Szóstka Schetyny ma przebić piątkę Kaczyńskiego. KO zacznie od zniesienia "absurdalnego" zakazu

- Musimy Polskę posprzątać - oświadczył lider PO. Mówił, że należy wydać natychmiastowy zakaz sprowadzania śmieci do Polski oraz ograniczyć zużycie plastiku.
- Musimy Polskę posprzątać - oświadczył lider PO. Mówił, że należy wydać natychmiastowy zakaz sprowadzania śmieci do Polski oraz ograniczyć zużycie plastiku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Chodzi oczywiście o zakaz handlu – ale to nie jest jedyny pomysł Grzegorza Schetyny na uzdrowienie gospodarki. Szef PO przedstawił zarysy programu ekonomicznego Koalicji Obywatelskiej podczas konwencji programowej.


Program ten można roboczo nazwać "szóstką Schetyny". Oprócz spraw czysto politycznych i światopoglądowych, wymienił kilka kwestii gospodarczych. Zacznijmy od zniesienia zakazu handlu w niedziele. Schetyna nazwał go absurdalnym i obiecał jego likwidację.

Zapowiedział też, że Polska przestanie importować śmieci a także zmniejszy zużycie plastiku, który w Europie znajduje się już nawet w jedzeniu. Jeśli już mówimy o ekologii, szef PO stwierdził, że czas najwyższy zrezygnować z węgla.

– Do 2030 roku zlikwidujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 roku - w ogrzewaniu systemowym i do 2040 - w energetyce – zapowiedział Schetyna.

Czy to wyścig na obietnice?
Planem bliższym, niż nadchodzące 20 lat, jest wprowadzenie na stałe 13. emerytury. Podobny punkt znajdziemy też w zapowiedziach polityków PiS – choćby premier Morawiecki raczył stwierdzić, iż będzie ona wypłacana w najbliższych latach, o ile oczywiście wybory wygra jego partia.

Lider Koalicji Obywatelskiej napomknął też o tym, ze jego ugrupowanie po wygranych wyborach obniży składki ZUS i zadba o wzrost wynagrodzeń. Specjalny dodatek mają dostawać wszyscy, którzy zarabiają mniej, niż 4500 zł brutto. Młodzi mają dostać specjalny pakiet poprawiający ich sytuację.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby