INNPoland_avatar

Rafał Brzoska szuka talentów. "Chcemy wspierać zdolne, pracowite dzieciaki"

Redakcja INNPoland

14 czerwca 2022, 15:54 · 3 minuty czytania
"Rafał Brzoska Foundation" ma wspierać młodych, zdolnych ludzi w ich drodze do sukcesu i rozwijaniu talentów. Wyjaśniamy, kto może liczyć na stypendium i jak o nie aplikować.


Rafał Brzoska szuka talentów. "Chcemy wspierać zdolne, pracowite dzieciaki"

Redakcja INNPoland
14 czerwca 2022, 15:54 • 1 minuta czytania
"Rafał Brzoska Foundation" ma wspierać młodych, zdolnych ludzi w ich drodze do sukcesu i rozwijaniu talentów. Wyjaśniamy, kto może liczyć na stypendium i jak o nie aplikować.
Rafał Brzoska zainaugurował działalność swojej fundacji Fot. Maciej Luczniewski/Reporter
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Obserwuj INNPoland w Wiadomościach Google

Jak czytamy w komunikacie, organizacja powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, które mają mniejsze możliwości edukacyjne ze względu na pochodzenie, sytuację ekonomiczną lub społeczną. W ramach fundacji działać będą programy edukucyjne, w tym Fundusz Stypendialny, do którego można się już zgłaszać.


Stypendium Rafała Brzoski – kto może na nie liczyć?

Kołem zamachowym działań Rafał Brzoska Foundation są programy stypendialne z różnych dziedzin jak nauki ścisłe, humanistyczne, sztuka czy przedsiębiorczość. Stypendystów pod opiekę wezmą mentorzy Fundacji i przedstawiciele jej Rady Nadzorczej, ludzie z ogromnym doświadczeniem, wizją i praktyką zawodową, którzy odnieśli sukces w różnych obszarach. To m.in. Aleksandra Przegalińska, prof. dr hab. Jerzy Hausner, Przemek Staroń czy Maciej Kawulski.

Stypendium mogą uzyskać laureaci konkursu, do którego można aplikować TUTAJ. Rekrutacja potrwa do końca czerwca 2022 roku. Każda zgłoszona osoba będzie oceniana według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej, wieku - 13-25 lat.

– Chcemy wspierać zdolne, pracowite dzieciaki z pragnieniem sukcesu i pomóc im w uwalnieniu potencjału oraz zapewnieniu możliwości rozwoju edukacyjnego bez granic. Jeżeli jej czy jego marzeniem jest kształcenie się na najlepszych uczelniach świata jak Oxford czy Yale, ciężko pracuje, by się tam dostać, naszym zadaniemi jest zapewnienie do tego momentu wsparcia finansowego i edukacyjnego, aby szanse na studiowanie tam były osiągalne – powiedział prezes InPostu Rafał Brzoska.

Rafał Brzoska w Top 10 najbogatszych Polaków

13 proc. Brzoski to wspomniane już 4,72 mld zł. Okazuje się więc, że dzięki firmie stał się on jednym z najbogatszych Polaków. Jeśli zaktualizujemy więc listę najbogatszych Polaków magazynu Forbes za 2020 r., wyglądać ona będzie następująco:1. Michał Sołowow - 15,6 mld zł 2. Zygmunt Solorz - 12 mld zł 3. Jerzy Starak - 9,6 mld zł 4. Tomasz Biernacki - 8,1 mld zł 5. Dominika Kulczyk - 6,9 mld zł 6. Sebastian Kulczyk - 6,6 mld zł 7. Rafał Brzoska - 4,7 mld zł 8. Zbigniew Juroszek z rodziną - 3,7 mld zł 9. Maciej i Małgorzata Adamkiewicz - 3,5 mld zł 10. Marcin Iwiński - 3,4 mld zł

Ile zarabia Rafał Brzoska? Pensja prezesa InPostu

W ramach prospektu emisyjnego InPostu dowiedzieliśmy się też kolejnej ciekawostki o Brzosce, a konkretnie o jego zarobkach na stanowisku prezesa. Każdego roku pobiera on 2,7 mln złotych wynagrodzenia.

To jednak dopiero początek, bo menedżer może otrzymać bonus w wysokości do 200 procent rocznej pensji. Jego wypłata może odbywać się w gotówce lub akcjach firmy. Premia zależy jednak od realizacji biznesowych celów firmy.

Dalej czekają go zachęty w postaci akcji firmy – tym razem po spełnieniu odpowiednich wymagań będzie to aż 200 proc. pensji oraz bonusu liczonych łącznie, jednak nie więcej niż... 600 proc. rocznej pensji.

Brzoska może się też dalej bogacić w akcje firmy. 350 proc. podstawowego rocznego wynagrodzenia może zażyczyć sobie w udziałach, nie gotówce.