To się nie spodoba wydawcom. Google pomoże ominąć limit płatnych treści na stronach internetowych

Obejście limitu płatnych treści na stronach będzie łatwiejsze dzięki aktualizacji Chrome i trybu incognito.
Obejście limitu płatnych treści na stronach będzie łatwiejsze dzięki aktualizacji Chrome i trybu incognito. Fot. Rafal Malko / Agencja Gazeta
Nowa wersja przeglądarki Google Chrome zwiększa prywatność użytkowników korzystających z trybu incognito. Ta zmiana uderza w niektórych wydawców stosujących tzw. paywall, czyli dostęp do treści po wniesieniu opłaty. Nie mogą przez to stwierdzić, czy użytkownik wyczerpał limit darmowych treści.


Dotychczas użytkownicy wykorzystywali tryb incognito na stronach wydawców, do których dostęp był oficjalnie płatny – podają Wirtualnemedia. To umożliwiało korzystanie z publikowanych materiałów nawet po wyczerpaniu przewidzianych limitów.

Natomiast wielu wydawców, którzy wykryli praktyki, zablokowało internautom dostęp do swoich serwisów w momencie, gdy korzystają oni z trybu incognito. Nowa wersja Chrome może teraz im utrudnić weryfikację. Zmiana wpływa szczególnie na model metered paywall zakładający możliwość czytania za darmo określonej liczby artykułów w miesiącu.

Nowa wersja Chrome przeraża użytkowników i niepokoi ekspertów
To nie pierwsze udogodnienie w przeglądarce, które spotkało się z pewnym niezadowoleniem. Aktualizacja z zeszłego roku wychwytywała użytkowników usług Google – takich jak choćby Gmail – i tworzyła dla nich lokalne konto w Chrome, logując do niego internautę automatycznie. Internauci prześcigali się w domysłach, jakie informacje chciała z wycisnąć firma, a część ekspertów nawet nie próbowała tonować emocji.


Opcje Gmaila, o których mogliście nie wiedzieć
Google dodało jakiś czas temu do swojej skrzynki mailowej nową opcję planowania wiadomości. Dzięki niej możemy ustalić, o której mail zostanie wysłany do odbiorcy. Warto zaznaczyć, że Gmail posiada wiele innych funkcji, które ułatwiają korzystanie ze skrzynki. Tutaj znajdziecie 13 najbardziej praktycznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby