INNPoland_avatar

Huawei Watch GT 4 – godny następca swoich popularnych poprzedników już w Polsce

Konrad Bagiński

15 września 2023, 11:48 · 2 minuty czytania
Dziś w programie "Mówię: sprawdzam" na tapet bierzemy najnowszą, czwartą już rodzinę zegarków Huawei z serii Watch GT. Miałem przyjemność używać wszystkich generacji i z niecierpliwością czekałem na tę najnowszą. Zawiodłem się? Ani na jotę. Czy było warto?


Huawei Watch GT 4 – godny następca swoich popularnych poprzedników już w Polsce

Konrad Bagiński
15 września 2023, 11:48 • 1 minuta czytania
Dziś w programie "Mówię: sprawdzam" na tapet bierzemy najnowszą, czwartą już rodzinę zegarków Huawei z serii Watch GT. Miałem przyjemność używać wszystkich generacji i z niecierpliwością czekałem na tę najnowszą. Zawiodłem się? Ani na jotę. Czy było warto?
Huawei Watch GT 4: smartwatch niemal idealny INNPoland.pl
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Huawei Watch GT 4 debiutuje w aż siedmiu stylowych wersjach i w zaskakującej cenie. Co ważne: w okresie od 14 września do 15 października 2023 r., na huawei.pl oraz u Partnerów Biznesowych słuchawki HUAWEI FreeBuds SE 2 o wartości 199 zł w prezencie (lub za 1 zł). W przypadku zakupu zegarka w wersji Elite (w obu rozmiarach), klienci otrzymają również dodatkowy rok gwarancji w prezencie.

Czy Huawei Watch GT 4 to godny następca swoich popularnych poprzedników? Owszem. Może trudno w to uwierzyć, ale inżynierowie poprawili jeszcze kilka rzeczy. Zastosowali lepsze czujniki, dzięki czemu tętno użytkownika jest mierzone jeszcze bardziej dokładnie. I to w szerokim zakresie temperatur, również podczas ekstremalnego wysiłku. Możesz w nim biegać, pływać, ćwiczyć – wytrzyma wszystko. Koperta urządzenia została wykonana ze stali szlachetnej, więc zegarek jest odporny i wytrzymały.

A na dodatek będzie działał na jednym ładowaniu nawet do 14 dni (wersja 46 mm) lub 7 dni (wersja 41 mm) – i to nie jest jakiś reklamowy chwyt. Przez cały ten czas masz do dyspozycji niezbędne funkcje, takie jak: powiadomienia, całodobowe monitorowanie zdrowia, tryby sportowe czy też odtwarzanie muzyki. W razie potrzeby bezprzewodowo naładujesz je do pełna w ok. 100 minut.

W przeciwieństwie do wielu innych smart zegarków, łączy się z telefonem, niezależnie czy jest to Android, czy iOS. No i można przez niego rozmawiać.

Nowe funkcje skupiają się wokół wspierania dobrostanu właściciela. Ulepszenia obejmują m.in. zwiększoną dokładność pomiarów, w tym udoskonalonej funkcji TruSeen™ do wersji 5.5+, zapewniającej jeszcze bardziej czułe obserwowanie pracy serca, poprzez ciągły pomiar i analizę tętna czy saturacji (SpO2), ale też badanie poziomu stresu.

Udoskonalono także bardzo ważne monitorowanie snu – funkcja Huawei TruSleep™ 3.0 rejestruje nie tylko czas trwania, ale również jakość i kompleksową strukturę snu i drzemek (w tym snu lekkiego, głębokiego, REM i czuwania).

Nowością w Huawei Watch GT 4 jest obserwacja oddychania podczas snu, która ma pomóc zidentyfikować objawy bezdechu sennego.

Nowy smartwatch Huawei wprowadza też całkowicie nową funkcję "W formie", pozwalającą na kontrolowanie deficytu kalorycznego. Wystarczy, że wprowadzisz swoje posiłki, a zegarek, po uwzględnieniu Twojej aktywności i treningów, pomoże Ci zadbać o zdrowy bilans energetyczny. I będzie lekko rozczarowany, gdy nie wypracujesz deficytu kalorycznego...

Na panie (które kupują niemal połowę smartwatchy Huawei), czeka ulepszona funkcja zarządzania cyklem menstruacyjnym, która śledzi fazy cyklu i szacuje datę owulacji nie tylko na podstawie wprowadzanych informacji, ale także poprzez inteligentną analizę wskaźników fizjologicznych, takich jak tętno podczas snu, temperatura ciała, częstotliwość oddechów. Tym samym pomaga lepiej przewidywać oraz przypominać o tym ważnym aspekcie kobiecego zdrowia.