INNPoland_avatar

Nadchodzi wyczekiwany kongres. Liderzy biznesu i polityki spotkają się w Poznaniu na Impact’24

Materiał reklamowy firmy IMPACT

22 kwietnia 2024, 15:02 · 4 minuty czytania
Szefowie największych firm, politycy, eksperci światowego formatu m.in. Michelle Obama, Sanna Marin i Timothy Snyder, spotkają się 15-16 maja na Impact’24, największym kongresie gospodarczo-technologicznym w Polsce.


Nadchodzi wyczekiwany kongres. Liderzy biznesu i polityki spotkają się w Poznaniu na Impact’24

Materiał reklamowy firmy IMPACT
22 kwietnia 2024, 15:02 • 1 minuta czytania
Szefowie największych firm, politycy, eksperci światowego formatu m.in. Michelle Obama, Sanna Marin i Timothy Snyder, spotkają się 15-16 maja na Impact’24, największym kongresie gospodarczo-technologicznym w Polsce.
Szefowie największych firm, politycy, eksperci światowego formatu m.in. Michelle Obama, Sanna Marin i Timothy Snyder, spotkają się 15-16 maja na Impact’24, największym kongresie gospodarczo-technologicznym w Polsce. Materiały prasowe / Impact’24
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Organizatorzy Impact’24 po raz kolejny mierzą wysoko. Podczas poprzednich edycji mówcami na kongresie byli m.in. Nassim Nicholas Taleb, Hillary Clinton, czy Yuval Noah Harari. W tym roku poprzeczka jest zawieszona równie wysoko.

Na kongresie pojawią się wszystkie liczące się osobistości ze świata polityki, biznesu i eksperci światowego formatu. Oprócz prezesów największych polskich i globalnych firm, kluczowych inwestorów, przedstawicieli rządu i instytucji europejskich, mówcami na Impact’24 będą czołowi intelektualiści, stratedzy geopolityczni, twórcy technologii, naukowcy, a nawet nobliści.

Kryzysy, technologie, rewolucja AI – ekspercka wiedza jest dziś niezbędna, by prowadzić biznes

Impact’24 to największy kongres gospodarczo-technologiczny w tej części Europy. Ma dostarczać merytorycznych informacji o najnowszych trendach i prognoz na temat gospodarki, technologii i finansów – w skrócie – wskazywać kierunek, w którym zmierza świat. Na 9 multimedialnych scenach wystąpi 650 mówców, którzy w ramach 24 ścieżek tematycznych pochylą się m.in. nad takimi tematami jak geopolityka, sztuczna inteligencja, obronność i cyberbezpieczeństwo, technologie w finansach i przemyśle, digital commerce, nowoczesne przywództwo, zdrowie, zielona ekonomia, kwestie wzmocnienia pozycji kobiet.

Tematów jest dużo, ale w czasach burzliwych przemian geopolitycznych, technologicznych, rewolucji AI, deglobalizacji, kryzysu klimatycznego, interdyscyplinarna wiedza jest niezbędna, by prowadzić biznes. Bułgarski politolog Ivan Krastev, który również będzie mówcą na Impact’24, nie ma co do tego wątpliwości.

– Wierzę, że jesteśmy aktualnie w momencie fuzji. Zniknęła granica między polityką wewnętrzną i zagraniczną. Granica między polityką a ekonomią wygląda inaczej. Wierzę, że w tym momencie potrzebny jest "kongres fusion" (…). Ale nie są to złe czasy dla kongresów, również dlatego, że ludzie aktualnie mają ochotę rozmawiać. Niektórzy, ponieważ wierzą, że rozumieją, co się dzieje, a inni, ponieważ nie rozumieją, co się dzieje – podkreśla Ivan Krastev jeden z mówców Impact’24 w wywiadzie z onet.pl.

Fokus na AI i nowe technologie

Mówcami i mówczyniami na Impact’24 będą w tym roku m.in. strateg geopolityczny Peter Zeihan, który doradza rządom i firmom z listy Fortune, wybitni znawcy spraw naszej części Europy – Ivan Krastev i Timothy Snyder, dziennikarka naukowa zajmująca się zagadnieniami klimatu – Gaia Vince, światowej sławy psychoterapeutka Esther Perel, były współpracownik CIA, dziś ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Tony de Mario.

W tym roku jednym z top tematów będzie sztuczna inteligencja. Opowiedzą o niej m.in. ekspert z The Economist Kenneth Cukier, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w AI i specjalistka ds. polityk publicznych, Verity Harding, szef na region EMEA w NVIDA David Hogan oraz liczni praktycy – m.in. Diederick Veelo – twórca studia sztucznej syntezy głosu Vocoda.ai i wielu innych twórców innowacyjnych firm oraz startupów.

Perspektywa polityków plus doświadczenia liderów biznesu

Impact’24 niewątpliwie jest "kongresem fusion". Jest również kluczowym miejscem na mapie spotkań decydentów z biznesem i międzynarodowymi autorytetami. W tym roku zaproszenie na kongres przyjęli m.in. minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, ministra edukacji Barbara Nowacka, minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, wicepremierzy: minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski i minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jeśli chodzi o przedstawicieli biznesu, głos zabiorą czołowi inwestorzy i liderzy innowacji: m.in. Nathalie Roos, dyrektor generalna Lipton Teas and Infusions – doświadczona liderka dokonująca obecnie rewolucji na rynku herbaty, Sebastian Kulczyk – międzynarodowy inwestor, właściciel Kulczyk Investments, Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska S.A, Marta Życińska, dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe, Rafał Brzoska, twórca InPost, flagowej firmy, która zrewolucjonizowała polski rynek dostaw, Piotr Krupa – współzałożyciel i prezes międzynarodowej grupy Kruk, która działa już na 8 rynkach europejskich.

Książki i spotkania w kuluarach

Oprócz wystąpień mówców Impact’24 to także mniej formalne wydarzenia towarzyszące, aukcje sztuki i spotkania w kuluarach. Wielu mówców to autorzy ważnych książek dotyczących współczesności. Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowują księgarnię – Impact Bookstore, w której będą się odbywać m.in. spotkania z autorami i gdzie można otrzymać dedykację m.in. od Ivana Krasteva, Timothy’ego Snydera, Aleksandra Kwaśniewskiego, Jasona Stanleya, Martyny Wojciechowskiej, Chrisa Baileya, Justyny Kopińskiej czy Michała Rusinka.

W tym roku wydawnictwo Krytyki Politycznej we współpracy z Impact wyda specjalną serię książek Impact. W jej skład wchodzą cztery tytuły autorstwa mówców i mówczyni Impact’24: Stulecie nomadów Gai Vince, Światło, które zgasło Ivana Krasteva, Wojna made in Russia Siergieja Miedwiediewa i Jak działa faszyzm? profesora Yale Jasona Stanleya. Seria ma tworzyć komplementarną opowieść o współczesnym świecie, dając trafne analizy rzeczywistości, w której żyjemy.

Takich analiz gospodarczych, biznesowych, technologicznych, geopolitycznych czy społecznych dostarczy na pewno Impact’24.