Biedronka zawalczy z drożyzną nad morzem. Rzuca tam wszystkie swoje siły, otworzy też sklepy 24h

Biedronka ostro wchodzi w letni sezon - rusza nad morze, tak jak jej klienci
Biedronka ostro wchodzi w letni sezon - rusza nad morze, tak jak jej klienci Foto: Kuba Atys / Agencja Gazeta
Największa polska sieć handlowa na ostro bierze się za umacnianie swojej pozycji. Sklepy nad polskim morzem będą otwarte dłużej, niektóre nawet 24 godziny na dobę. Na dodatek Biedronka kusi przenosinami nad morze swoich pracowników a nawet ich dzieci – byle tylko dać radę obsłużyć dodatkowe tysiące klientów.


Kilka dni temu sieć należąca do Jeronimo Martins ogłosiła, że skorzysta z usług ok. 240 ochotników, którzy na co dzień są zatrudnieni w Biedronkach położonych z dala od morza.

– Ochotnicy, którzy chcą na czas wakacji przenieść się do miejscowości nadmorskiej, stanowią duże wsparcie dla sklepu, a z drugiej strony sami mają okazję skorzystać po pracy lub w dni wolne z pobytu nad morzem. Ponadto jest to też szansa na dodatkową nagrodę finansową, sięgającą 350 zł brutto miesięcznie dla sprzedawcy-kasjera. Oczywiście jako pracodawca finansujemy też zakwaterowanie i dojazd – mówi Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Sprzedawcy i kasjerzy Biedronki w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych (łącznie ok. 2000 osób) w lipcu i sierpniu dostaną dodatek 350 zł brutto miesięcznie. Osobom, które korzystają z nadmorskich delegacji, wypłacane są także dodatki za delegacje przewidziane prawem.

Biedronka zapewnia również darmowe zakwaterowanie dla chętnych oraz pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu. Oferuje również pracę w miejscowościach nadmorskich pełnoletnim dzieciom swoich pracowników. Podobnie jak rodzice, mogą one liczyć nad 5-dniowy grafik pracy oraz darmowe zakwaterowanie i pokrycie lub zwrot kosztu dojazdu.


Coś za coś
Jednak nie ma się co czarować – to będzie ciężka praca. Rzeczpospolita przypomina, że sieć ostro bierze się za portfele turystów. Wszystkie sklepy Biedronki w miejscowościach nadmorskich będą czynne co najmniej do 23. Niektóre placówki (np. w Darłowie przy Plażowej, w Ustce przy Kwiatowej) będą czynne do 23:30. Natomiast sklepy w Dziwnowie, Mielnie i w Ustce przy pl. Dąbrowskiego będą całodobowe z przerwą techniczną koło północy.

Sieć uruchomi też zewnętrzne stoiska z owocami z osobną kasą. A w Łebie Biedronka podstawi specjalny autobus, który dowiezie klientów spod plaży do najbliższego sklepu. Prawie za darmo – bilet będzie kosztował złotówkę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.