O autorze
Brytyjsko - polska firma doradcza, oferująca autorskie rozwiązania optymalizacji podatkowej w oparciu o ponad dwunastoletnie doświadczenie na połączonych rynkach Wielkiej Brytanii i Polski.

Oferta firmy obejmuje pełen zakres usług od momentu założenia np. brytyjskiej spółki limited, poprzez miesięczne rozliczenia pracowników oraz dyrektorów po rozliczenie roczne włącznie. Firma oferuje kompleksowe usługi księgowe dla firm brytyjskich jak również pracowników i kadry zarządzającej.

W Admiral Tax pracują tylko najlepsi i najbardziej doświadczeni specjaliści z dziedziny księgowości i usług podatkowych, doskonale znający realia prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii. Eksperci Admiral Tax chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Dodatkowo, firma przejmuje na siebie pełen kontakt z urzędami. Nawet osoby, które nie znają języka angielskiego mogą za pośrednictwem Admiral Tax korzystać z dobrodziejstw brytyjskiego systemu prawno – podatkowego.

Więcej na Admiral Tax

Czeski raj dla przedsiębiorców i posiadaczy aut. Jak możesz z niego skorzystać?

shutterstock.com
Cenimy Czechów za wyśmienite piwo, pierwszorzędną literaturę oraz luźne podejście do życia. Najwyższy czas docenić naszych południowych sąsiadów za możliwości, jakie stwarzają osobom rejestrującym działalność gospodarczą.


Dzięki postaciom dobrego wojaka Szwejka czy rysunkowego Krecika, Czechy utrwaliły się w umysłach wielu Polaków jako kraj sympatycznych ludzi ukierunkowanych na czerpanie radości z życia – bez zbędnych nerwów i niepotrzebnych niesnasek. Coś w tym jest, gdyż warunki prowadzenia biznesu w kraju piwa i knedlików doskonale odpowiadają temu wyobrażeniu. Można wręcz powiedzieć, że wystarczy przekroczyć naszą południową granicę, by znaleźć się w zupełnie innym świecie jeśli chodzi o traktowanie najbardziej przedsiębiorczych osób.


Już na samym starcie spotykamy się z bardzo przyjaznym traktowaniem obywateli w urzędach. Nie musimy zresztą przekonywać się o tym osobiście, gdyż niemal wszystkie "papierkowe" sprawy możemy załatwić drogą elektroniczną – za pośrednictwem internetu. Składki emerytalne uzależnione są od dochodów, zaś płaska stawka podatku dochodowego wynosi odpowiednio 19% dla spółek i 15% oraz 22% dla osób fizycznych. Nie istnieje obowiązek posiadania kas fiskalnych.

Bardzo atrakcyjną opcją jest rozliczanie się przez tzw. "ryczałt", dzięki której istnieje możliwość odliczenia od podatku nawet do 60% kosztów bez konieczności ich dokumentowania. Bycie płatnikiem VAT nie jest obowiązkowe i nie dotyczy przedsiębiorców o obrotach niższych niż 1 milion koron czeskich rocznie.


Dużą popularność w Polsce zdobyła ostatnio możliwość rejestracji samochodu w Czechach. Z czego to wynika? Otóż prowadzący interesy "pod czeską flagą" mają możliwość pełnego odliczenia VAT i akcyzy od zakupionego pojazdu. W praktyce oznacza to zaoszczędzenie nawet do 1/3 wartości auta, co ma szczególne znaczenie w przypadku bardziej kosztownych pojazdów. Zakupu samochodu można dokonać już po kilku tygodniach od rejestracji firmy nad Wełtawą. O dokładnych szczegółach można przeczytać TUTAJ.

Warto podkreślić, że Czesi uczynili w ostatnich latach naprawdę dużo, by zetknięcie z fiskusem nie przynosiło obywatelom niepotrzebnych stresów. Zasada domniemania niewinności w kwestiach skarbowych, uproszczone formy ewidencji dla jednoosobowych przedsiębiorców a także duża tolerancja jeśli chodzi o opóźnienia w płatnościach składek, podatków i zaliczek. To jest coś co musi się podobać – nie tylko rodakom Vaclava Havla i Bohumila Hrabala ale również nam–Polakom.

Rejestracja firmy w Czechach nie powinna przysporzyć bólu głowy, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na współpracę z profesjonalną firmą, która nie tylko zajmie się rejestracją działalności ale również trwałą obsługą naszego biznesu.

Aby zacząć wystarczy paszport lub dowód osobisty, potwierdzenie stałego miejsca zamieszkania oraz opinia bankowa. Powierzając współpracę firmie Admiral Tax uzyskujemy nie tylko gwarancję, że cały proces przebiegnie bezproblemowo, ale również stałą opiekę dedykowanego agenta oraz obsługę księgową w języku polskim. Na zdravi!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł