logo
Neo-Nówka reklamuje batony Jarki Piotr Matusewicz/East News
Reklama.
  • Kabaret Neo-Nówka we współpracy z firmą Baron wyprodukował batony Jarki
  • Produkt znajduje się w sprzedaży od stycznia 2022 roku
  • Batony Jarki inspirowane są skeczem "Wigilia w Polsce", którego odsłonę Neo-Nówka zaprezentowała na festiwalu w Koszalinie
  • W internecie znajdują się też dwa spoty reklamowe batonów
  • Neo-Nówka reklamuje batony Jarki

    "W tym skeczu pada hasło, że batony Grześki to nie będą batony "Grześki" tylko batony Jarki i rzeczywiście pojawiły się batony Jarki. To był dla nas taki odpał, że mogliśmy to zrobić razem z firmą, która je produkuje" - opowiadał podczas Pol'and'Rock Festival założyciel kabaretu Neo-Nówka Roman Żurek.

    Jak dodał, batony Jarki są dostępne w sklepach spożywczych i kinach Helios. Na rynek trafiły w styczniu 2022 roku — ich nazwa wzięła się właśnie ze skeczu Neo-Nówki, który jeszcze przed występem kabaretu w Koszalinie miał miliony wyświetleń w serwisie YouTube. W ramach działań promocyjnych nakręcono też dwa spoty reklamowe, które można obejrzeć na oficjalnej stronie producenta batonów i na kanale YouTube.

    W pierwszym spocie pojawia się wiele postaci — od czerwonowłosej kobiety pijącej kawę, przez księdza, stereotypowego mężczyznę o orientacji homoseksualnej, sprzątaczkę, aż po ukraińskiego pracownika budowy. W spocie wypowiada się nawet mężczyzna przebrany za Niemca, który przyznaje: "Dla mnie super i dla Niemiec też", nawiązując w ten sposób do słynnego sformułowania lidera Platformy Obywatelskiej (PO) Donalda Tuska - "für Deutschland", które regularnie pojawia się w materiałach "Wiadomości" TVP.

    Pod koniec spotu Neo-Nówka przekonuje, że "Jarki rządzą". Nie da się ukryć, że to bezpośrednie nawiązanie do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z którego polityk z pewnością nie będzie zadowolony.

    Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl

    Pod filmem reklamującym batony na kanale YouTube Neo-Nówka zwróciła się do widzów. "Pamiętajcie, że nazwa ma charakter ironiczny i jest to produkt dla ludzi z dystansem, poczuciem humoru i chcących sobie osłodzić życie w tych dziwnych czasach" - czytamy w komentarzu.

    Internauci przyjęli pomysł z dużym entuzjazmem. "Mistrzowie kabaretu", "Myślałam, że Panowie sobie jaj robią z tymi Jarkami, a to prawda jednak. Brawo za kreatywność" - czytamy w komentarzach. Nie brakuje także wpisów odnoszących się bezpośrednio do sytuacji politycznej w kraju. "Czekamy na wyrok Trybunału Konstytucyjnego czy Jarki są zgodne z konstytucją" - czytamy w jednym z nich.

    Batony Jarki powstały wspólnymi siłami kabaretu Neo-Nówka i firmy Baron — Świat czekolady. Jak czytamy na stronie poświęconej "Jarkom", są to wafelki w czekoladzie mlecznej z nadzieniem arachidowym. Co więcej, producenci przeprowadzili nawet konkurs pod nazwą "Wszyscy jedzą Jarki!".

    Skecz kabaretu Neo-Nówka, który już stał się kultowy

    Pomysł na batony Jarki wziął się ze skeczu, którego wersję (zatytułowaną "Wigilia 2022") Neo-Nówka przedstawiła 30 lipca 2022 r. w trakcie festiwalu w Koszalinie. W trakcie skeczu dziadek, ojciec i syn rozmawiają przy świątecznym stole. Dyskusja dość zboczyła na polityczne tory, a na rząd, elektorat PiS i TVP wylała się ostra krytyka.

    Kabareciarze wspomnieli m.in. o "wywaleniu 70 mln na wybory kopertowe", "Ostrołęce, CPK, Turowie i innych przewałkach", a także o "tępej propagandzie w TVP". Na kanale YouTube ten skecz został wyświetlony już 5,8 mln razy. Kabaret Neo-Nówka został założony w 2000 r. przez studentów z Wrocławia. Obecny skład to: Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki.

    Czytaj także: