"Aplikacji do rozbierania kobiet" w ogniu krytyki. Twórcy wydali ważne oświadczenie

Aplikacja DeepNude na Windows i Linux jest niedostępna i nie pojawi się w oficjalnej sprzedaży.
Aplikacja DeepNude na Windows i Linux jest niedostępna i nie pojawi się w oficjalnej sprzedaży. Fot. strona internetowa DeepNude
Po fali krytyki twórcy aplikacji DeepNude zdecydowali, że nie będą jej dłużej udostępniać. Zainteresowanie było tak gigantyczne, że ich serwery wczoraj nie wytrzymały.


Czym jest DeepNude?
Przypomnijmy, że aplikacja DeepNude, o której pisaliśmy wczoraj w INNPoland.pl, przerabia zdjęcia ubranych kobiet na takie, na których nie mają ubrania. Do jej stworzenia wykorzystano technologię deepfake, która analizuje obraz osoby, po czym generuje fałszywy obraz i nakłada go na ten prawdziwy.


DeepNude jeszcze wczoraj można było pobrać i wypróbować za darmo, jednak dostęp do wersji premium kosztował 50 dol.

Jako pierwszy na aplikację zwrócił uwagę Vice. Po jego artykule z 26 czerwca 2019 r. o DeepNude zaczęły pisać kolejne serwisy, a anonimowi twórcy informowali na Twitterze, że ich serwery nie wytrzymują zainteresowania.

Aplikacja spotkała się z olbrzymią falą krytyki. – Teraz każdy może paść ofiarą „pornograficznej zemsty”, nawet jeśli nigdy nie zrobił sobie zdjęcia nago. Taka technologia nie powinna być dostępna publicznie – oceniła w rozmowie z Vice Katelyn Bowden, założycielka organizacji Badass, przeciwdziałającej popularnej w stanach „revenge porn”.


Co dalej z DeepNude?
Twórcy, których tożsamość nie jest znana, wydali wczoraj za pośrednictwem Twittera oświadczenie na temat dalszych losów swojego "dziecka".

– Stworzyliśmy ten projekt dla rozrywki użytkowników kilka miesięcy temu. Myśleliśmy, że będziemy sprzedawać kilka sztuk w miesiącu. Tak naprawdę aplikacja wcale nie jest taka świetna, działa tylko z określonymi zdjęciami. Nigdy nie sądziliśmy, że stanie się viralem. Źle oszacowaliśmy zainteresowanie – tłumaczą.

– Jeśli 500 tys. osób użyje aplikacji, to prawdopodobieństwo, że zostanie ona użyta w zły sposób, jest zbyt duże. Nie chcemy zarabiać pieniędzy w ten sposób – piszą.

Informują też też, że zdają sobie sprawę, że kopie DeepNude będą zapewne rozpowszechniane w internecie, ale dodają, że oni nie chcą być tymi, którzy je sprzedają. Wyjaśniają też, że osoby, które wykupiły wersję premium, ale jeszcze nie zaktualizowały aplikacji, dostaną zwrot swoich pieniędzy.

– Świat nie jest gotowy na DeepNude – kończą swoje oświadczenie.

Jak działa FakeApp?
Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o możliwościach FakeApp, czyli narzędzia, które posłużyło między innymi do stworzenia popularnego filmu, w którym Barack Obama obraża Donalda Trumpa.

Była to zaplanowana prowokacja, mająca pokazać, jak prosto można włożyć komuś w usta coś, czego nigdy nie powiedział, a w efekcie - jak łatwo manipulować opinią publiczną.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby