O autorze
Twórczyni Book Master Project – metody pisania, wydawania i zarabiania za pomocą książki opartej na doświadczeniach pochodzących z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. Współwłaścicielka innowacyjnych wydawnictw przyjaznych autorom: Oficyny Wydawniczej Tysiąclecia i Millennium Publishers. Coach, ekspert od rozwoju osobistego osób publicznych. Autorka książek dla przyszłych twórców: „Twoja książka cię ozłoci” „Mistrzowie Pisza Książki” i „Book Master Project”.
Od piętnastu lat pracuje rozwijając przedsiębiorczość. Pierwotnie jako szef Gdańskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz Sekretarz Rady Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Jest twórczynią Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego głównym celem jest zapewnienie wsparcia dla nowo powstałych firm. To obecnie najlepszy Inkubator Przedsiębiorczości w Polsce i jeden z najlepszych w Europie.

Piąte marzenie ludzkości

Blog Ewy Miłek Piate marzenie ludzkości
Blog Ewy Miłek Piate marzenie ludzkości

Piąte marzenie ludzkości
Czy wiecie co jest piątym w kolejności marzeniem ludzi na świecie? Tak, zaraz po zdobyciu wielkiej fortuny, spotkaniu wielkiej miłości, dalekich podróżach i zamieszkaniu w wymarzonym domu, ludzie marzą o napisaniu książki. Tak jak poprzednie marzenia wydają się być dość jednoznaczne tak piąte wydaje mi się zagadkowe. Dlaczego ludzie marzą o napisaniu książki? Nie o pisaniu bloga, czy zrobieniu sesji zdjęciowej czy nakręceniu filmu? Książka wpisuje się w odwieczną potrzebę pozostawienia po sobie czegoś trwałego. Czyli jak się mówi o mężczyznach? Prawdziwy powinien spłodzić syna, zbudować dom i posadzić drzewo. Oczywiste jest, że tego rodzaju potrzeby mają również kobiety. W kobietach, mówię tu o własnym doświadczeniu z autorkami, tkwi niesamowita i silna potrzeba wyrażenia siebie w sposób możliwie mocny, stanowczy. To chęć posiadania swojego zdania na najważniejsze tematy. Książki nie da się już pominąć, zlekceważyć. Mężczyźni z pisania książki czerpią przepiękne potwierdzenie siebie jako mężczyzny. Obok syna, domu, drzewa miejsce zajmuje również to co zostawiam po sobie jako autor.
Tu docieramy do tematów związanych ze sprawami ostatecznymi, bo przecież pozostawić coś po sobie, to znaczy nie umrzeć do końca. Jak Horacy móc powiedzieć „Nie wszystek umrę”. Lęk przed umieraniem towarzyszy ludziom wrażliwym, refleksyjnym najbardziej. To takie niespokojne dusze pisząc książki popychają Świat do przodu, pozostawiając cząstkę siebie.
W ostatnim czasie, ze względu wejście do naszego codziennego życia nowych technologii w tym do cyfrowego druku i składu książek, wydanie książki na własny rachunek stało się dużo bardziej dostępne. Króluje moda na selfpublishing. Sprzyja to swoistej modzie na książkę swojego autorstwa. To dobrze, bo więcej osób może poczuć tego rodzaju spełnienie, a z drugiej strony powstaje wiele książek niedopracowanych. Złożonych na kuchennym stole przez znajomego, z okładką pomysłu szwagra, o treści nie wspominając. Pomimo to prestiż i satysfakcja związana z wydaniem swojej książki nie da się porównać z niczym innym.
Wychodzi na to, że cala ludzkość nie tylko chce być bogata, zakochana ale chce też powiedzieć to co myśli. Wyrazić swoje zdanie. Poczuć dumę i stać się w pewnym sensie nieśmiertelnym. Jestem za tym, żeby spełniać marzenia… więc do dzieła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy