O autorze
Przekuwanie wizji w projekt – tym się dotychczas zajmowałem. Skuteczność to jedna z moich głównych zalet. Do tej pory pomogliśmy wystartować projektom z obszaru B+R i innowacji o łącznej wartości ponad 120 milionów złotych. Zdarza mi się projekty także oceniać, ponadto brałem udział w kilkudziesięciu procesach analizy opłacalności biznesowej wyników projektów, najczęściej technologii, tworzenia strategii ich urynkowienia, wycen.

Unikalna szansa kooperacji zarówno ze środowiskiem naukowym, biznesowym, inwestorskim jak i urzędniczym umożliwia poznanie bardzo zróżnicowanego, jak się okazuje, podejścia do innowacji. Pomimo, iż przedstawicielom każdej z tej grup przyświeca często ten sam cel, tj. wzrost innowacyjności, wciąż moim zdaniem, w większości nie potrafią się oni zdobyć na „elastyczność” narzucając innym swoją wizję kreowania ekosystemu innowacji. Brak zrozumienia wzajemnych potrzeb, jest według mojej opinii, jedną z głównych przyczyn dlaczego takie kraje jak Estonia czy Słowenia mogą a my wciąż jeszcze nie.
Stąd też, bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w projekcie innpoland.pl, gdzie za pośrednictwem Bloga będę próbował odnieść się do różnych aspektów związanych z kreowaniem i wdrażaniem innowacji. Postaram się w pewnym sensie pośredniczyć w przedstawieniu podejścia do innowacyjności wskazanych grup uczestników tworzącego się w Polsce ekosystemu innowacji, a w szczególności, ich oczekiwań względem siebie.

Zapraszam do dyskusji!

Audioteka czy Storytel ?

flickr/ml475
O ile ebooki są po prostu nie dla mnie to audiobook stanowi ostatnio coraz częstsze wypełnienie mojego czasu. Wyjście po zakupy, przygotowywanie posiłku, sprzątanie, bieganie itd. - generalnie okazało się, że dzięki audiobookom mogę trochę „oszukać” upływający czas i wykorzystać go podwójnie. Do niedawna korzystałem z Audioteka.com, ale moim zdaniem Storytel.pl oferuje więcej elastyczności, stąd postawiłem na zmianę. Poniżej krótka odpowiedź dlaczego:


Słuchanie zacząłem od jednego audiobooka miesięcznie. Subskrypcja w Audioteka.com kosztuje tylko 19,9 zł/m-c, w zamian otrzymujesz punkt, który możesz wymienić na dowolną książkę. „Dobra opcja” – pomyślałem. Minęło kilka miesięcy i zaczęło mnie irytować, że na następną książkę muszę czekać tydzień, dwa, trzy… Niestety w abonamencie jest tylko jedna pozycja, chcesz więcej? Płać. Owszem - niektóre książki to nawet i 50h słuchania, ale zdarzają się takie do przesłuchania w trakcie jednego dnia. Kolejna rzecz, która negatywnie wpływała na moje doświadczenia w przypadku Audioteki to brak najnowszych pozycji wydawniczych. Przy czym nie chodzi mi o polskie wydania tylko o anglojęzyczne. Okazało się, że Storytel.pl jest to jeden z tańszych sposobów by być na bieżąco ze światowymi bestsellerami, głównie zza oceanu.


Podsumowując, w Storytel.pl, za 29 zł/m-c, dostajesz:
- dostęp do całego katalogu a nie tylko jednej pozycji (w tym są też ebooki),
- dostęp do zachodnich nowości wydawniczych.

Minus jest taki, że w momencie gdy przestajesz płacić, nie masz dostępu do swoich audiobooków, w przeciwieństwie do Auodioteki, gdzie książka jest „Twoja”. Aha, ja słucham głównie biografii i pozycji związanych z rozwojem biznesu czy psychologią, czasami jest to też fantastyka. Możliwe, że w innych kategoriach Audioteka ma ofertę, która będzie bardziej Ci odpowiadała.


A Ty czego słuchasz? (koniecznie daj znać w komentarzu, chętnie skorzystam z Twojej rekomendacji)

Korzystałeś do tej pory tylko z jednej ze wspomnianych opcji? A może jeszcze nie jesteś przekonany do audiobooków? (tak jak zresztą kiedyś ja) Testuj! A jest ku temu darmowa możliwość:
- w Storytel.pl pierwszy miesiąc jest za darmo (link)
- Audioteka.com oferuje zniżkę 20 zł na pierwszą książkę (wpisujesz kod "posłuchaj" - link)


Są też miejsca, których osobiście nie testowałem:
- Legimi.pl gdzie zapłacisz 39,99 za nielimitowany dostęp do audiobooków i ebooków (7 dni za free…)
- oczywiście również w większości księgarni on-line znajdziesz audiobooki np. na CD lub do pobrania w formacie MP3… Np. EMPIK (mają nawet własną apkę do audiobooków), selkar.pl i wiele innych.

W każdym razie, po prostu zachęcam Ciebie do spróbowania, tak jak wspomniałem: audiobook to sposób na oszukanie upływającego czasu

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0To nie może się udać. Do kraju wkracza hiszpański start-up, który chce robić Polakom pranie
0 0Ten start-up stworzył superpszczoły. Silniejsze, odporniejsze, lepsze
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta