Chcesz dostać 23 tysiące nagrody? Idź do pracy w Straży Miejskiej w Gdańsku

W gdańskiej straży miejskiej ujawniono listę nagród - kierownictwo dostało w zeszłym roku nagrody w wys. 13 - 23 tysięcy złotych
W gdańskiej straży miejskiej ujawniono listę nagród - kierownictwo dostało w zeszłym roku nagrody w wys. 13 - 23 tysięcy złotych Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Strażnicy miejscy w Gdańsku zażądali podwyżek tuż po ujawnieniu wysokości nagród, jakie dostali ich przełożeni. To kwoty od 13 do 23 tysięcy złotych, tymczasem funkcjonariusze od dawna nie widzieli dodatkowych pieniędzy na swoich kontach.


Wiadomo, jakie nagrody pieniężne otrzymali pracownicy wyższego szczebla Komendy Straży Miejskiej w Gdańsku. Lista "wypłynęła" wśród szeregowych pracowników straży. U części z nich wywołała spore zdziwienie. Nie spodziewali się, że takie wysokie nagrody są przyznawane przełożonym – pisze serwis internetowy Radia Gdańsk.

Na liście podpisanej przez komendanta są stanowiska i osoby, które w 2018 r. otrzymały nagrody. Najwięcej pieniędzy trafiły do zastępców komendanta, czyli ok. 23 tys. zł dla każdego. Kierownicy referatów otrzymali ok. 13 tys. zł.

Tymczasem zwykli strażnicy nie widzieli takich pieniędzy. Na najniższym stanowisku zarabia się 3 040 zł brutto. Starszy inspektor zarabia natomiast 4 350 zł brutto. To odpowiednio 2184 i 3098 złotych na rękę. Oczywiście do tego mogą dojść premie, wysługa i dodatki, ale o kilkunastu tysiącach nagrody nie ma mowy.

Strażnicy zobaczyli jednak na własne oczy, że budżet na nagrody jest całkiem spory i zażądali podwyżek lub premii.

Przykład z góry?
A są w Polsce instytucje, które podchodzą do kwestii nagród zgoła odmiennie, co również budzi kontrowersje. Mowa choćby o wytkniętych przez NIK przypadkach niegospodarności w Narodowym Banku Polskim.

Zdaniem kontrolerów największe wątpliwości budził fakt przyznania prawie wszystkim (98 proc.) pracownikom premii w wysokości 6 tys. złotych za „szczególne zaangażowanie w realizację zadań”. Według NIK nagroda została przyznana z okazji stulecia niepodległości Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł