O autorze
Prezes Healthy Culture Action Tank organizacji badającej rozprzestrzenianie się trendów dotyczących zdrowia. W INNPoland pisze o telemedycynie w Polsce i na świecie, rozwoju i wdrażaniu nowych technologii w medycynie oraz roli zdrowia w rozwoju gospodarki.

Strateg komunikacji z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych, specjalizuje się we wdrażaniu nowych technologii na rynki CEE. Autorka książki "Hello Reputation: We Trust People. We Remember Stories. We Buy Experiences".

Krótki przewodnik po Health Valley

Dolina Krzemowa to główny kierunek dla większości firm technologicznych planujących międzynarodową ekspasję, również tych z obszaru zdrowia. W San Francisco i okolicach znajdują się najważniejsze firmy venture capital, więc wydaje się to rozsądną decyzją. Jednak równie ważne dla rozwoju firmy są know-how i dostęp do potencjalnych klientów. Dlatego bardziej wyspecjalizowany klaster może ostatecznie okazać się lepszym rozwiązaniem.


Health Valley jest położony w rejonie Jeziora Genewskiego. Mieści się tam około 20 placówek badawczych i 750 firm z branży biotechnologii i technologii medycznych. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Główny ośrodek edukacyjno-badawczy
To EPFL, czyli Politechnika Federalna w Lozannie. Do najsłynniejszych osiągnięć tej uczelni nalezą wysłanie pierwszej szwajcarskiej satelity w kosmos, pierwszy lot balonem dookoła świata bez zatrzymania oraz Human Brain Project. EPFL jest też bardzo aktywna w dziedzinie łączenia nauki z biznesem. W Innovation Park gości ponad 150 startupów oraz centrów badań największych korporacji na świecie (m. in. Nestlé, Credit Suisse, Siemens), a w samym 2014 roku na uczelni powstały 24 startupy z branży zdrowia.


BioAlps
Jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych klastów Life Science na świecie. BioAlps tworzy 20 członków, 7 kantonów i 13 uniwersytetów, dzięki czemu wspólnie mogą zaoferować szeroki zakres usług - od możliwości uczestniczenia w badaniach dla studentów, przez wsparcie R&D firm po przyjazne warunki podatkowe. Klaster specjalizuje się w 13 obszarach: biomateriały, biousługi, choroby układu krążenia, diagnostyka, endokrynologia, immunologia, medtech, mikro i nanotechologie, neurobiologia, onkologia, komórki macierzyste, genetyka, bioinformatyka oraz wsparcie biznesowe. Organizują też wiele wydarzeń branżowych. Aby ułatwić wyszukiwanie informacji nt. swoich badań, BioAlps stworzzył wyszukiwarkę Alps Life Sciences Search oraz portal informacyjny myScience.


Campus Biotech
Campus Biotech współtworzą cztery instytucje: Politechnika Federalna w Lozannie, Uniwersytet Genewski, Wyss Center for Bio and Neuro Engineering i Fundacja Bertarelli. Konsorcjum zostało ufundowane przez Fundację Wyss w 2013 roku. Budynek, w którym się mieści był siedzibą firmy farmaceutycznej Serono (należącej do współzałożycieli Campusu), a gdy została sprzedana korporacji Merck do 2012 roku mieściło się w nim ich centrum badawcze. Większą część Campusu zajmują ośrodki badawcze uczelni oraz Centrum Wyss, ale udostępniają też przestrzeń dla startupów. Regularnie udostępniaja swoją przestrzeń na wydarzenia branżowe.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła