O autorze
Adam Gieniusz - Executive Coach, Trener, Wydawca.

Od 1998 roku zajmuje się szkoleniami i rozwojem, m.in. jako trener, właściciel i wspólnik firm szkoleniowych. Prowadził projekty edukacyjne we współpracy z korporacjami, małymi firmami i organizacjami pozarządowymi w Gwatemali, na Sri Lance, w Indiach, w Niemczech i w Polsce.

Od 2009 roku związany ze szkołą Noble Manhattan Coaching (IBD-NMC) - najpierw jako student, obecnie jako trener, mentor i superwizor. Od lipca 2015 rozwija międzynarodową działalność wydawniczą związaną z szeroko rozumianą tematyką rozwoju osobistego i zawodowego.

Na co dzień tata Helenki, od czasu do czasu podróżnik po Azji.

Drzewo kłamstw, czyli polski mówca motywacyjny w amerykańskim talk show

Quo Vadis?
Quo Vadis? adamgieniusz.innpoland.pl
Pewnego dnia okazało się, że za cenę kłamstwa mogła poznać prawdę. Gdyby poznała prawdę, dowiedziałaby się kto zamordował jej ojca. Uznała, że warto...


To bardzo krótkie streszczenie świetnej książki The Lie Tree Frances Hardinge. Tytułowe drzewo to roślina, która karmiona kłamstwami rodzi owoce, których zjedzenie wywołuje wizje dające dostęp do wiedzy i prawdy. Im większe kłamstwo i im więcej osób w nie uwierzyło tym potężniejsza wiedza po zjedzeniu owocu.


Wyobraź sobie, że masz dostęp do takiego drzewa. Co zrobisz? Ulegniesz pokusie? Przegapisz szansę?

Co zrobiłbym ja - nie wiem. Chciałbym wierzyć, że starczyłoby mi odwagi i siły woli, by powiedzieć: NIE. Chciałbym wierzyć, że taką siłę i odwagę miałyby osoby będące dla innych autorytetami. Kilka ostatnich dni pokazuje jednak, że "fake news" można wybrać jako skrót do spełnienia marzeń.

1 marca internet obiegła wieść, że Łukasz Jakóbiak, polski mówca motywacyjny i jutuber znany między innymi z kanału i talk show 20 m2 został zaproszony do programu Ellen DeGeneres - amerykańskiej osobowości telewizyjnej, aktorki, zdobywczyni nagrody Emmy, dwukrotnej gospodyni Oscarów odznaczonej przez Baracka Obamę Medalem Wolności, znanej też jako (oczywiście angielski) głos rybki Dory z dwóch kreskówek Disney/ Pixar. Wylot do Los Angeles miał być już następnego dnia, a goszczenie u Ellen miało stanowić zwieńczenie kilku lat pracy i być realizacją marzenia życia Łukasza. WOW! Fani i osoby postronne (w tym autor niniejszych słów) były pod wrażeniem tego sukcesu. Kilka godzin później głowy gorące od zachwytu oblał ceber lodowatej wody, a Radio Erewań nie powstydziłoby się relacjonowania rozwoju wydarzeń. Nie Ellen tylko Beata, nie zaproszenie do programu tylko "wyższy poziom wizualizacji" i nie spełnienie marzeń a wkręcenie internautów jako pomysł na zbliżenie się do tego spełnienia.


Co się tak naprawdę stało?
- 1 marca Łukasz ogłasza zaproszenie do Ellen.
- W dzień po "wielkim newsie" Łukasz opublikował zdjęcie z Ellen ze studia nagrań.
- 3 marca na YouTube pojawia się nagranie Ellen DeGeneres Show z polskim gościem. Nagranie jest z dublerką Ellen - Polką Beatą, a całość przygotował sam Łukasz i jest to wizualizacja przyszłej, realnej rozmowy.
- Wszystko to ma sprawić, że prawdziwa Ellen faktycznie zaprosi Łukasza Jakóbiaka.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł