Fot. mat. prasowe
Reklama.
Oto wręcz idealny moment na przyjrzenie się temu, co oferuje użytkownikom każdy telefon wyposażony w HMS (Huawei Mobile Services), czyli ekosystem o naprawdę imponujących możliwościach.
Na opracowanie (a następnie dopracowanie do perfekcji) mnóstwa elementów składowych HMS firma z Shenzhem poświęciła wiele lat. Dzięki temu każdy, kto sięga dziś po jej urządzenia mobilne, otrzymuje do dyspozycji ogromny zestaw funkcjonalności…
… począwszy od świetne zatowarowanego sklepu z aplikacjami, poprzez zaawansowane usługi chmurowe, aż po świetnie spisujące się mapy i przeglądarkę. Wszystko to zostało spięte przy pomocy ID Huawei: bezpłatnego konta, które umożliwia wygodną synchronizację danych oraz komunikację pomiędzy różnymi urządzeniami.
logo
Fot. mat. prasowe
Z wizytą w sklepie AppGallery

Stan na dziś: polski klient znajdzie tam aż 32 tysiące aplikacji (w skali globalnej to już ponad 120 tysięcy), dzięki którym może podkręcić potencjał smartfona z HMS, dostosowując go pod kątem własnych oczekiwań.
Co istotne, ilość programów mobilnych w AppGallery zwiększa się w błyskawicznym tempie; podobnie zresztą jak rzesza osób odwiedzających to miejsce (to już grubo ponad pół miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie!).
Przeczytałeś w internecie lub usłyszałeś od znajomego, że niestety, nie wszystkie popularne aplikacje zostały zintegrowane z HMS? Racja. Warto jednak wiedzieć, że w podobnych przypadkach AppGallery zaproponuje ci odpowiednie alternatywy dla tego, czego szukasz.
Upierasz się przy tym, a nie innym programie mobilnym? Żaden problem: wystarczy, że skorzystasz z możliwości ściągania aplikacji ze źródeł niezależnych – czy to ze sklepu apkpure.com, czy też bezpośrednio ze stron producentów. Aha, firma Huawei będzie dbała o aktualność oprogramowania niezależnie od źródła instalacji.
Czytaj także: Alfabet Huawei, czyli najciekawsze aplikacje ze sklepu AppGallery od A do Z. Dosłownie
logo
Fot. mat. prasowe
Huawei Cloud, czyli z głową w chmurach

Tworząc konto ID Huawei, otrzymujesz bezpłatnie 5 GB przestrzeni, w której możesz przechowywać m. in. wszelakie multimedia i dokumenty (ci, którzy pragną więcej, zwiększą ilość dostępnego miejsca dzięki planom zawierającym od pięćdziesięciu gigabajtów do dwóch terabajtów).
Jednak na tym nie kończą się możliwości Chmury Huawei: ta służy nie tylko do bezpiecznego przechowywania danych, zapewnia również bezpłatną usługę lokalizacji urządzeń oraz możliwość zdalnego blokowania i wymazywania danych.
To właśnie w chmurze odbywa się fenomenalnie intuicyjna synchronizacja rozmaitych urządzeń; czy to z poziomu aplikacji mobilnych, czy też stron internetowych. Potrzebujesz konkretnych przykładów?
Gdy wykonałeś zdjęcie smartfonem, w mgnieniu oka pojawi się ono także na tablecie bądź też komputerze Huawei. Jeżeli, korzystając z laptopa, rozpocząłeś pracę nad dokumentem bądź też arkuszem, możesz dokończyć ją na urządzeniu mobilnym.
Jednak nie samą synchronizacją plików chmura żyje. Jest również magazynem – szyfrowanym i opancerzonym przy pomocy czterech warstw cyfrowych zabezpieczeń. Możesz przechowywać w nim np. hasła, ustawienia urządzeń, wiadomości, kontakty, notatki oraz wpisy z kalendarza.
Należysz do osób, które nie lubią marnować czasu i energii na żmudne wklepywanie identyfikatorów oraz haseł? Skorzystaj z wygodnego logowania się przy pomocy kodów QR.
logo
Fot. mat. prasowe
Co jeszcze Huawei zrobiło po swojemu (czytaj: dobrze)?

Bardzo istotnym elementem HMS jest autorska, wyekwipowana w szereg sprytnych udogodnień przeglądarka internetowa. Dzięki funkcji szybkiego dostępu do ulubionych serwisów oraz informacji (dla ułatwienia zgrupowano je w różne kategorie), z łatwością dopasujesz ją do swoich potrzeb.
Chcesz mieć zawsze pod ręką wskazówki dotyczące np. interesujących promocji sklepowych i wydarzeń kulturalnych w okolicy, bądź też – w trakcie podróży – do kursów walut i tłumacza języków obcych? Przeglądarka zadba o to, abyś był na bieżąco.
Napomknijmy o tym, że programiści z Shenzhen zadbali o wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności podczas surfowania po internecie, a także o komfort twoich oczu (tryb nocny włącza ciemny interfejs przeglądarki). Ufasz bardziej algorytmom wyszukiwania, za którymi stoi firma Google czy może jednak Microsoft (Bing)? Tutaj wybór należy do ciebie.
logo
Fot. mat. prasowe
Kolejną z wisienek na torcie są Mapy Petal, które znajdziesz w każdym urządzeniu mobilnym z HMS. Dzięki nim otrzymujesz za darmo intuicyjną nawigację, uwzględniającą m. in. aktualne warunki drogowe, twoje preferencje i to, czy poruszasz się pieszo, na rowerze czy też innym środkiem transportu. Możesz liczyć na łatwe dodawanie przystanków (przecież odpoczynek to ważna rzecz), a do tego na zapis oraz synchronizację ulubionych miejsc i historii wyprawy w chmurze.
Coś jeszcze? Jeżeli należysz do osób rozrywkowych, spodobają ci się aplikacje Huawei Muzyka (sprawdza się doskonale podczas odsłuchu plików lokalnych i zapewnia dostęp do milionów utworów w sieci) oraz Huawei Filmy (tutaj docenisz swobodny dostęp do zasobów m. in. FilmBox on demand i Rakuten TV).
logo
Fot. mat. prasowe
HMS, czyli w jedności siła

Warto podkreślić, że Huawei skupia się nie tylko na sprawnej komunikacji pomiędzy smartfonami, tabletami i komputerami, lecz także pełnej integracji z innymi urządzeniami. Skorzystaj z aplikacji Huawei Zdrowie, a twój telefon stworzy zgrany duet ze smartwatchem lub opaską sportową, pozwalając monitorować stan zdrowia i wyniki treningów.
Jeżeli natomiast odpalisz na smartfonie Huawei AI Life, przeobrazisz go w zaawansowane centrum sterowania słuchawkami i głośnikami bezprzewodowymi, sprzętami smart home, a nawet inteligentnymi okularami z logiem Huawei.
Jak widać, chińska marka podeszła do słowa "kompleksowość" w sposób naprawdę ambitny, dając potencjalnym klientom pełnoprawny, dopracowany w najdrobniejszych detalach ekosystem. To właśnie on sprawia, że sięgnięcie po jeden z nadchodzących smartfonów Huawei Nova wydaje się jeszcze bardziej kuszącą opcją

Materiał powstał we współpracy z firmą Huawei.