O autorze
Dariusz Szulc: ekonomista, dziennikarz, kulturoznawca.

Właściciel agencji ARTVENTURE, która łączy dwa światy: sztuki i biznesu. Światy te podlegają odmiennym porządkom. Z zaciekawienia tym, co powstaje na ich styku, z miłości do sztuki i ciekawości relacji międzyludzkich powstała oferta, która łączy obydwa światy i porządki w nich rządzące. Na ich styku tworzy się wartość dodana: wyróżniająca się swoją narracją komunikacja medialna.

ARTVENTURE Specjalizuje się w komunikacji międzykulturowej oraz w zarządzaniu prestiżem i reputacją osób i marek. Realizuje projekty dla firm, w dużej mierze rodzin biznesowych, instytucji kultury i niezależnych artystów.

ARTVENTURE promuje także sztukę, wspiera środowiska twórcze i wprowadza do obrotu rynkowego polską sztukę współczesną.

Polska ostrzem budapeszteńskich międzynarodowych targów sztuki

Art Market Budapest
Art Market Budapest
W Budapeszcie trwają znaczące na scenie międzynarodowej targi sztuki współczesnej Art Market Budapest. Prezentowane są prace świeżo wyselekcjonowane spośród ciągle nie w pełni odkrytego, wschodzącego świata sztuki Europy Środkowej. Nowe oblicze tej właśnie sztuki czaruje publiczność i kolekcjonerów. Są obecni także twórcy z dużym dorobkiem artystycznym, których reprezentują stosunkowe młode stażem galerie. Przekonująca świeżość tej formuły targów przyciąga dziesiątki tysięcy kolekcjonerów z Europy. Jest to miejsce, gdzie zobaczyć można sztukę wysokiej próby, ambitną, poszukującą. Taka sztuka odcina się od maniery celebry.


Oprócz wystaw malarstwa z przeszło 100 galerii z 30 krajów, po raz drugi podczas tego wydarzenia prezentowana jest fotografia. Budapeszt jest szybko rozwijającym się ośrodkiem fotografii, którego korzenie sięgają XX-wiecznych mistrzów fotografii, jak Moholy-Nagy, Andre Kertesz, Robert Capa i Brassai. Art Photo Budapest zgromadziło twórców nowych. Nie koniecznie najmłodszych, ale przede wszystkim młodych sztuką fotograficzną. Mających do opowiedzenia na swoich odbitkach zdjęciowych zaskakujące niekiedy historie. Jest to fotografia artystyczna i kolekcjonerska.


Istotną częścią programu jest sztuka z Berlina. Tamtejsze galerie wracają do Budapesztu! Ostrzem budapeszteńskich targów jest sztuka polska, jako „gość” specjalny. Jedną z coraz bardziej liczących się na polskim i europejskim rynku sztuki jest warszawska galeria Apteka Sztuki, która w Budapeszcie prezentuje prace Darka Pali, Alka Słonia, Magdy Fokt, Ewy Podleś, Macieja Pisuka, Stephana Noela i Francisco Remiseiro.

Kilka miesięcy wcześniej w Warszawie rozpoczął się projekt „Polish(ed) Hungarian”, który kontynuowany jest podczas Art Market Budapest. Stąd akcent polski podczas targów. Współorganizatorem tamtej wystawy była Galeria Apteka Sztuki. Wernisaż, jako after party inauguracji Roku Węgierskiego w Polsce odbył się w przestrzeniach galerii Apteka Sztuki. Wystawa była efektem współpracy łącznie dziesięciu galerii z Budapesztu i Warszawy, które w parach stworzyły komponenty wystawy w oparciu o ich wspólny kuratorski koncept, selekcjonując i zapraszając reprezentowanych przez siebie artystów.

Obecnie Apteka Sztuki wraz z ARTVENTURE tworzy ramy wzajemnej współpracy, aby wspólnie zaproponować kolekcjonerom komfortowe warunki inwestycji w sztukę lub po prostu zakupu starannie wyselekcjonowanych prac najciekawszych twórców. Specjalnie dla przedsiębiorstw tworzone są programy CSR, których głównym leitmotivem są sztuki wizualne. Kultura ma znaczenie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Co się dzieje w Hucie Częstochowa? Polski inwestor blisko dzierżawy, ale finału nie ma
0 0Spytali przedsiębiorców z bastionów PiS o obietnice wyborcze partii. "Dramat i totalna porażka"

ATAK W ARABII SAUDYJSKIEJ

0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe