O autorze
Wierzę, że silne marki osobiste mogą zmienić świat, dlatego z pasją pomagam je budować.

Projektuję i wdrażam strategie PR i marketingowe oraz dbam o komunikację marek korporacyjnych, produktowych i osobistych. Kieruję również działem Marketingu i PR spółki z branży MICE. Doradzam i szkolę.

Byłam wykładowcą na uczelniach wyższych z zakresu Public Relations oraz marketingu targowego i wystawienniczego. Wspieram lokalne społeczności w realizacji różnych inicjatyw, głównie edukacyjnych, i sama je współtworzę (LbnSocial, TEDxLublin i inne).

Wierzę, że nawet najdrobniejsze działania przekładają się na realne zmiany.

LinkedIn
agnieszkaskalecka.com

Silna czy siłowa marka osobista?

https://www.pexels.com/
W ubiegłą sobotę odbył się TEDxLublin. I jak zawsze był to dla mnie czas chłonięcia nieznanych mi wcześniej idei i inspiracji. Jak zawsze był to dobrze spędzony czas. Wystąpienia na konferencjach TED i TEDx choć różnią się tematyką i poziomem prezentacji, mają jedną istotną cechę wspólną. Mówcy przedstawiający swoje idee to silne marki osobiste. I nie ma większego znaczenia czy jest to naukowiec, działacz społeczny czy przedsiębiorca.


Za tymi ludźmi zawsze stoją wartości, klarowna tożsamość, często również nietuzinkowa osobowość. Wszyscy są zatopieni w realizacji swojej idei i właśnie dlatego tak łatwo pokochać te wystąpienia. Jest tam pasja i wiara w to co się robi. Jest jasno określone DLACZEGO. Różnorodność zaś sprawia, że ten koktajl ma szansę nigdy się nie znudzić.

Jest jeszcze jedna istotna prawidłowość. Szacunek do odbiorcy. Każdy z mówców przygotowuje się do takiego wystąpienia. Wie, że setki, tysiące a czasem nawet miliony osób będą go słuchać. Wie, że te 18 minut może zmienić czyjeś życie i chce je wykorzystać najlepiej jak potrafi.

Jednym z TEDTalków zaprezentowanych w ramach TEDxLublin2015 było wystąpienie Suki Kim „Oto jak się uczy w Korei Północnej”.Opowieść o prawdzie i samodzielnym krytycznym myśleniu. Obraz przerażający dla osób, które nie poznały rządów dyktatorskich. Obraz tak bardzo nam obcy. Wolność niesie ze sobą różnorodność, dlatego budowanie silnej marki osobistej jest w ogóle możliwe.


Zaczęłam się jednak zastanawiać czy tak modne hasło silnej marki osobistej w naszym WOLNYM świecie nie jest rozumiane opatrznie.

Wiele wciąż mamy przykładów "menedżerów" chcących budować swój autorytet na niemal tyrańskim stylu zarządzania i komunikacji. Wciąż wielu jest "ekspertów" żerujących na niewiedzy. Wciąż wiele "marek osobistych" składających nierealne obietnice.

Tymczasem te próby budowania SIŁOWEJ marki osobistej mają się nijak do szacunku i zaspokajania potrzeb odbiorców, bez których nie da się zbudować SILNEJ marki osobistej. Mają się również nijak do pokory, która pozwala zrobić krok w tył, by przyjrzeć się własnym działaniom i wsłuchać w potrzeby odbiorców oraz ich krytyczne uwagi, które są podstawą ciągłego doskonalenia.

Jeśli masz wątpliwości, kto jest Twoim odbiorcą to zadaj sobie pytanie – kto jest dla Ciebie ważny.

Twoi odbiorcy powinni być dla Ciebie ważni, bo jak inaczej chcesz budować atmosferę wzajemnego szacunku?

Jeśli zaś wiesz już kto jest Twoim odbiorcą i wiesz jak jest dla Ciebie ważny to życzę Ci byś potrafił z taką atencją przygotowywać się do obcowania i komunikacji z nim jak mówcy TED do swoich wystąpień.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)