O autorze
Twórczyni Book Master Project – metody pisania, wydawania i zarabiania za pomocą książki opartej na doświadczeniach pochodzących z Kanady, USA i Wielkiej Brytanii. Współwłaścicielka innowacyjnych wydawnictw przyjaznych autorom: Oficyny Wydawniczej Tysiąclecia i Millennium Publishers. Coach, ekspert od rozwoju osobistego osób publicznych. Autorka książek dla przyszłych twórców: „Twoja książka cię ozłoci” „Mistrzowie Pisza Książki” i „Book Master Project”.
Od piętnastu lat pracuje rozwijając przedsiębiorczość. Pierwotnie jako szef Gdańskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy oraz Sekretarz Rady Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Jest twórczynią Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego głównym celem jest zapewnienie wsparcia dla nowo powstałych firm. To obecnie najlepszy Inkubator Przedsiębiorczości w Polsce i jeden z najlepszych w Europie.

Wszyscy wielcy ludzie to autorzy książek. Jednak nie wszyscy autorzy to wielcy ludzie.


Wszyscy wielcy ludzie to autorzy książek Myślę tu zarówno o ludziach, którzy są wielcy w skali świata, jak i w skali swoich społeczności.

Wyobraź sobie, że spotykasz kogoś, kto napisał książkę w dziedzinie, którą się zajmujesz. Wyobraź sobie, że rozmawiasz z nim osobiście i możesz poprosić o autograf na pierwszej stronie jego książki. Choć jeszcze tej książki nie przeczytałeś, to taka osoba łatwo staje się autorytetem w oczach innych. Na pewno jest ciekawym rozmówcą oraz kimś wartym poznania.
Zresztą zostać autorem książki to wciąż niewątpliwie prestiż. Wydawać by się mogło, że wszyscy piszą książki, ale czy tak jest rzeczywiście ?


Napisanie książki to jednak wyzwanie. Żeby napisać książkę, trzeba zastanowić się nad tym, co się ma do powiedzenia. Trzeba zebrać materiały i w końcu poświęcić swój czas. Warto znać się na tym, o czym się pisze, nawet jeżeli jeszcze niedawno było się w tej dziedzinie laikiem, a sama książka staje się powodem, dla którego zbiera się wiedzę. W ten czy inny sposób książka jest potwierdzeniem poziomu wiedzy oraz zawodowego i życiowego doświadczenia.
Autor to ktoś, kto ma odwagę pokazać swoje myśli światu, wyjść z cienia. Odważył się poddać je pod dyskusję. Wydana książka jest nieśmiertelna. Te myśli zostaną w niej na zawsze i będą czytane przez ludzi, których nie spotkał. To nie jest post na Facebooku czy na blogu, który można łatwo usunąć. To książka! To coś, co zostaje na zawsze. Dlatego właśnie autorzy są tak godni szacunku w każdej kulturze.


Wydawałoby się, że teraz w dobie ebooków i Internetu książka wydrukowana nie będzie miała tylu czytelników, co niegdyś. Jednak, chociaż mało osób czyta dziś książki, to prestiż bycia autorem pozostał. Nawet przekonanie, że wiele osób teraz pisze i nie są to często eksperci nie zmienia tego faktu. Przecież pomimo tego, że każdy może napisać książkę, to nie każdy potrafi to zrobić. Nie każdego stać na ten wysiłek i na tę odwagę.


Właściwie napisanie książki jest stosunkowo łatwe. Dopiero później trzeba ją „umieć obronić”. Trochę tak jak pracę magisterską. Wtedy dopiero będzie wiarygodna, a autor stanie się godny zaufania. Jego nazwisko może się stać znane dopiero po drugiej, trzeciej lub czwartej książce. Fakt, że prawie każdy może dziś łatwo wydać książkę sprawia, że wydaje sie coraz więcej słabych książek. Tradycyjna rola wydawnictw, które wybierały teksty do publikacji i nie wydawały wszystkiego, co autor napisał chroniła przed taką sytuacją. Teraz mamy Selfpublishing, więc hulaj dusza. Tak czy inaczej wierzę, że w każdym was z drzemie dobra książka, tylko nie każdy umie ją w sobie obudzić.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby
KARIERA 0 0Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka. "Obudził się we mnie wewnętrzny krytyk na sterydach"
0 0W tych światowych miastach żyje się najlepiej. Znalazło się też miejsce dla Warszawy