INNPoland_avatar

Co się dzieje z danymi polskich firm? PrivMX buduje w chmurze bezpieczną oazę dla biznesu

Artykuł PR-owy PrivMX

28 czerwca 2022, 10:12 · 3 minuty czytania
W czasach niepewności ekonomicznej i geopolitycznej warto zastanowić się nad narzędziami, które realnie zabezpieczają wewnętrzną komunikację i dane zespołów. Software PrivMX Fusion przenosi pracę zespołową na wyższy poziom efektywności i wprowadza do biznesu popularny standard znany z rynku konsumenckiego: szyfrowanie end-to-end.


Co się dzieje z danymi polskich firm? PrivMX buduje w chmurze bezpieczną oazę dla biznesu

Artykuł PR-owy PrivMX
28 czerwca 2022, 10:12 • 1 minuta czytania
W czasach niepewności ekonomicznej i geopolitycznej warto zastanowić się nad narzędziami, które realnie zabezpieczają wewnętrzną komunikację i dane zespołów. Software PrivMX Fusion przenosi pracę zespołową na wyższy poziom efektywności i wprowadza do biznesu popularny standard znany z rynku konsumenckiego: szyfrowanie end-to-end.
Fot. materiały prasowe
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Mimo cyfrowego przyspieszenia, wiele firm wciąż boryka się z tymi samymi problemami. Nieefektywne metody zarządzania zadaniami, przepływem informacji, nieuporządkowana komunikacja, brak szerszego obrazu realizacji celów - teraz do listy wyzwań trzeba dopisać szybko narastające wyzwania związane z bezpieczeństwem cyfrowym i ochroną własności intelektualnej.

Fuzja, czyli znane narzędzia w nowej odsłonie. 

Statystyczny zespół używa w codziennej pracy wielu aplikacji naraz - jednej do czatowania ze współpracownikami, innej do video-konferencji, przechowywania i udostępniania dokumentów, planowania i delegowania zadań, etc. Pomimo technicznej możliwości integracji tych usług, przepływ informacji między nimi pozostawia duży niedosyt na poziomie funkcjonalnym - ostatecznie i tak trzeba logować się wiele razy dziennie w różne miejsca sieci, żeby realizować swoje zadania. Działanie w takim rozproszeniu nie sprzyja osiąganiu maksymalnej efektywności, komplikuje zarządzanie i pozostawia w sieci niezliczoną ilość cyfrowych śladów i treści, których nie sposób kontrolować i zabezpieczyć.

PrivMX Fusion rozwiązuje te problemy poprzez głębokie połączenie wspomnianych narzędzi w jedną, funkcjonalną przestrzeń pracy zespołowej. Zamiast kilku, zespół korzysta z jednej aplikacji - desktopowej lub przeglądarkowej - oraz z aplikacji mobilnej PrivMX Pocket. Wszystkie tworzone i gromadzone tam dane są przesyłane i przechowywane w jednym miejscu przez oprogramowanie PrivMX Team Server. Co więcej, są zabezpieczone w każdym momencie przez szyfrowanie end-to-end, technologię kojarzoną do tej pory głównie z prywatnymi komunikatorami.

Tytułowa Fuzja narzędzi nie polega na zwykłym umieszczeniu kilku narzędzi obok siebie - tę wspólną przestrzeń do pracy zaprojektowano tak, aby zespoły mogły swobodnie tworzyć nowe powiązania między standardowymi elementami, organizując się na własnych warunkach. Odczuwalna prostota rozwiązań pozwala szybko osiągnąć efektywność niedostępną dla teamów pracujących w rozproszonym środowisku aplikacji biznesowych i konsumenckich i zachować prywatność danych.

Cyfrowa zasada ograniczonego zaufania: serwery o zerowej wiedzy + otwarty kod źródłowy

Czat, rozmowy video, wspólne pliki, zadania, załączniki i kalendarze - suma tych danych jest nagminnie przez firmy niedoceniana. Tymczasem w cyfrowym środowisku pracy to kluczowy zasób zespołu! W rozproszonym środowisku pracy, gdzie każda z aplikacji udostępniana jest często z prywatnej infrastruktury dostawcy współpracującego z dziesiątkami innych podmiotów w celu przetwarzania naszych danych, zespoły tracą kontrolę nad tym zasobem. Dzięki deklarowanej zgodności z RODO, z prawnego punktu widzenia można spać spokojnie; w praktyce jednak nie do końca wiadomo kto, gdzie i jak może uzyskać fizyczną możliwość odczytu naszych cennych treści. Ekosystem aplikacji PrivMX, oprócz zgodności z RODO, gwarantuje również fizyczne zabezpieczenie danych - dzięki wykorzystaniu serwerów zero-knowledge i użyciu szyfrowania end-to-end dla wszystkich danych nikt spoza zespołu nie ma do nich dostępu. 

W aktualnych warunkach, tak bezkompromisowe podejście do idei privacy-by-design oraz privacy-by-default w odniesieniu do wszystkich danych wyznacza nowy biznesowy standard dla odpowiedzialnych zespołów. Dzięki temu, że dane przechowywane przez PrivMX Team Server są nieczytelne nawet dla administratorów serwerów, oprogramowanie może być używane w ramach dowolnego środowiska chmury publicznej i prywatnej oraz serwerów dedykowanych i wirtualnych. Software PrivMX Fusion oraz Team Server oferowane są w podstawowej wersji bezpłatnie, wraz z kodem źródłowym oraz licencją umożliwiającą wprowadzanie dowolnych modyfikacji na potrzeby własnej organizacji. Firmy, które nie posiadają własnej infrastruktury,  mogą korzystać z PrivMX Cloud, czyli hostingu serwerów zero-knowledge zlokalizowanych na terenie UE.

PrivMX oznacza Private Mind Exchange

PrivMX rozwijany jest od 2019 roku przez holenderską firmę w polskim składzie. Wśród użytkowników są zespoły z różnych branży i krajów - od firm produkcyjnych, przez zespoły IT, organizacje biznesowe, startupy i NGO. Wszyscy zgodnie podkreślają intuicyjność aplikacji i to, jak dzięki wzajemnym powiązaniom między narzędziami można łatwo i szybko odnaleźć każdą informację. Poziom zabezpieczenia to dodatkowy atut w dzisiejszej niepewnej rzeczywistości cyfrowej. 

Tylko do 30 czerwca PrivMX Cloud można instalować bezpłatnie i bez limitu liczby użytkowników, godzin połączeń video oraz bez ograniczeń czasowych.

Wszystkie informacje na temat oferty znajdziesz na stronie internetowej PrivMX.