Szóstka Schetyny ma przebić piątkę Kaczyńskiego. KO zacznie od zniesienia "absurdalnego" zakazu

- Musimy Polskę posprzątać - oświadczył lider PO. Mówił, że należy wydać natychmiastowy zakaz sprowadzania śmieci do Polski oraz ograniczyć zużycie plastiku.
- Musimy Polskę posprzątać - oświadczył lider PO. Mówił, że należy wydać natychmiastowy zakaz sprowadzania śmieci do Polski oraz ograniczyć zużycie plastiku. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Chodzi oczywiście o zakaz handlu – ale to nie jest jedyny pomysł Grzegorza Schetyny na uzdrowienie gospodarki. Szef PO przedstawił zarysy programu ekonomicznego Koalicji Obywatelskiej podczas konwencji programowej.


Program ten można roboczo nazwać "szóstką Schetyny". Oprócz spraw czysto politycznych i światopoglądowych, wymienił kilka kwestii gospodarczych. Zacznijmy od zniesienia zakazu handlu w niedziele. Schetyna nazwał go absurdalnym i obiecał jego likwidację.

Zapowiedział też, że Polska przestanie importować śmieci a także zmniejszy zużycie plastiku, który w Europie znajduje się już nawet w jedzeniu. Jeśli już mówimy o ekologii, szef PO stwierdził, że czas najwyższy zrezygnować z węgla.

– Do 2030 roku zlikwidujemy węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 roku - w ogrzewaniu systemowym i do 2040 - w energetyce – zapowiedział Schetyna.

Czy to wyścig na obietnice?
Planem bliższym, niż nadchodzące 20 lat, jest wprowadzenie na stałe 13. emerytury. Podobny punkt znajdziemy też w zapowiedziach polityków PiS – choćby premier Morawiecki raczył stwierdzić, iż będzie ona wypłacana w najbliższych latach, o ile oczywiście wybory wygra jego partia.

Lider Koalicji Obywatelskiej napomknął też o tym, ze jego ugrupowanie po wygranych wyborach obniży składki ZUS i zadba o wzrost wynagrodzeń. Specjalny dodatek mają dostawać wszyscy, którzy zarabiają mniej, niż 4500 zł brutto. Młodzi mają dostać specjalny pakiet poprawiający ich sytuację.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.