Po 5 latach w pociągach pendolino nie będzie już na co narzekać. Znika ostatnia niedogodność

Wszystkie pociągi pendolino powinny mieć wi-fi jeszcze w tym roku.
Wszystkie pociągi pendolino powinny mieć wi-fi jeszcze w tym roku. Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta
To, co przez lata wydawało się niemożliwe, zostanie w końcu zrealizowane. PKP Intercity zapowiada, że do końca listopada we wszystkich pociągach typu pendolino będzie dostępne wi-fi. O internecie w innych składach na razie nie mamy co marzyć.


Spółka poinformowała właśnie, że wszystkie pociągi przejechały już 30 milionów kilometrów. To tak jakby 750 razy okrążyły Ziemię wzdłuż równika. Na pokładzie składów podróżowało blisko 17,5 mln pasażerów.

Pierwszy pojazd z darmowym, bezprzewodowym dostępem do internetu został oddany w grudniu 2018 roku. Z usługi można obecnie korzystać już w dziewięciu pociągach. Obecnie trwa montaż Wi-Fi w kolejnych składach Pendolino. Na listopad tego roku zaplanowane jest zakończenie montażu routerów we wszystkich pociągach tego typu.

Prędkość jest, wygoda jest, Wi-Fi już niedługo
Dwadzieścia pociągów kategorii Express InterCity Premium wyprodukowanych przez Alstom, po raz pierwszy wyjechało na tory w grudniu 2014 roku. Od tego czasu pokonały już 30 milionów kilometrów, co daje średnio 1,5 miliona kilometrów na pojazd. Od samego początku pasażerowie PKP Intercity chwalili sobie nowe składy, ale narzekali na jedną rzecz.

Ich uwagę przykuł fakt, że poza imponującą prędkością (w trakcie testów maszyny rozpędzały się do niemal 300 km/h), w pociągach brakuje WiFi. A te, nawet 3 lata temu, zaczynało się już pojawiać w polskich składach. Przewozy Regionalne wprowadziły bezprzewodowy internet w niektórych wagonach już pod koniec 2013 roku.


Wbrew pozorom jest to ważne, bo mnóstwo przejazdów to podróże służbowe. W minionym okresie ponad 1,7 mln podróżnych stanowili studenci, 1,1 mln seniorzy i blisko 950 tysięcy rodziny z dziećmi. Na pokładzie pociągów podróżowało prawie 12,5 tys. osób z niepełnosprawnością lub o ograniczonej mobilności. Najpopularniejsze były połączenia pomiędzy Warszawą a Krakowem, Trójmiastem i Wrocławiem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.