Chcesz dostać 23 tysiące nagrody? Idź do pracy w Straży Miejskiej w Gdańsku

W gdańskiej straży miejskiej ujawniono listę nagród - kierownictwo dostało w zeszłym roku nagrody w wys. 13 - 23 tysięcy złotych
W gdańskiej straży miejskiej ujawniono listę nagród - kierownictwo dostało w zeszłym roku nagrody w wys. 13 - 23 tysięcy złotych Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Strażnicy miejscy w Gdańsku zażądali podwyżek tuż po ujawnieniu wysokości nagród, jakie dostali ich przełożeni. To kwoty od 13 do 23 tysięcy złotych, tymczasem funkcjonariusze od dawna nie widzieli dodatkowych pieniędzy na swoich kontach.


Wiadomo, jakie nagrody pieniężne otrzymali pracownicy wyższego szczebla Komendy Straży Miejskiej w Gdańsku. Lista "wypłynęła" wśród szeregowych pracowników straży. U części z nich wywołała spore zdziwienie. Nie spodziewali się, że takie wysokie nagrody są przyznawane przełożonym – pisze serwis internetowy Radia Gdańsk.

Na liście podpisanej przez komendanta są stanowiska i osoby, które w 2018 r. otrzymały nagrody. Najwięcej pieniędzy trafiły do zastępców komendanta, czyli ok. 23 tys. zł dla każdego. Kierownicy referatów otrzymali ok. 13 tys. zł.

Tymczasem zwykli strażnicy nie widzieli takich pieniędzy. Na najniższym stanowisku zarabia się 3 040 zł brutto. Starszy inspektor zarabia natomiast 4 350 zł brutto. To odpowiednio 2184 i 3098 złotych na rękę. Oczywiście do tego mogą dojść premie, wysługa i dodatki, ale o kilkunastu tysiącach nagrody nie ma mowy.

Strażnicy zobaczyli jednak na własne oczy, że budżet na nagrody jest całkiem spory i zażądali podwyżek lub premii.

Przykład z góry?
A są w Polsce instytucje, które podchodzą do kwestii nagród zgoła odmiennie, co również budzi kontrowersje. Mowa choćby o wytkniętych przez NIK przypadkach niegospodarności w Narodowym Banku Polskim.

Zdaniem kontrolerów największe wątpliwości budził fakt przyznania prawie wszystkim (98 proc.) pracownikom premii w wysokości 6 tys. złotych za „szczególne zaangażowanie w realizację zadań”. Według NIK nagroda została przyznana z okazji stulecia niepodległości Polski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby