Andrzej Duda spotkał się w USA z kierownictwem Google’a i YouTube’a. Wiemy, o czym rozmawiali

Andrzej Duda spotkał się w Dolinie Krzemowej z szefostwem Google'a.
Andrzej Duda spotkał się w Dolinie Krzemowej z szefostwem Google'a. Foto: Twitter.com/prezydentpl
Przy okazji wizyty w USA, prezydent Andrzej Duda zawitał do Mountain View w Kalifornii. Spotkał się tam z prezes YouTube’a Susan Wojcicki i wiceprezesem Google'a Kentem Walkerem. – Uważam, że to bardzo dobra wizyta, bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy tutaj zobaczyć – mówił Duda. Firmy zapowiedziały, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwa w Polsce.


Andrzej Duda w USA
Prezydent odwiedził siedzibę Google’a w ostatnim dniu wizyty w USA. Najpierw widział się z Donaldem Trumpem, potem odwiedził środowiska polonijne, na koniec zostawił tę właśnie wizytę. Prezydent rozmawiał też z polskimi inżynierami pracującymi dla Google'a – informuje PAP.

Jak mówił, odbył bardzo ciekawe spotkanie z zarządem Google'a i z prezes You Tube’a Susan Wojcicki.– Państwo powiedzieli mi, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwo w Polsce, że szukają nowych możliwości rozwojowych w naszym kraju, co bardzo mnie cieszy i uważam, że to bardzo dobra wizyta, bardzo ciekawe rzeczy mogliśmy tutaj zobaczyć – mówił Andrzej Duda.

Polscy inżynierowie w Dolinie Krzemowej
– Bardzo mnie to cieszy, że nasi inżynierowie właśnie w tej tak niezwykle znanej firmie i tak nowoczesnej, znajdują zatrudnienie i są poszukiwanymi kooperantami – oświadczył prezydent.

Była to część większego przejazdu Dudy przez Dolinę Krzemową. Spotkał się też na konferencji z kierownictwem takich firm, jak Visa, Cisco, IBM, Microsoft, Oracle i Facebook.

Amerykańskie media przed wizytą Andrzeja Dudy w Waszyngtonie w dość specyficzny sposób podsumowały aktywność polskiego prezydenta. Dwumiesięcznik "Foreign Policy" opublikował na swojej stronie artykuł, z którego wynika, że Duda "sprawnie masuje ego Donalda Trumpa".


Wcześniej Andrzej Duda podpisał w Białym Domu porozumienie w sprawie zakupu nowoczesnych, amerykańskich myśliwców. Część wojskowych ekspertów zwraca jednak uwagę, że amerykańskie samoloty nie dysponują w Polsce odpowiednią infrastrukturą, by ich możliwości mogły zostać w pełni wykorzystane. Ponadto są bardzo drogie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.