Ulgi podatkowe dla marynarzy. Zwolnieni będą także ci pływający pod obcą banderą

Marynarze pod obcymi banderami będą wolni od podatku dochodowego.
Marynarze pod obcymi banderami będą wolni od podatku dochodowego. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych mówi, że zwolnienie od podatku będą mogli uzyskać także marynarze, którzy pływają na statkach pod obcymi banderami. Ostateczna Decyzja była zależna od stanowiska Komisji Europejskiej.


Dotychczas warunkiem zwolnienia z podatku dochodowego było pływanie na statku pod polską banderą – pisze money.pl. Nowelizacja ma to zmienić, a zwolnienie ma dotyczyć również tych pływających pod banderami krajów UE oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Jak wygląda praca marynarza?
Mało jest zawodów, wokół których narosło tyle mitów, co w przypadku marynarzy. To wciąż praca ze sporą otoczką magii i tajemnicy. Nikodem na rozmaitych statkach pływa od sześciu lat. Teraz rozprawia się ze wszystkimi stereotypami na ten temat i opowiada o wszystkim, o co chcielibyście zapytać marynarza.

Więcej o zawodzie marynarza możecie przeczytać w specjalnym wywiadzie dla redakcji naTemat, przygotowanym przez Rafała Gęburę dziennikarza, autora kanału na YouTube "7 metrów pod ziemią".

Oni na morzu, one na lądzie
Żony, narzeczone i dziewczyny marynarzy nie mają łatwego życia. Często przez wiele miesięcy zdane są tylko i wyłącznie na siebie, a ich kondycja emocjonalna przypomina kołysanie rozchybotanego morza. Na co dzień towarzyszy im tęsknota, strach i odwieczne odliczanie dni do momentu, kiedy ich ukochany wróci z kolejnego kontraktu. Rozłąka bywa nie do zniesienia, ale związek z marynarzem ma też swoje plusy. – Mogę spać na środku łóżka i malować paznokcie, gdzie mi się żywnie podoba – mówi otwarcie, w wywiadzie dla naTemat, Kasia, która od 9 lat jest żoną marynarza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.