Atrybut każdego odpowiedzialnego turysty. W niemałym stopniu zaciera niesmak po nieudanym urlopie

Ubezpieczenie NNW w podróży chronią od następstw nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży
Ubezpieczenie NNW w podróży chronią od następstw nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży 123rf.com
Od wakacji oczekujemy samych pozytywnych zdarzeń, ale los lubi płatać figle, obracając wniwecz nasze wyobrażenia o wypoczynku. Wystarczy nieszczęśliwy wypadek, żeby czar prysł. Dlatego coraz więcej wczasowiczów decyduje się ubezpieczyć od NNW, chcąc przynajmniej finansowo zrekompensować sobie nieudany urlop.


Pod skrótem NNW w turystycznym wydaniu rozumie się następstwa nieszczęśliwych wypadków, które skutkują doznaniem uszczerbku na zdrowiu w wyniku niefortunnego zdarzenia podczas podróży. Jeśli posiadamy taką polisę, wówczas możemy liczyć na odszkodowanie za straty poniesione poza naszym miejscem zamieszkania.

Ubezpieczenia podróży na terenie Polski koncentrują się na ochronie przed NNW w odróżnieniu od polis zagranicznych skupiających się z kolei na ubezpieczeniu kosztów leczenia. Wynika to z faktu, że w naszym kraju mamy zapewniony konstytucyjnie bezpłatny dostęp do publicznej opieki zdrowotnej, więc nie grożą nam np. opłaty za hospitalizację.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by polisę od NNW zapewniającą ochronę w czasie krajowych podróży rozszerzać o dodatkowe składniki np. świadczenia szpitalne wypłacane za pobyt w szpitalu, który skutkuje tymczasową niezdolnością do pracy. Wiąże się to oczywiście z dorzuconą do podstawowej składki opłatą po stronie ubezpieczonego.

Większe prawdopodobieństwo wypadku dotyczy tych turystów, którzy na urlopie preferują aktywny wypoczynek. Czy i kiedy przysługuje im odszkodowanie w razie nieszczęścia? Na ogół standardowa umowa ubezpieczenia obejmuje ryzyko związane z amatorskim uprawianiem sportów (jazda na rowerze, jazda konno, nurkowanie, bieganie).


Natomiast wyczynowe uprawianie sportu najczęściej nie mieści się w podstawowym pakiecie, dlatego taką ochronę trzeba dodatkowo wykupić. Sporty wyczynowe charakteryzują się regularnymi treningami oraz podwyższonym ryzykiem zaistnienia kontuzji u sportowca, stąd towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do nich inaczej.
Wśród sportów wyczynowych można wyróżnić narciarstwo, snowboard, windsurfing czy kitesurfing. Zalicza się do nich również całą gamę sportów o charakterze ekstremalnym, takich jak kolarstwo górskie, wspinaczka wysokogórska, paralotniarstwo, skoki na bungee, skoki spadochronowe, sporty motorowe czy spływy raftingowe.

Niezależnie od wybranego wariantu ubezpieczenie NNW w podróży obowiązuje od momentu jej rozpoczęcia (po opłaceniu składki ubezpieczeniowej) do czasu jej zakończenia. Wysokość odszkodowania ustala się po całkowicie zakończonym procesie leczenia i rehabilitacji na podstawie przedstawionej dokumentacji medycznej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby