Polsce, że szukają nowych możliwości rozwojowych w naszym kraju, co bardzo mnie cieszy i uważam, że to bardzo dobra wizyta, bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy tutaj zobaczyć – mówił Andrzej Duda.

Polscy inżynierowie w Dolinie Krzemowej
– Bardzo mnie to cieszy, że nasi inżynierowie właśnie w tej tak niezwykle znanej firmie i tak nowoczesnej, znajdują zatrudnienie i są poszukiwanymi kooperantami – oświadczył prezydent.

Była to część większego przejazdu Dudy przez Dolinę Krzemową. Spotkał się też na konferencji z kierownictwem takich firm, jak Visa, Cisco, IBM, Microsoft, Oracle i Facebook.

Amerykańskie media przed wizytą Andrzeja Dudy w Waszyngtonie w dość specyficzny sposób podsumowały aktywność polskiego prezydenta. Dwumiesięcznik "Foreign Policy" opublikował na swojej stronie artykuł, z którego wynika, że Duda "sprawnie masuje ego Donalda Trumpa".


Wcześniej Andrzej Duda podpisał w Białym Domu porozumienie w sprawie zakupu nowoczesnych, amerykańskich myśliwców. Część wojskowych ekspertów zwraca jednak uwagę, że amerykańskie samoloty nie dysponują w Polsce odpowiednią infrastrukturą, by ich możliwości mogły zostać w pełni wykorzystane. Ponadto są bardzo drogie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby