Choć pandemia wysadziła grafiki większości imprez każdej branży, to mamy dobrą wiadomość. ICAN Institute nie dość, że organizuje drugą edycję Kongresu MIT Sloan Management Review Polska w formule online, to rezygnuje z biletowania za udział. Całe pokłady eksperckiej wiedzy wokół pandemii i zarządzania biznesem w czasie kryzysu gospodarczego będą dostępne nieodpłatnie dla każdego.
Pierwsza, ubiegłoroczna edycja okazała się sukcesem, dlatego ICAN postanowił iść za ciosem. Niestety rozprzestrzeniający się z kraju do kraju koronawirus spowodował, że organizator przytomnie zawiesił pierwotny format imprezy, by w końcu zorganizować ją w formule online.
Wyzwanie dla biznesu
Ekspercka wiedza nigdy nie była tak potrzebna. Pandemia trwa, czekają nas w najlepszym razie miesiące zastoju w biznesie, a do drzwi puka kryzys gospodarczy. Co wywołuje kaskadową falę koniecznych do wdrożenia już teraz działań minimalizujących straty. Mowa o cyfryzacji procesów, produktów, podejścia do samej pracy. Żeby to zrobić mądrze, trzeba wiedzieć jak, i tu z pomocą przychodzi ICAN Institute.
- Głównym przesłaniem kongresu będzie sposób, w jaki technologia może wspierać biznes w okresie spowolnienia. Poruszymy wiele aktualnych tematów, takich jak zaufanie a przyszłość informacji w czasach kryzysu czy praca zdalna. Chcemy nadal dostarczać wysokiej jakości wiedzy, która jest znakiem rozpoznawczym ICAN Institute, oraz przedstawiać odbiorcom MIT SMRP światowej sławy ekspertów – mówi dr Witold Jankowski, prezes ICAN Institute.
Kiedy Kongres MIT? Jak się zapisać?
Kongres odbędzie się 21 i 22 kwietnia. Pierwszy dzień zostanie poświęcony transformacji cyfrowej w dobie kryzysu oraz przemysłowi 4.0 i innowacjom. W czasie drugiego dnia eksperci skupią się na modelach transformacji cyfrowej odpowiednich na trudne czasy oraz technologicznych możliwościach wspierania biznesu w dobie kryzysu.
Dla uczestników przewidziano transmisję interaktywnych bloków tematycznych, które poprowadzi redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska – Paweł Górecki. Wśród gości i ekspertów zobaczymy m.in. Aleksandrę Przegalińską, ekspertkę z zakresu sztucznej inteligencji, Sergeia Ikovenko, profesora MIT i eksperta w zakresie metodologii TRIZ.
Wystąpią także m.in. George Westerman z Massachusetts Institute of Technology, który opowie o przywództwie technologicznym w dobie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, czy Hans van Grieken, którego wykład zostanie poświęcony technologiom najbardziej istotnym w czasach spowolnienia i kryzysu. Całość uzupełniać będą artykuły i webinaria na stronach ICAN poświęcone obecnej sytuacji. Pełną listę mówców i prelegentów znajdziecie tutaj.
Cały ten ogrom wiedzy będzie bezpłatny dla zainteresowanych menadżerów i przedsiębiorców. Redakcja INNPoland.pl jest patronem medialnym wydarzenia.