Ciasne, ale własne. Ten Polak sprzedaje domy, które można zbudować za 22 tys. złotych

Własny dom wielkości kawalerki za cenę używanego Golfa? To możliwe
Własny dom wielkości kawalerki za cenę używanego Golfa? To możliwe fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta
To nie fikcja – to rzeczywistość, przekonuje przedsiębiorca, który sprzedaje projekty niewielkich domów. Za niecałe 80 zł można kupić od niego plan na budowę domku o powierzchni 35 metrów kw., który da się zbudować za cenę używanego auta.


Firma Wojciecha Zatuszka - "Zbuduj sam dom" - oferuje gotowe projekty domów. W promocyjnej cenie 79 zł można mieć projekt murowanego domu o powierzchni... 35 metrów kwadratowych z poddaszem. Za 100 zł – z antresolą. Po opłaceniu wymaganej kwoty, konkretny projekt z rzutami graficznymi ma przyjść na wskazany adres mailowy.

W rozmowie z money.pl Wojciech Zatuszek tłumaczy, że większość domów z jego projektów powstaje jako domy letniskowe. Potem są przez klientów przekształcane na mieszkalne. Dodaje, że jest to bardzo opłacalne – koszt takiego przekształcenia to około 2 tys. zł.

– A koszt uzyskania pozwolenia na budowę domu to 6-8 tys. zł – zaznacza właściciel firmy.

Dodaje, że w ofercie ma też projekty większych domów, o powierzchni 63 lub 100 metrów kwadratowych. Sam zbudował sobie najmniejszy – doprowadzenie do stanu surowego otwartego kosztowało go nieco ponad 22 tysiące złotych. Kolejne 13 tysięcy wydał na okna, drzwi i instalacje. Łącznie z wykończeniem wnętrza wydał ok. 50 tysięcy złotych.


Większe domy nie są dużo droższe, korzystając z jego projektów można ponoć zbudować większy obiekt dysponując kwotą ok. 100 tysięcy złotych.

Metod na tanie lokum jest sporo
O sposobach na ekspresowe i tanie wybudowanie własnego domu pisaliśmy już na łamach INN:Poland kilkukrotnie. Na przykład dom projektu Solace ma niespełna 44 metry kwadratowe powierzchni użytkowej i można go postawić na 35 metrach gruntu. Dodatkową powierzchnię wygospodarowano dzięki stworzeniu antresoli (ponad 14 m kw.). Według twórców Solace jest to wystarczająca ilość miejsca na dla niewielkiej rodziny.

Dom dotrze do nabywcy w kontenerze. Składa się go jak meble z Ikei, prosto i szybko. A jego koszt wraz z wyposażeniem wynosi dokładnie 100 tys. złotych przy powierzchni użytkowej ok. 44 m kw.

Konstrukcja domu jego pomysłu jest drewniana, to materiał ekologiczny i ulegający biodegradacji. Ściany są izolowane gazem. Na spadzistym dachu montuje się dwa tuziny paneli fotowoltaicznych, które zapewniają mu samowystarczalność energetyczną. Nadmiar prądu można sprzedać do sieci energetycznej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę