O autorze
Dariusz Szulc: ekonomista, dziennikarz, kulturoznawca.

Właściciel agencji ARTVENTURE, która łączy dwa światy: sztuki i biznesu. Światy te podlegają odmiennym porządkom. Z zaciekawienia tym, co powstaje na ich styku, z miłości do sztuki i ciekawości relacji międzyludzkich powstała oferta, która łączy obydwa światy i porządki w nich rządzące. Na ich styku tworzy się wartość dodana: wyróżniająca się swoją narracją komunikacja medialna.

ARTVENTURE Specjalizuje się w komunikacji międzykulturowej oraz w zarządzaniu prestiżem i reputacją osób i marek. Realizuje projekty dla firm, w dużej mierze rodzin biznesowych, instytucji kultury i niezależnych artystów.

ARTVENTURE promuje także sztukę, wspiera środowiska twórcze i wprowadza do obrotu rynkowego polską sztukę współczesną.

Piece z kafli szamotowych - kumulacja ciepła i oszczędności

www.heritageceramics.pl
Niepowtarzalne piece kaflowe mogą być alternatywą dla klasycznych kominków. Czy są nią - zależy od indywidualnych potrzeb, które determinują listę „za” i „przeciw”. Dla mnie piec kaflowy, ale koniecznie z kafli szamotowych jest wyborem, jak strzał w dziesiątkę.


Po pierwsze jest o wiele ciekawszym elementem wystroju wnętrza. Kolorystykę i kształt całego pieca, a nawet kafli można samemu wybrać, czy naszkicować i otrzymać gotowy piec do zainstalowania. Z tym wiąże się druga jego zaleta – piec montuje się w ciągu jednego dnia, nawet w gotowych i wykończonych pomieszczeniach domu. Trzecią zaletą przewyższającą klasyczny kominek jest jego wydajność. Kafle szamotowe oddają zakumulowane ciepło nawet do 12 godzin po wygaszeniu ognia. Klasyczny kominek tego nie zapewni, a zwykłe kafle mogą być ciepłe tylko przez 2-4 godziny po zgaśnięciu ognia. Po czwarte piec z kafli (szamotowych) jest ruchomą inwestycją. Można go przenieść w inne miejsce, np. do sypialni.

Wysoka temperatura spalania sprawia, że na koniec pozostaje znikoma ilość popiołu. Nie ma wiele czyszczenia, szyba drzwi pieca pozostaje na długo czysta. Architektura pieca Heritage jest ozdobą każdego pomieszczenia, pełną barw, stylu i widoku ognia. Odpala się je od góry, a więc ogień jest dobrze widoczny od początku palenia. Niektóre detale pieca Heriteg wykonane są z brązu.

Palenisko i ekologiczne spalanie
• W paleniskach pieców Heritage zastosowano dopływ powietrza do dopalania spalin dzięki temu ich sprawność sięga 90%. Czyste, ekologiczne spalanie jest wyrazem dbałości o środowisko naturalne.
• Opalać można suchym drewnem, biomasą typu brykiet lub biopaliwem po wyposażeniu pieca w odpowiedni palnik.
• Opcjonalnie może być zamontowany system sterowania płomieniem oraz adapter do podłączenia powietrza czerpanego z zewnątrz budynku (zastosowanie przy domach z rekuperacją).
• Paleniska są bezrusztowe, głębokie, dzięki temu po załadowaniu ich drewnem odpala się je od góry, co sprzyja ekonomicznemu i czystemu spalaniu, a ogień jest dobrze widoczny od początku palenia.
• Wysoka temperatura spalania sprawia, że na koniec pozostaje mała ilość pyłu i popiołu. Nie ma wiele czyszczenia, a zarazem szyba drzwi pieca pozostaje na długo czysta.

Sprawdzona technika grzewcza jest źródłem ciepła, które trwa dłużej
Piec z kafli szamotowych oddaje energię zakumulowaną w sobie, promieniując ciepłem jeszcze wiele godzin po wygaśnięciu płomienia. Można, więc cieszyć się widokiem płomienia w piecu, a ciepłem dłużej w porównaniu ze zwykłymi kominkami. Piece kaflowe, jak żadne inne urządzenie w domu stwarzają okazję do realizacji różnorodnych rozwiązań dekoracyjnych i architektonicznych.


Źródło: Facebook

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby