W Budapeszcie trwają znaczące na scenie międzynarodowej targi sztuki współczesnej Art Market Budapest. Prezentowane są prace świeżo wyselekcjonowane spośród ciągle nie w pełni odkrytego, wschodzącego świata sztuki Europy Środkowej. Nowe oblicze tej właśnie sztuki czaruje publiczność i kolekcjonerów. Są obecni także twórcy z dużym dorobkiem artystycznym, których reprezentują stosunkowe młode stażem galerie. Przekonująca świeżość tej formuły targów przyciąga dziesiątki tysięcy kolekcjonerów z Europy. Jest to miejsce, gdzie zobaczyć można sztukę wysokiej próby, ambitną, poszukującą. Taka sztuka odcina się od maniery celebry.
Cywilizacja to władza nad światem, a kultura to miłość do świata.
Oprócz wystaw malarstwa z przeszło 100 galerii z 30 krajów, po raz drugi podczas tego wydarzenia prezentowana jest fotografia. Budapeszt jest szybko rozwijającym się ośrodkiem fotografii, którego korzenie sięgają XX-wiecznych mistrzów fotografii, jak Moholy-Nagy, Andre Kertesz, Robert Capa i Brassai. Art Photo Budapest zgromadziło twórców nowych. Nie koniecznie najmłodszych, ale przede wszystkim młodych sztuką fotograficzną. Mających do opowiedzenia na swoich odbitkach zdjęciowych zaskakujące niekiedy historie. Jest to fotografia artystyczna i kolekcjonerska.
Istotną częścią programu jest sztuka z Berlina. Tamtejsze galerie wracają do Budapesztu! Ostrzem budapeszteńskich targów jest sztuka polska, jako „gość” specjalny. Jedną z coraz bardziej liczących się na polskim i europejskim rynku sztuki jest warszawska galeria Apteka Sztuki, która w Budapeszcie prezentuje prace Darka Pali, Alka Słonia, Magdy Fokt, Ewy Podleś, Macieja Pisuka, Stephana Noela i Francisco Remiseiro.
Kilka miesięcy wcześniej w Warszawie rozpoczął się projekt „Polish(ed) Hungarian”, który kontynuowany jest podczas Art Market Budapest. Stąd akcent polski podczas targów. Współorganizatorem tamtej wystawy była Galeria Apteka Sztuki. Wernisaż, jako after party inauguracji Roku Węgierskiego w Polsce odbył się w przestrzeniach galerii Apteka Sztuki. Wystawa była efektem współpracy łącznie dziesięciu galerii z Budapesztu i Warszawy, które w parach stworzyły komponenty wystawy w oparciu o ich wspólny kuratorski koncept, selekcjonując i zapraszając reprezentowanych przez siebie artystów.
Obecnie Apteka Sztuki wraz z ARTVENTURE tworzy ramy wzajemnej współpracy, aby wspólnie zaproponować kolekcjonerom komfortowe warunki inwestycji w sztukę lub po prostu zakupu starannie wyselekcjonowanych prac najciekawszych twórców. Specjalnie dla przedsiębiorstw tworzone są programy CSR, których głównym leitmotivem są sztuki wizualne. Kultura ma znaczenie.