Jak zabezpieczyć Google Chrome? Oto 9 najlepszych rozszerzeń do popularnej przeglądarki

Google Chrome jest najpopularniejszą na świecie przeglądarką - warto dodatkowo ją zabezpieczyć.
Google Chrome jest najpopularniejszą na świecie przeglądarką - warto dodatkowo ją zabezpieczyć. Fot. 123rf.com
Chociaż Google zrobił kawał niezłej roboty, tworząc Chrome, to nie jest to produkt idealny. A biorąc pod uwagę, że używa go ponad 60 proc. użytkowników z całego świata, jest łakomym kąskiem dla wszelkiej maści hakerów i oszustów. Na szczęście bez większego wysiłku można dodatkowo zabezpieczyć swój komputer i samego Chrome'a.


Z pomocą przychodzą specjalne rozszerzenia do przeglądarki. Dziewięć szczególnie skutecznych wyselekcjonowali dziennikarze serwisu ZDNet.

1. ZenMate VPN - Best Cyber Security & Unblock
ZenMate VPN szyfruje cały ruch i ukrywa twój adres IP, abyś mógł anonimowo surfować po Internecie. VPN pozwala również zmienić wirtualną lokalizację, aby można było odblokować witryny ograniczone na danym obszarze. Oferuje ponad 30 lokalizacji serwerów VPN do wyboru, w tym w Wielkiej Brytanii i USA.


2. Click&Clean
Usuwa wpisane adresy URL, pamięć podręczną, pliki cookie, historię pobierania i przeglądania... natychmiast, za pomocą jednego kliknięcia. Rozszerzenie przeznaczone dla PC, Maca lub Chromebooka.

3. Blur
Menedżer haseł, który pomaga również chronić twoje płatności i oferuje lepszą prywatność, zapobiegając śledzeniu podczas przeglądania sieci. Blur ułatwia śledzenie i zabezpieczanie wszystkich danych osobowych w Internecie. Wysoko oceniany w niezależnych testach.


4. Ghostery – Privacy Ad Blocker
Prosta i łatwa w użyciu wtyczka, która blokuje reklamy, chroni twoją prywatność i przyspiesza przeglądanie stron internetowych. Ghostery pozwala wyświetlać i blokować moduły śledzące w przeglądanych witrynach internetowych, aby kontrolować, kto zbiera dane. Ulepszone zabezpieczenie przed śledzeniem anonimizuje również twoje dane, aby dodatkowo chronić twoją prywatność.


5. HTTPS Everywhere
HTTPS Everywhere to rozszerzenie stworzone przez EFF i Tor Project, które automatycznie przełącza tysiące witryn z niezabezpieczonych „http” na bezpieczne „https”.

6. Avast Online Security
Sprawdzi każdą odwiedzaną stronę, od Facebooka po bank, aby upewnić się, że nic nie zagraża danym użytkownika. Zatrzymuje ataki phishingowe, pokazuje recenzje użytkowników i ostrzega, jeśli witryna zostanie uznana przez społeczność za niegodną zaufania. To rozszerzenie doskonale chroni użytkowników przed fałszywymi witrynami wyłudzającymi informacje. Świetne dla osób, które bezkrytycznie klikają łącza w wiadomościach e-mail.

7. uMatrix
Zapora sieciowa typu „wskaż i kliknij”, która zawiera szereg narzędzi zwiększających prywatność. Zapewnia to pełną kontrolę nad tym, gdzie przeglądarka może się łączyć, jakiego rodzaju dane może pobierać i co może wykonywać.

8. Windows Defender Browser Protection
Rozszerzenie Windows Defender Browser Protection firmy Microsoft pomaga chronić komputer PC, Mac lub Chromebook przed zagrożeniami internetowymi, takimi jak wiadomości e-mail typu phishing i witryny zaprojektowane w celu nakłonienia cię do pobrania i zainstalowania wirusów i złośliwego oprogramowania.

9. LastPass: Free Password Manager
Bezpieczny i w pełni funkcjonalny menedżer haseł. Można go używać na wszystkich urządzeniach bez konieczności posiadania konta premium. Musisz zapamiętać tylko jedno hasło - do LastPass. Dzięki niemu automatycznie zalogujesz się do stron internetowych.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)