Tokarczuk schodzi szybciej niż bilety na Podsiadłę. Nakłady książek wyprzedane

Książki Olgi Tokarczuk momentalnie wskoczyły na szczyty list sprzedaży
Książki Olgi Tokarczuk momentalnie wskoczyły na szczyty list sprzedaży Fot.: Kamila Kotusz / Agencja Gazeta
Wydawcy i drukarnie zacierają ręce. Nobel dla Olgi Tokarczuk błyskawicznie przełożył się na zainteresowanie jej książkami. Jeśli znajdziesz księgarnię z jedną choćby pozycją naszej noblistki – masz szczęście i możesz jeździć za darmo po Wrocławiu. Ale to mało realne, drukarnie od wczoraj grzeją maszyny, by zapewnić odpowiednią podaż.


Bo popyt jest. W kilka minut po pierwszych doniesieniach medialnych o Noblu dla polskiej autorki na Empik.com rozpoczął się istny szturm na publikacje autorstwa Tokarczuk. Czytelnicy zaczęli je masowo zamawiać.

W Empiku sprzedaż wzrosła o tysiące procent w stosunku do poprzedniego dnia, a ponad 55 tysięcy czytelników odwiedziło jego sklep internetowy tylko po to, aby poznać dzieła autorki - informuje firma.

Najpopularniejsze książki Olgi Tokarczuk
Najchętniej wybierana jest książka "Bieguni", TOP2 to "Księgi Jakubowe" a kolejna pod względem popularności jest książka "Prawiek i inne czasy".

Boom sprzedaży dotyczy również książek elektronicznych – ebooki i audiobooki polskiej noblistki wybrało ponad 1,5 tysiąca osób w kilka godzin. To najlepszy wynik w historii tego formatu książek.

W sumie przez 10 godzin Empik sprzedał 12 tysięcy książek Olgi Tokarczuk. W samych salonach, w których książki Olgi Tokarczuk mają swoje stałe miejsce, już od godz. 14.00-15.00 efekt Nobla zaczął być wyraźnie zauważalny. Do końca dnia czytelnicy kupili w sklepach stacjonarnych 5 tysięcy egzemplarzy książek noblistki, co jest wynikiem osiąganym przez największe bestsellery w historii.

Tokarczuk na Allegro
Spory ruch odnotowało też Allegro, gdzie – jak pisze Money.pl – już w ciągu kilkudziesięciu minut od ogłoszenia werdyktu klienci kupili kilkaset książek tej autorki. Można też zauważyć, że ceny książek Olgi Tokarczuk na Allegro nieznacznie wzrosły.

Co ciekawe, znane z przystępnych cen Bonito.pl nie ma już na stanie ani jednej publikacji naszej noblistki, wszystkie zostały wyprzedane.Być może na popyt miał wpływ fakt, że Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, zapowiedział, że dowolna książka Tokarczuk w ręku zastępuje bilet na komunikację miejską. I to do końca tygodnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)