O autorze
W odniesieniu do procesu pozyskiwania i rozliczania dotacji mówi się o zasadzie 3 szampanów: pierwszego otwieramy, gdy przyznają nam grant i podpisujemy umowę, drugiego, gdy uzyskamy akceptację końcowego rozliczenia projektu, a trzeciego dopiero po zakończeniu okresu trwałości, czyli 3 lub 5 lat, przy czym ten drugi powinien być największy, bo jest okupiony największym wysiłkiem.
Dotacje w okresie do 2020 roku będą głównie skierowane na projekty innowacyjne, w tym przede wszystkim badawczo – rozwojowe (B+R).

Od ponad 10 lat przekładam świat dotacji na język zrozumiały dla przedsiębiorców, pokazuję, że badania i rozwój i generalnie innowacja ma bardzo praktyczny wydźwięk.

Bardzo przydaje mi się perspektywa obu stron stołu, tj. pracy z przedsiębiorcami oraz oceniania i kontrolowania projektów na zlecenie różnych instytucji polskich i europejskich .

Obecnie, jako Dyrektor w zespołach Innowacji i B+R oraz Dotacji i ulg, PwC, pracuję z przedsiębiorstwami nad rozwojem i wdrażaniem innowacji, realizacją projektów B+R i pozyskiwaniem dotacji na te aspekty działalności.

Ulgi podatkowe na B+R już od 2016 r. - Working paper Koalicji na rzecz polskich innowacji i PwC

Uruchamiana właśnie ulga na B+R to całkowicie nowy instrument dla polskich przedsiębiorców. Warto się do niego dobrze przygotować. W ramach Koalicji na rzecz polskich innowacji PwC przygotowało praktyczny materiał na ten temat.


16 października br. Prezydent podpisał Ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wspieraniem innowacyjności, która wprowadza m.in. ulgi na działalność badawczo – rozwojową i będzie obowiązywać od stycznia 2016 r.

W ramach grupy roboczej "System podatkowy a proces innowacji" prowadzonej przeze mnie w ramach Koalicji na rzecz polskich innowacji (KPI) opracowaliśmy Working paper poświęcony szczegółom nowych przepisów.

Materiał miał swoją premierę 27 października br. na konferencji "Innowacyjna Europa".

Znajdziecie w nim Państwo szczegóły o zasadach korzystania z nowej ulgi, jak również nasze propozycje co do dalszych kierunków rozwoju i uszczegółowienia przepisów.

Materiał jest do pobrania:
1. Na stronie KPI: Tekst linka
2. Na stronie PwC: Tekst linka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić