Avengersi pokonali Avatara w box office. To najbardziej dochodowy film w historii kina

Avengersi pobili Avatara w box office.
Avengersi pobili Avatara w box office. Fot. Facebook / Avengers
Avatar przez 10 lat utrzymywał się na pozycji lidera w box office. To najwyższy czas, żeby zdetronizować działo Jamesa Camerona. Pretendentem do miana najlepiej zarabiającego filmu jest Avengers: Endgame i wydaje się, że po tym weekendzie superbohaterowie prześcigną niebieskie człekokształtne koty.


Połączenie sił Marvela i Disneya poskutkowało filmem, który w sobotę przekroczył 2,7 892 mld dolarów w światowym box office – o czym doniósł portal Variety.com. Tym samym Avengersi potrzebowali około 500 tys. dolarów, by pokonać Avatara, którego wynik to 2,7 897 mld dolarów. Najprawdopodobniej Avengersom w ten weekend udało się zarobić odpowiednią kwotę, by stać się nowym liderem.

Avengersi z rekordowym otwarciem w Polsce
Tylko w pierwszy weekend film "Avengers: Endgame" obejrzało 815 tys. widzów w Polsce. Imponujące otwarcie z miejsca uczyniło film Marvela najgorętszym tytułem 2019 roku w Polsce.

Jak można się było domyślać, produkcja zbiera świetne wyniki na całym świecie. "Avengers: Endgame" zarobił 1,2 mld dolarów na otwarcie w światowym box office. 350 mln dolarów z tej kwoty w USA, 330 mln w Chinach. Pozostałe 859 mln pochodziło z innych rynków.

Będą kolejne części Avatara
To był najbardziej kasowy film w historii kina, nie ma się więc co dziwić, że jego twórcy chcą spróbować powtórzyć sukces. James Cameron zapowiedział, że powstaną nowe części "Avatara". I to aż cztery.

Kler najbardziej dochodową polską produkcją ostatnich 30 lat
Tylko w Polsce "Kler" zgarnął ponad 105 mln złotych – pisała redakcja naTemat na początku roku.

Film Wojciecha Smarzowskiego musiał przegonić "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana i stać się najbardziej kasowym filmem po roku 1989 roku. Od 28 września 2018, kiedy to miał swoją premierę, zarobił 105 261 308 złotych, wyprzedzając ekranizację dzieła Henryka Sienkiewicza o 171 945 zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"
0 0"Piętno głupiej dziewczynki we mnie zostało". Tak po latach czują się ofiary mobbingu