O autorze
Dariusz Szulc: ekonomista, dziennikarz, kulturoznawca.

Właściciel agencji ARTVENTURE, która łączy dwa światy: sztuki i biznesu. Światy te podlegają odmiennym porządkom. Z zaciekawienia tym, co powstaje na ich styku, z miłości do sztuki i ciekawości relacji międzyludzkich powstała oferta, która łączy obydwa światy i porządki w nich rządzące. Na ich styku tworzy się wartość dodana: wyróżniająca się swoją narracją komunikacja medialna.

ARTVENTURE Specjalizuje się w komunikacji międzykulturowej oraz w zarządzaniu prestiżem i reputacją osób i marek. Realizuje projekty dla firm, w dużej mierze rodzin biznesowych, instytucji kultury i niezależnych artystów.

ARTVENTURE promuje także sztukę, wspiera środowiska twórcze i wprowadza do obrotu rynkowego polską sztukę współczesną.

Zaskakujące obrazy na płótnie- nigdy nie wiesz, jak się zmienią już jutro

SSIJ, obraz w technice mieszanej na płótnie, Izabela Chamczyk
SSIJ, obraz w technice mieszanej na płótnie, Izabela Chamczyk
Standaryzacja przedmiotów, od drobnych po produkty inwestycyjne, staje się drażniąca lub co najmniej nudna. Przełamujący schematy design tylko częściowo rozwiązuje problem. Oryginalnej wartości można doszukać się dzisiaj w produkcji rzemieślniczej albo sztuce. Jeśli chcesz mieć w domu coś naprawdę oryginalnego powinieneś zainteresować się inwestowaniem w sztukę. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku pojawiają się prace, które są kolejną odsłoną w gruncie rzeczy tego samego od dziesięcioleci. Żeby wyrobić sobie zmysł obserwacji i umiejętność oceny sztuki trzeba poświęcić jej trochę czasu.Jeśli jesteś bywalcem galerii sztuki, z pewnością docenisz prace artystki Izy Chamczyk za ich oryginalność, niepowtarzalność. Jej prace są w ciągłym ruchu, jak życie - przynoszą niekiedy zaskakujące rozwiązania. Iza tworzy swoje prace na płótnie; specjalnie użyta farba schnie bardzo powoli, a grubo nałożona może nigdy nie zastygnie w takiej formie, jak chciała artystka. Farba tworząc grube nawisy, siłą grawitacji zmienia ich kształt, niekiedy dochodzi do pęknięć i rozlania się. Wierzchnia powłoka nawisu - słaba, delikatna nie wytrzymuje parcia ciężkiej niezastygłej farby.

Tu artefakty są jak życie - delikatne. Tworzenie skorupy to proces, na końcu którego ma powstać bariera ochronna, ale czy ta skorupa (maska) zdąży w porę się wzmocnić? A może trzeba przyjmować wszystko, co niesie życie i za wszystko być wdzięcznym, dziękować? Wszystko jest ważne, wszystko rodzi się w bólu, przynosząc nowe (życie).

Katarzyna Haber – kurator wystawy: „Strukturalne malarstwo Izy Chamczyk pełni podobną funkcję jak jej preformanse. Istotą jest jego procesualność. Zmiana jakiej podlegają obrazy mniej lub bardziej nieprzewidywalna staje się elementem gry z widzem. Obrazy Izy Chamczyk malowane farbą alkidową i nitro wydają się sensualne. Powstają w skrajnych emocjach. Ich kolor nierzadko ostry, prowokujący jest efektem ogromnej odwagi artystki.”

Dla mnie malarstwo Izy jest zaskakującą przygodą z obrazem. Kiedy odwiedzam jej pracownię, widzę zmiany na płótnach – powstają nowe kształty nawisów farb, czasami płynie po płótnach stróżka farby, powstają pęknięcia. Każdy dzień przynieść może nowe, zaskakujące rozwiązania. Nigdy nie wiesz, jak długo obraz wytrzyma w danym kształcie, jak się zmieni. Czy wciąż będziesz go akceptować?

Prace Izy Chamczyk można kupić poprzez Artventure i Galerię Apteka Sztuki, gdzie otrzymasz pełne wsparcie w wyborze. Kupujesz jednak na własne ryzyko – prace są niemal „żywe” - farba sama dokonuje wciąż zmian na płótnie. Patrząc na obrazy Izabeli Chamczyk, mam jednak całkowitą pewność, że w swoich najlepszych dokonaniach ściga ona niemożliwe, chodzi tylko po granicach. I że jest tego w pełni świadoma. Może dlatego inni wykonują tylko malarstwo, a ona próbuje pochwycić znikający punkt. Pozornie potoczny zwrot „samo życie”, gdy przez chwilę o nim pomyśleć oddaje jedną z największych tragedii istnienia: „samo życie” to przecież ciągła zmiana, często nieprzewidywalna. Ta wywołująca dreszcz emocji świadomość nieodwracalnej zmiany Takie jest malarstwo Izabeli Chamczyk.www.facebook.com/ds.artventure

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła