O autorze
Prezes Healthy Culture Action Tank organizacji badającej rozprzestrzenianie się trendów dotyczących zdrowia. W INNPoland pisze o telemedycynie w Polsce i na świecie, rozwoju i wdrażaniu nowych technologii w medycynie oraz roli zdrowia w rozwoju gospodarki.

Strateg komunikacji z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych, specjalizuje się we wdrażaniu nowych technologii na rynki CEE. Autorka książki "Hello Reputation: We Trust People. We Remember Stories. We Buy Experiences".

Gdzie szukać pomysłów na rozwój dla technologii medycznych? (cz. 1)

Z jakimi problemami w kwestii ochrony zdrowia musi się zmierzyć Europa? I gdzie szukać najbardziej opłacalnych nisz dla technologii medycznych? Poprosiłam dr Alessandro Monaco, Konsultanta ds. Ochrony Zdrowia, o omówienie trzech najważniejszych kwestii, które definiują działanie opieki zdrowotnej w UE i mogą pomóc wyznaczyć drogę rozwoju dla firm technologicznych zainteresowanych tą dziedziną.


Problem 1: Dostępność wizyt lekarskich
Odległe terminy wizyt u specjalisty, bywa, że w publicznej służbie zdrowia czas oczekiwania na wizytę to nawet 18 miesięcy.

Dla pacjentów z chorobami przewlekłymi (np. astma czy choroby sercowo-naczyniowe) dostosowanie leczenia do zmieniających się warunków środowiskowych jest równie ważne jak ustalenie właściwego leczenia. "Dużo czasu poświęca się dyskusji na temat czym dokładnie jest środowisko. Może to być coś dużo większego niż myśleliśmy, włączając nasze nawyki, odżywianie, stresory społeczne itp. wszystkie mają wpływ na nasze zdrowie, bezpośrednio i pośrednio zmieniając nasze reakcje na bodźce, w tym leki” powiedział dr Monaco i sugeruje, że “możemy wykorzystać naszą wiedzę na temat czynników środowiskowych warunkujących chorobę, a także odziedziczonych i nabytych cech, aby zapobiec chorobom i opóźnić konieczność korzystania z zasobów medycznych."


Mogłoby się wydawać, że tego typu czynniki powinny był łatwe do zidentyfikowania i dopasowania zaleceń w celu zapobiegnięcia najpopularniejszym objawom. Ale dr Monaco ostrzega, że ​​wciąż czeka nas wiele wyzwań: "Nie jestem pewien, że to prawda. Technicznie tak, ale czy mamy już specjalistów, którzy podchodzą do pacjentów w sposób systematyczny (pod kątem właściwego czasu wizyty, odpowiedniego traktowania itp.). Musimy również kształcić wszystkich pracowników służby zdrowia, tak aby zapewnić holistyczne podejście do oceny nie tylko stanu klinicznego pacjentów, ale także cech psychospołecznych i charakterystyk środowiskowych ( m. in. miejsca pracy, domu)."


Telemedycyna jest promowana jako tańsze rozwiązanie problemów związanych z dostępnością lekarzy. Ale największym problemem może być samodiagnoza (np. Kaszel alergiczny vs przeziębienie) i wybór właściwego leczenia przed intensyfikacją reakcji (przykładowo na podstawie prognoz pogody). Dr Monaco aktualnie pracuje przy międzynarodowym projekcie badawczym na rzecz poprawy zdrowia matki i dziecka, który pozwoli lepiej zrozumieć związek między zdrowiem niemowląt a środowiskiem. Przypomina, że ​​"komunikacja masowa jest jednym z największych osiągnięć współczesnej epoki, ale dostęp do informacji (w jaki sposób są one sprawdzane?), interpretacja i podjęte na jej podstawie działania powinny być analizowane przez wyszkolonych specjalistów. Bardzo ryzykowne jest rozprzestrzenianie się ruchu antyszczepionkowego, który zagraża wypracowanej przez lata, efektywnej kosztowo polityce zdrowotnej, która pozwala chronić społeczeństwo przed niebezpiecznymi chorobami.”

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła