O autorze
Jestem ekspertem ds. Funduszy unijnych w firmie GAEU Consulting Sp. z o.o. Posiadam pięcioletnie doświadczenie w obszarze pozyskiwania funduszy unijnych (programy krajowe i międzynarodowe), rozliczania i zarządzania projektami… i naprawdę lubię to robić!

Czym zajmuje się w firmie GAEU Consulting? Identyfikacją odpowiednich mechanizmów wsparcia projektów Klienta, oceną konkurencyjności projektów pod względem kryteriów oceny obowiązujących w zidentyfikowanych programach, przygotowaniem wniosku o dofinansowanie, który wyróżnia się na tle konkurencji metodologią przedstawienia kontekstu, celów i rezultatów projektu, pomocą i wsparciem w bieżących kontaktach z instytucją finansującą, pomocą w procesie zarządzania, rozliczania i sprawozdawczości projektów, nadzorem nad przygotowaniem wniosków o płatność oraz załączników do wniosków o płatność, monitoringiem postępu merytorycznego i finansowego, weryfikacją osiągniętych wskaźników rezultatu projektu oraz przygotowaniem raportu końcowego. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami, co przydaje się przede wszystkim w opracowywaniu aplikacji projektów badawczo-rozwojowych, gdzie odpowiednia metodyka zarządzania projektem jest aspektem kluczowym, warunkującym końcowy sukces. Wszystko to w naszej firmie, jesteśmy w stanie przeprowadzić w różnych językach: szwedzkim, angielskim, polskim i innych, jeżeli jest taka potrzeba.

Fundusze unijne nie muszą być nudnym tematem, przekonacie się Państwo o tym czytając moje teksty,

Zapraszam!

Hʘʘryzont ma wielkie oczy?

Homo Sapiens inaczej człowiek rozumny charakteryzujący się postawą spionizowaną i dobrze rozwiniętymi zdolnościami uczenia się, przetrwał dziesiątki tysięcy lat… a wciąż przeraża go to, co za horyzontem. Na szczęście posiadamy jeszcze jedną typową dla naszego gatunku cechę – CIEKAWOŚĆ. Nie pozwala nam ona stać w miejscu i wciąż popycha do działania. Zapewne gdyby ten krótki wstęp przeczytała Krystyna Czubówna, mój przekaz byłby bardziej dosadny. Ale to, na co chciałam zwrócić uwagę w dzisiejszej publikacji to, że sterczenie w miejscu i wpatrywanie się w horyzont zastanawiając się, jakie straszliwości kryje, jest absurdem. Nie oczekuje, że po przeczytaniu tego tekstu powstaną fun page Horyzontu 2020 na facebooku, koszulki z Guevarą pójdą do lamusa, a młodzież zacznie nosić t-shirty z logiem Horyzontu. Jednak może część z Państwa pomyśli o tym największym programie badawczo-rozwojowym jak o worku pełnym nowych możliwości.


Polacy, nic się stało!

Ostatnie dane EASME dotyczące ilości złożonych wniosków do działania SME Instrument nie pozostawiają na nas suchej nitki, chyba, że satysfakcjonuje nas fakt, że wyprzedziliśmy Cypr i Maltę. Ostatecznie i tak jest lepiej, w ostatnim czerwcowym naborze złożyliśmy 103 wnioski, ile z nich „przejdzie” okaże się niebawem. Czy to oznacza, że mamy mniej innowacyjne pomysły, jesteśmy mniej pomysłowi niż przedsiębiorcy z Francji, Niemiec, Hiszpanii czy Włoch? W żadnym wypadku, to tylko jakieś nasze dziwne przekonanie, że nie możemy się równać z Zachodem. Czy nie warto należeć do prestiżowej grupy najbardziej innowacyjnych firm w Europie?


TAK! Jesteś gotowy na champion’s league w innowacji!

Przekonaj się o tym robiąc krótki test rodem z Cosmopolitan, odpowiadając TAK lub NIE:
1. Czy jesteś MŚP? TAK/NIE
2. Czy Twoja firma prowadzi/prowadziła prace badawczo-rozwojowe? TAK/NIE
3. Czy Twój docelowy produkt/technologia jest innowacyjny w skali europejskiej? TAK/NIE
4. Czy Twój docelowy produkt/technologia rozwiązuje problem istotny w skali Europy? TAK/NIE
5. Czy chcesz dostać 70% z 3 mln EURO? TAK/NIE
6. Czy chcesz ominąć krajową biurokracje i złożyć jedynie wniosek bez dodatkowych dokumentów? TAK/NIE
7. Czy chcesz szybkiej oceny i łatwego rozliczenia projektu? TAK/NIE


Jeżeli na 7 pytań, przynajmniej na 5 odpowiedziałeś TAK to jesteś potencjalnym Wnioskodawcą do Instrumentu MŚP w ramach programu Horyzont 2020.

Potencjalny Wnioskodawca
- firma z sektora MŚP, niekoniecznie z wieloletnim doświadczeniem na rynku (start-upy są równie mile widziane), z ciekawym pomysłem, którego realizacja rozwiąże problem o skali europejskiej. Znaczącą część każdego projektu muszą stanowić działania prowadzące do komercjalizacji nowego rozwiązania, np. demonstracja technologii u potencjalnych klientów. Każdy pomysł musi mieć silne uzasadnienie rynkowe. Przekładając to na prosty język, jego realizacja musi się opłacać. Ale chyba wszystkim nam właśnie o to chodzi! A jeżeli jeszcze nie wiesz czy Ci się to opłaci, możesz aplikować do I fazy, w ramach której otrzymasz 50 tysięcy EURO na przeprowadzenie badań rynkowych.


Polak potrafi!

Potencjalny Wnioskodawco, rozważ możliwość aplikowania do Instrumentu MŚP. Podejmijmy wyzwanie, niech składanie wniosków do SME Instrument stanie się, obok piłki ręcznej, siatkówki, lekkiej atletyki czy żużla, sportem, w którym Polska osiąga największe sukcesy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź naszą stronę internetową www.gaeu.pl lub skontaktuj się bezpośrednio ze mną pod numerem telefonu +48 12 42 25 850 lub mail: agnieszka.biskup@gaeu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.