Za tę cenę bez problemu znajdziesz pokój hotelowy w Warszawie, z porządnym śniadaniem i bez chrapiących współlokatorów. Pobyt w izbie wytrzeźwień znów podrożał. Teraz wizyta w tym przybytku będzie oznaczała konieczność uiszczenia opłaty w wysokości aż 393,01 zł.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Drożeje pobyt na izbie wytrzeźwień, to decyzja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego
Podpisał obwieszczenie, przez które cena za pobyt na wytrzeźwiałce została poddana "waloryzacji"
Teraz za pobyt w tym przybytku dostaniemy rachunek na 393,01 zł
To cena wyższa, niż w niejednym warszawskim hotelu
Minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał obwieszczenie, podnoszące wysokość opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień. Z dokumentu wynika, że "maksymalna wysokość opłaty za pobyt w izbie wytrzeźwień, placówce lub jednostce Policji, po waloryzacji wynosi 393,01 zł".
Wcześniej pobyt na wytrzeźwiałce kosztował 343,54 zł. Oznacza to podwyżkę (pardon, waloryzację) maksymalnej opłaty o 14,4 proc. rok do roku.
393 złote to o wiele więcej niż w wielu warszawskich hotelach. W stolicy bez problemu można znaleźć jedynkę za nieco ponad 200 złotych, i to ze śniadaniem. Na ogół są to hotele nieco oddalone od centrum miasta.
Ale i w śródmieściu bez problemu da się przenocować za mniej niż 400 złotych. Na upartego da się nawet dojechać tam taksówką i przenocować taniej niż na wytrzeźwiałce.
Mowa nie tylko o małych hotelach, bardziej przystępne ceny mają też sieciowe Ibisy. Nam udało się znaleźć nawet 65-metrowy apartament z własną kuchnią za 3 złote więcej, niż wynosi koszt pobytu w izbie wytrzeźwień.
A jak ze standardem "najdroższego hotelu w mieście"?
Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych Izba Wytrzeźwień ma na Googlu 3,2 gwiazdki na 5 możliwych. Jego goście – przy wystawianiu licznych opinii – popisują się sporą pomysłowością.
"Ceny zaporowe, ale warto chociaż raz być, wrażenia niezapomniane. Wspominam o wiele mocniej niż wszystkie moje wyjazdy w różne strony świata. A to wszystko pod ręką, blisko choć drogo. Aha obsługa pomimo wysokich cen raczej słaba; nie wiem czemu, ale są nastawieni negatywnie w stosunku do gości" – pisze w opinii jeden z odwiedzających ten przybytek.
"Duża wyrozumiałość właścicieli – nie dzwonią na policję, nawet jak zachowujesz się głośniej. Brak jakichkolwiek podziałów społecznych – na jednym koju Pan Prezes a na drugim Pan Menel. Dodać trzeba (rewelacyjny pomysł!), że w tym hotelu nie ma czegoś takiego jak doba hotelowa! Leżysz, ile chcesz (na ile Cię stać). Dam 4 gwiazdki, bo kawa do dopracowania" – ocenia inny.
Jak trafić na izbę wytrzeźwień?
Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych, działający przy ulicy Kolskiej 2/4 w Warszawie, jest czynny siedem dni w tygodniu przez całą dobę. Decyzję o doprowadzeniu podejmuje patrol policji lub straży miejskiej, kiedy osoba pod wpływem alkoholu sieje "zgorszenie w miejscu publicznym" albo zagraża sobie lub innym.
Masz propozycję tematu? Chcesz opowiedzieć ciekawą historię? Odezwij się do nas na kontakt@innpoland.pl
Jak czytamy na stronie warszawskiego ratusza, ośrodek "zapewnia bezpieczny pobyt osobom doprowadzonym do wytrzeźwienia z terenu miasta stołecznego Warszawy".