To fundament, a tak często o nim zapominamy. Bez tego służbowy komputer nie będzie bezpieczny

Bezpieczeństwo urządzenia, pełne wsparcie dla pakietu biurowego Office 365 i wszystkich funkcji oferowanych przez oprogramowanie. Taki jest Windows 10, najnowsza wersja systemu operacyjnego, z którego mogą korzystać użytkownicy biznesowi
Bezpieczeństwo urządzenia, pełne wsparcie dla pakietu biurowego Office 365 i wszystkich funkcji oferowanych przez oprogramowanie. Taki jest Windows 10, najnowsza wersja systemu operacyjnego, z którego mogą korzystać użytkownicy biznesowi Mat. prasowe
Hasło logowania włączone? Tak. Antywirus zainstalowany? W rzeczy samej. Ważne pliki zaszyfrowane specjalnym programem? Nie inaczej. Czyli nie ma co martwić się o bezpieczeństwo używanego w pracy komputera? Zaraz... A co z systemem operacyjnym? Jest i chodzi. Świetnie, tylko czy jest aktualizowany? Czy można go w ogóle zaktualizować?


Nie trzeba być wcale dużą firmą, żeby znaleźć się na celowniku cyberprzestępców lub konkurentów stosujących nieczyste zagrywki. Jak wynika z raportu ''Stan cyberbezpieczeństwa małych i średnich firm w roku 2016'', co drugie duże przedsiębiorstwo (ponad 50 proc. biznesów) doświadczyło w swojej działalności naruszenia bezpieczeństwa danych.

Za tym, że do firmowego komputera uzyskują dostęp niepowołane osoby, stoją różne przyczyny. Jedną z nich może być dziurawy system operacyjny, który nie jest aktualizowany przez użytkownika albo też nie jest w stanie pobierać aktualizacji, gdyż wygasło dla niego wsparcie techniczne od producenta, co jest naturalną koleją rzeczy w branży IT.

Jak pokazują statystyki firmy analitycznej NetMarketShare, najpopularniejszym systemem operacyjnym na komputerach stacjonarnych i laptopach jest Windows. Z wynikiem około 88 proc. plasuje się on w tym rankingu na pierwszym miejscu. Warto jednak rozbić ten ogólny odsetek na wyniki dla poszczególnych wersji ''okienek'' Microsoft.
Według danych firmy badawczej Net Application, już niemal co drugi komputer stacjonarny i laptop (44 proc.), działa w oparciu o Windows 10, czyli najnowszą wersję systemu operacyjnego giganta z Redmond. Raport pokazuje jednak, że 36 proc. komputerów wciąż działa na leciwym Windows 7, który w zestawieniu znalazł się na drugim miejscu. Ktoś może zapytać: ale w czym problem?


Sęk w tym, że główne wsparcie techniczne dla „siódemki” wygasło 13 stycznia 2015. Wprawdzie cykl życiowy systemu jeszcze się nie zakończył i nadal jego użytkownicy otrzymują aktualizacje. Ta przedłużona pomoc wkrótce się skończy, bo z dniem 14 stycznia 2020 roku. Po tej dacie Windows 7 przestanie być całkowicie wspierany.

Firmy, które korzystają w biurach z komputerów witających pracowników pulpitem Windows 7, nie powinny więc zwlekać i dokonać przeskoku na w pełni wspierany Windows 10. Tym bardziej, że twórcy najnowszego systemu wyposażyli go w szereg zwiększających bezpieczeństwo funkcji.

Dostęp do nieustannie aktualizowanych zabezpieczeń, które odpowiadają na ciągle zmieniające się zagrożenia z sieci, to jeden z filarów bezpieczeństwa danych. Kolejnym jest identyfikacja upoważnionych do logowania osób. W Windows 10 odpowiada za to funkcja Windows Hello, która pozwala logować się dzięki technologii rozpoznawania twarzy lub linii papilarnych. System jest po prostu bezbłędny – rozpoznaje wyłącznie autoryzowanych wcześniej użytkowników.

Najnowsze „okienka” mają na pokładzie też Windows Defender. To wbudowany program antywirusowy, który stanowi kluczowy składnik aplikacji Windows Defender Security Center. Chroni on kompleksowo dane użytkownika przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, programami szpiegującymi i innymi zagrożeniami czającymi się w sieci.
Dzięki Windows 10 rośnie też bezpieczeństwo tak istotne dla komfortu codziennej pracy na służbowym komputerze, gdy przygotowuje się różne dokumenty, tabele, wykresy i prezentacje. Użytkownicy aplikacji Office 365 mogą teraz przywrócić pliki jednym kliknięciem, korzystając z usługi subskrypcji.

Korzystając z Windows 10, użytkownicy firmowych komputerów będą mieli dostęp do najnowszych funkcji Office 365. Mowa tu o zestawie aplikacji, obejmującym oprogramowanie Microsoft Office, usługi poczty elektronicznej i sieci społecznościowych (Exchange Online), komunikacji (Skype dla Firm) i współpracy (SharePoint, OneDrive i Office 365 Online).

Właściciele firm, chcący zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych i korzystać z profesjonalnych narzędzi dla biznesu, mogą to zrobić instalując Windows 10 Pro. Ta wersja zawiera wszystkie funkcje podstawowego systemu Windows 10 Home, przy czym została wzbogacona o specjalne rozwiązania dla firm.

Artykuł powstał we współpracy z Tech Data.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła