INNPoland_avatar

Pomagają dziewczynom z wykluczonych środowisk. Dzięki nim mają szansę na świetną karierę

Artykuł PR-owy Fundacji Digital University

06 maja 2022, 12:00 · 4 minuty czytania
Trwa rekrutacja do Uniwersytetu Sukcesu – bezpłatnego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który ułatwia kobietom w wieku 18-25 lat zdobycie atrakcyjnego zawodu przyszłości. W tej edycji uczestniczki będą uczyć się programowania i digital marketingu. Propozycja Fundacji Digital University od początku istnienia tego projektu kierowana jest do podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz do kobiet będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku ze względu na wojnę w Ukrainie, Uniwersytet Sukcesu jest otwarty także dla obywatelek Ukrainy. Nabór rozpoczął się 1. marca i potrwa do końca maja.


Pomagają dziewczynom z wykluczonych środowisk. Dzięki nim mają szansę na świetną karierę

Artykuł PR-owy Fundacji Digital University
06 maja 2022, 12:00 • 1 minuta czytania
Trwa rekrutacja do Uniwersytetu Sukcesu – bezpłatnego, ogólnopolskiego programu edukacyjnego, który ułatwia kobietom w wieku 18-25 lat zdobycie atrakcyjnego zawodu przyszłości. W tej edycji uczestniczki będą uczyć się programowania i digital marketingu. Propozycja Fundacji Digital University od początku istnienia tego projektu kierowana jest do podopiecznych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz do kobiet będących w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku ze względu na wojnę w Ukrainie, Uniwersytet Sukcesu jest otwarty także dla obywatelek Ukrainy. Nabór rozpoczął się 1. marca i potrwa do końca maja.
Fot. materiały prasowe
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

To już IV edycja Uniwersytetu Sukcesu

Uniwersytet Sukcesu to jedyny w Polsce bezpłatny kompleksowy program pozwalający zdobyć kompetencje przyszłości z zakresu komunikacji, motywacji, prawa, programowania, cyberbezpieczeństwa i digital marketingu. Organizatorzy podkreślają, że program jest trudny i wymaga wielomiesięcznego zaangażowania, ale daje uczestniczkom realną możliwość zdobycia dobrze płatnej i ciekawej pracy.


Elżbieta Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University: – Uniwersytet Sukcesu realizujemy od 2019 roku. Wzięło w nim udział już ponad 200 młodych i ambitnych kobiet. Zapewniamy im absolutnie wyjątkowy na polskim rynku program, który pozawala zawalczyć o lepszą przyszłość. Dla każdej uczestniczki Uniwersytet Sukcesu to prawie rok intensywnej pracy. Udział w warsztatach, program mentoringowy, doradztwo zawodowe, spotkania z ekspertami oraz kursy przygotowujące do pracy w IT zakończone egzaminem. Na koniec wiele uczestniczek trafia na płatne staże do partnerów naszego programu – w tej edycji już teraz na starcie mamy zagwarantowane staże dla połowy uczestniczek. 

Teraz program dostępny także dla Ukrainek

Każda edycja programu różni się od poprzedniej, ale cel pozostaje bez zmian: pomóc wejść na rynek pracy młodym kobietom poprzez wyposażenie ich w nowe kompetencje cyfrowe i komunikacyjne. 

Program Uniwersytet Sukcesu jest bardzo ważnym dla mnie projektem, bo adresuje prawdziwe potrzeby dziewczyn z wykluczonych środowisk, czyli takich gdzie brakuje wsparcia i nie ma świadomości tego w którym kierunku zmierza świat i jak się w nim odnaleźć – mówi Jowita Michalska, założycielka Fundacji Digital University. – W ostatnich tygodniach wszyscy mocno poczuliśmy jak ważna jest solidarność i umiejętność szybkiej adaptacji do zmian. Nie pozostajemy obojętni na tragedię, która dotknęła naszych sąsiadów: w pierwszych tygodniach wojny wysyłaliśmy do Kijowa drony, lekarstwa i opatrunki, teraz pomagamy także tu na miejscu. Prowadzimy programy pomocowe i edukacyjne dla uchodźców: IT dla Ukrainy, DigiKids i Uniwersytet Sukcesu.

Obywatelki Ukrainy mogą zgłaszać się do Uniwersytetu Sukcesu poprzez wypełnienie zamieszczonego na stronie programu formularza w języku ukraińskim, jednak na dalszym etapie niezbędna będzie znajomość języka angielskiego lub polskiego. Program jest skierowany do Ukrainek w wieku 20-30 lat, które wyjechały z Ukrainy z powodu działań wojennych i są zdeterminowane, aby wziąć udział w rocznym programie, w czasie którego nabędą nowe kompetencje w wybranym przez siebie obszarze z zakresu nowych technologii. Poza 5-dniowym warsztatem stacjonarnym, który uczestniczki odbędą w jednym z 3 miast: Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, reszta zajęć prowadzona będzie online i nie trzeba wtedy przebywać na terytorium Polski. 

Zaangażowani partnerzy programu

Koszt wykształcenia jednej uczestniczki to 10 000 zł, dlatego każdego roku projekt wymaga wsparcia wielu darczyńców. Co ważne, partnerzy programu, nie ograniczają się do wkładu finansowego – często ich pracownicy angażują się w działania w charakterze mentorów czy doradców zawodowych uczestniczek Uniwersytetu Sukcesu. 

Już od 4 lat, czyli od pierwszej edycji,  jako partner strategiczny, wspieramy projekt Uniwersytet Sukcesu. Od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, jaki jest nasz cel – pomoc najbardziej uzdolnionym i chętnym do nauki dziewczynom z nieuprzywilejowanych i trudnych środowisk. Niestety, takie osoby po osiągnięciu pełnoletności, często pozostawione są same sobie, podczas gdy wejście na rynek pracy to ogromne wyzwanie. W tym roku do udziału w programie zapraszamy również kobiety z Ukrainy, które chcielibyśmy otoczyć opieką w obliczu bardzo trudnych  zmian, jakich ostatnio doświadczyły, a także pomóc w przyszłej aktywizacji zawodowej – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w Nationale-Nederlanden. – Rozwój umiejętności cyfrowych zgodnie z najnowszymi trendami technologicznymi to dziś ambicja i marzenie niejednej osoby wchodzącej na rynek pracy, dlatego jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przedsięwzięcia. 

Uczestniczki poprzednich edycji o programie Uniwersytet Sukcesu:

Do tej pory wspominam Uniwersytet Sukcesu jako jeden z najbardziej wartościowych programów, w których brałam udział. Warsztaty w dużych znanych firmach, spotkania z ciekawymi ludźmi, kolacja w Warsaw Spire podniosły moje poczucie własnej wartości. Warsztaty dały dużo wiedzy, która mi pomaga do tej pory w budowaniu ścieżki zawodowej jak i w życiu prywatnym. To był naprawdę wartościowy punkt startowy dla mnie. Najlepsze potwierdzenie moich słów – rozpoczęłam pracę w Digital Marketingu w tym miesiącu. Jestem bardzo wdzięczna i chętnie wezmę udział w kolejnych inicjatywach projektu.

Nie sądziłam, że posiadam tyle cech i umiejętności, które odkryłam w trakcie oraz po zakończeniu projektu.

Poznałam świetnych ludzi, z którymi nadal mam kontakt i wsparcie kiedy potrzebuje. Projekt pozwolił mi się usamodzielnić. Otworzył na zawody przyszłości. Dziękuję!

Wszystkie zajęcia zorganizowane dla nas podczas kursu, były strzałem w dziesiątkę. To był taki zastrzyk potrzebnej wiedzy w rozwijaniu swoich kompetencji zawodowych i rozwoju osobistego, wszystko to, co najważniejsze, a o czym nie uczono nas w szkole. 

Burze mózgów przeprowadzane podczas zajęć pokazywały i uświadamiały nam jak wiele mądrości w nas jest, czego często nie doceniamy, dzięki temu mogłyśmy podnieść swój poziom pewności siebie.

Ogrom wsparcia i ciepło, które biło od ekipy organizatorów dawało poczucie bezpieczeństwa i wsparcia oraz zachęcało do udzielania się w kursach. Wiedza, którą przekazywali prowadzący spotkań pomogła mi poszerzyć moje umiejętności i zainteresowania, które zgłębiam prywatnie.

Program pomógł mi odnaleźć cel związany z prowadzeniem social mediów, z którym chciałabym wiązać moja przyszłość. Dzięki niemu poznałam nowe wartościowe osoby. Najważniejszym w całym programie jest to, że mimo wszystko w dalszym ciągu mam możliwość korzystać z różnorodnych proponowanych spotkań online, dzięki którym mogę zdobywać nowe kompetencje.