Jak podnieść kwalifikacje bez wychodzenia z domu? Studia online wybiera coraz więcej osób

Artykuł PR-owy Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego
15 grudnia 2022, 13:10 • 1 minuta czytania
Postępująca cyfryzacja nie omija sektora edukacji, a pandemia COVID-19 stała się motorem zmian, które – jak się okazuje – najprawdopodobniej zostaną z nami na zawsze. Jedną z tych rewolucji jest rosnąca popularyzacja e-learningu, po który coraz częściej sięgają uczelnie wyższe – wśród nich Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.
Fot. Materiały promocyjne / Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Studia w trybie online posiadają znaczącą przewagę nad swoim stacjonarnym odpowiednikiem – pozwalają na oszczędność czasu, finansów, stając się świetną alternatywą dla długich godzin spędzonych w uczelnianych salach. To doskonała propozycja nie tylko dla osób o ograniczonej mobilności, ale i wszystkich tych, którzy chcieliby zdobywać nowe kompetencje, nie wychodząc z domu. Wszystkie te czynniki wpływają na to, że z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z oferty Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Studia podyplomowe nie tylko z obowiązku

Zajęcia na platformie e-learningowej to doskonała propozycja zwłaszcza dla osób, które chcą rozszerzyć swoje kwalifikacje lub zdobyć zupełnie nowe, planując bardziej lub mniej radykalną zmianę ścieżki kariery. Studia podyplomowe pozwalają na zdobycie kompetencji, które ułatwią wykonywanie dotychczasowego zawodu, wymaganych przez obecnego lub przyszłego pracodawcę. Ale to nie jedyna sytuacja, gdy studia podyplomowe mogą okazać się przydatne. 

- Zmieniający się świat cały czas dostarcza nowych obszarów, które wymagają szybkiej reakcji na gruncie zawodowym - widzimy, że stale rośnie zapotrzebowanie na osoby wykonujące zawody, które dotąd nie były tak popularne lub w ogóle nie istniały. Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego dostosowuje swoją ofertę do dynamicznego rynku, tworząc kierunki studiów takie jak ekologia i biznes, psychologia biznesu odpowiedzialnego społecznie czy MBA - komentuje dr hab. Robert Geisler z Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Duża dynamika rynku pracy i zmieniającego się zapotrzebowania na specjalistów z określonych branż pozwala na efektywne poszukiwanie własnego miejsca w zawodowych meandrach.

- Zauważamy, że wśród uczestników rynku pracy rośnie przekonanie, że wyuczony zawód, w którego kierunku zdobyli wykształcenie i doświadczenie, nie musi być tym ostatecznym, wykonywanym do końca życia. Dowodem na to jest fakt, że do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego trafiają osoby dążące do zmiany swojej kariery i rozpoczęcia jej niemal od zera w innej niż dotychczasowa branży, bez względu na wiek i posiadany staż pracy – opowiada prof. ucz. dr hab. Piotr Drzewiecki z Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

E-learning w niczym nie ustępuje standardowej nauce

Największą, niekwestionowaną zaletą tej formuły studiów jest ich szeroka dostępność, niezależnie od miejsca zamieszkania i ograniczeń czasowych. Do skutecznego zdobywania nowej wiedzy i umiejętności potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do internetu. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie online, a słuchacze nie muszą pojawiać się w siedzibie uczelni. 

Zwieńczeniem jest obrona pracy dyplomowej, w efekcie której studenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych – to pełnowartościowy dokument, zgodny z  Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 września 2018 roku, honorowany w krajach Unii Europejskiej. 

Pełna oferta kierunków studiów w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego dostępna jest na stronie www.studia-online.pl.