O autorze
Beata Kenig od stycznia 2015 roku do czerwca 2016 roku związana z Fundacją Ashoka - Innowatorzy dla dobra publicznego, gdzie odpowiadała za koordynowanie programów, m.in. Społeczny StartUp oraz działania promocyjne i komunikacyjne.

Zanim nawiązała współpracę z Ashoką, wspierała inne organizacje pozarządowe w kontaktach z mediami i promocji ich działalności. Przedsiębiorczość i innowacje społeczne to główny obszar jej zainteresowania. Z wykształcenia anglistka i amerykanistka, od wielu lat zajmuje się szkoleniami i tłumaczeniami.

Obecnie, od października tego roku prowadzi Fundację Wega, której cele będzie przybliżanie i zachęcanie do nauk ścisłych oraz promocja wiedzy na temat ludzi nauki, zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Niech żyje światło!

Beata Kenig
Czy zjawiska fizyczne da się poznać i zrozumieć bez zagłębiania się w skomplikowane definicje i wzory? Okazuje się, że tak! Przekonali się o tym wszyscy ci, którzy w dniach 13-16 kwietnia odwiedzili wystawę interaktywną Niech żyje światło! w bibliotece miejskiej Poczytalnia w Legionowie. Można tu było m.in. znaleźć odpowiedzi na pytania: Czym właściwie jest światło? Czy kolor czerwony w tęczy różni się od fioletowego tylko...kolorem? Co nam mówią widma? I właściwie jakiego koloru jest różowa lampka?


Podczas tego wydarzenia, zorganizowanego przez Fundację Wega, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Poczytalnię, odwiedzający mogli dotknąć kilkudziesięciu eksponatów, posłuchać i zobaczyć pokazy oraz doświadczenia, a także wraz z dziećmi skonstruować domowy spektroskop przy stoisku dla konstruktorów i konstruktorek. Autor i koordynator wystawy, profesor Grzegorz Karwasz z UMK, który od ponad 20 lat angażuje się w organizowanie wydarzeń popularyzujących naukę w całej Polsce, wygłosił serię krótkich wykładów i pokazów dla ponad 200 uczniów z legionowskich szkół. A uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie zaprezentowali odwiedzającym, jak działa drukarka 3D, pompa ciepła oraz ogniwo fotowoltaiczne. Partnerami wystawy był wspomniany Zespół Szkół, Fundacja Edukacja dla Przyszłości oraz Kamera Klara, dzięki której można było, z powszechnie dostępnych materiałów, wykonać wymyślną lampę. Patronatu honorowego udzielił Starosta Legionowski Robert Wróbel oraz Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski. Duża liczba odwiedzających, którzy zechcieli przyjść do Poczytalni i wraz z rodzinami poobcować z nauką, choć pogoda za oknem bardziej zachęcała do długich wypadów rowerowych, jest najlepszym dowodem na to, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na takie wydarzenia i wciąż warto je organizować.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Prestiżowy konkurs dla polskich start-upów. Najlepsi pojadą do Doliny Krzemowej
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0Trump bije się z Chińczykami, obrywa Polska. Musimy wybrać: pieniądze czy bezpieczeństwo
0 0Już nawet Amerykanie wiedzą, że wizy zostaną zniesione. Oto mocny dowód
0 0Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych