Wpadka Facebooka. Przez awarię ujawnił, jak "opisuje" nasze prywatne zdjęcia

Sztuczna Inteligencja Facebooka rozpoznaje co jest na zdjęciach.
Sztuczna Inteligencja Facebooka rozpoznaje co jest na zdjęciach. Fot. Adam Stepien / Agencja Gazeta
Przez awarię, która dotknęła serwis społecznościowy, użytkownicy mogli zobaczyć, jak widzi ich jego sztuczna inteligencja. Nad zdjęciami, które w związku z awarią nie mogły się załadować, wyświetlał się krótki opis tego, co według SI przedstawiają.


Podobne znaczniki pojawiają się na Instagramie, a oprócz opisywania obiektów i widoków, sugerują również, kto jest na zdjęciu na podstawie rozpoznawania twarzy – podaje The Verge.

Facebook wykorzystuje uczenie maszynowe do odczytywania obrazów. Takie znaczniki są używane do opisywania zdjęć i filmów dla użytkowników z upośledzeniami wzroku.

Globalna awaria Facebooka
W środę po godzinie 15:00 serwisy społecznościowe Facebook i Instagram zaliczyły sporą awarię – czytamy w NaTemat. Nie działały ich niektóre kluczowe funkcje. Najgorzej było z Instagramem, bo nie można było na nim publikować nowych zdjęć ani relacji.

Dodatkowo wielu użytkownikom nie wyświetlały się stare zdjęcia na koncie na Facebooku oraz relacje znajomych na Instagramie.

Ewakuacja w biurach Facebooka
Ludzie pracujący w kilku budynkach Facebooka w Menlo Park w Dolinie Krzemowej zostali ewakuowani, a biura poddane kwarantannie – pisaliśmy w INNPoland na początku tygodnia. W jednej z przesyłek do firmy mógł znajdować się gaz bojowy – śmiertelnie groźny sarin. Dwie osoby miały styczność z podejrzaną substancją.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.