Atrybut każdego odpowiedzialnego turysty. W niemałym stopniu zaciera niesmak po nieudanym urlopie

Ubezpieczenie NNW w podróży chronią od następstw nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży
Ubezpieczenie NNW w podróży chronią od następstw nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży 123rf.com
Od wakacji oczekujemy samych pozytywnych zdarzeń, ale los lubi płatać figle, obracając wniwecz nasze wyobrażenia o wypoczynku. Wystarczy nieszczęśliwy wypadek, żeby czar prysł. Dlatego coraz więcej wczasowiczów decyduje się ubezpieczyć od NNW, chcąc przynajmniej finansowo zrekompensować sobie nieudany urlop.


Pod skrótem NNW w turystycznym wydaniu rozumie się następstwa nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży. Jeśli posiadamy taką polisę, wówczas możemy liczyć na odszkodowanie za straty poniesione poza naszym miejscem zamieszkania.

Ubezpieczenia podróży na terenie Polski koncentrują się na ochronie przed NNW w odróżnieniu od polis zagranicznych skupiających się z kolei na ubezpieczeniu kosztów leczenia. Wynika to z faktu, że w naszym kraju mamy zapewniony konstytucyjnie bezpłatny dostęp do publicznej opieki zdrowotnej, więc nie grożą nam np. opłaty za hospitalizację.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by polisę od NNW zapewniającą ochronę w czasie krajowych podróży rozszerzać o dodatkowe składniki np. świadczenia szpitalne wypłacane za pobyt w szpitalu, który skutkuje tymczasową niezdolnością do pracy. Wiąże się to oczywiście z dorzuconą do podstawowej składki opłatą po stronie ubezpieczonego.

Większe prawdopodobieństwo wypadku dotyczy tych turystów, którzy na urlopie preferują aktywny wypoczynek. Czy i kiedy przysługuje im odszkodowanie w razie nieszczęścia? Na ogół standardowa umowa ubezpieczenia obejmuje ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportów (jazda na rowerze, jazda konno, nurkowanie, bieganie).


Natomiast wyczynowe uprawianie sportu najczęściej nie mieści się w podstawowym pakiecie, dlatego taką ochronę trzeba dodatkowo wykupić. Sporty wyczynowe charakteryzują się regularnymi treningami oraz podwyższonym ryzykiem zaistnienia kontuzji u sportowca, stąd towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do nich inaczej.
Wśród sportów wyczynowych można wyróżnić narciarstwo, snowboard, windsurfing czy kitesurfing. Zalicza się do nich również całą gamę sportów o charakterze ekstremalnym, takich jak kolarstwo górskie, wspinaczka wysokogórska, paralotniarstwo, skoki na bungee, skoki spadochronowe, sporty motorowe czy spływy raftingowe.

Niezależnie od wybranego wariantu ubezpieczenie NNW w podróży obowiązuje od momentu jej rozpoczęcia (po opłaceniu składki ubezpieczeniowej) do czasu jej zakończenia. Wysokość odszkodowania ustala się po całkowicie zakończonym procesie leczenia i rehabilitacji na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.