O autorze
Zuzanna Kobrzynski pracowała dla New York University, gdzie zdobyła wykształcenie w zakresie administracji oświatowej. Współpracowała z Slate Magazine oraz IAC. Zajmuje się działaniami na rzecz innowacji społecznych i edukacyjnych. Mieszka w Warszawie z psem Francisem i jako była mieszkanka Nowego Jorku, wciąż ma nadzieję znaleźć tu porządnego bajgla.

Karolina Cikowska urodzona w Polsce i wychowana w Nowym Jorku psycholożka. W latach 1990 - 2009, mieszkała i pracowała w Nowym Jorku. Obroniła tytuł magistra psychologii na Union College oraz na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS). Jest dumną matką dwojga dzieci.

Karolina i Zuzanna poznały się w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Polsce. Realizując działania wspierające rozwój innowacji dostrzegły problem o zasięgu globalnym, jakim jest mały udział kobiet w branży IT. Postanowiły zmienić rzeczywistość, w której niewiele dziewczyn decyduje się na karierę związaną z nowymi technologiami. Założyły Girls Code Fun, aby uczyć dziewczynki programowania komputerowego i zachęcać do zdobywania umiejętności IT.

Wakacyjny dylemat

Girls Code Fun
Podczas wakacyjnych miesięcy prawie wszystkie dzieci tracą część wiedzy z zakresu matematyki i czytania.


W zeszłym tygodniu dla dzieci w Polsce zaczęły się wakacje. Wielu rodziców ma w głowie wspaniały obraz beztroskiego lata, szczęśliwego czasu, kiedy to dzieci mogą być dziećmi i razem z rodziną macie szanse na relaks z dala od stresów codzienności. Całą zimę czekaliście na leniwe dni, podczas których korzystać będziecie z pięknej pogody na działkach, plaży, w górach i ciepłych nocy wolnych od prac domowych i projektów. Po to są wakacje, nieprawdaż?


Niestety, badania pokazały (Czy wakacje szkodzą dzieciom?), że podczas wakacyjnych miesięcy prawie wszystkie dzieci tracą część wiedzy z zakresu matematyki i czytania. Inicjowanie letnich zajęć edukacyjnych dla Twoich dzieci zapobiegnie możliwej utracie umiejętności oraz pokaże, że nauka nie musi być ograniczona miejscem i czasem. Na stronie parenting.com znajdziecie kilka gier, które możecie wypróbować na plaży lub na kempingu, dzięki czemu Wasze dzieci będą uczyć się dalej podczas wakacji.


Polowanie obserwatora
Rozwijane umiejętności: Nauki Ścisłe i Język
Zaplanuj polowanie, które wymaga szczegółowych obserwacji. Na przykład: znajdź liść nadgryziony przez owada; roślinę z nasionkami, które możesz zebrać; kwiat, z którego pszczoła może łatwo zebrać nektar (płaski) albo taki, z którym może mieć trudności (kwiat w kształcie tulipana).


Sprawy Rodzinne
Rozwijane umiejętności: Historia i Język
Przeprowadź wywiad z krewnymi dotyczący historii rodziny, następnie nanieś ważne daty na oś czasu historii świata wydrukowanej z Internetu.

Magia Blasku Księżyca
Rozwijane umiejętności: Matematyka i Nauki Ścisłe
Wyjdź na zewnątrz podczas kilku nocy, żeby sprawdzić ile jesteś w stanie zobaczyć w świetle księżyca. Narysuj wykres tego jak się zmienia, od pełni do małego rożka i zaznacz czy potrzebujesz latarki, żeby cokolwiek widzieć.

Nas też niepokoją badania, pokazujące ile już zdobytej wiedzy dziecko traci w czasie wakacji. Jeżeli Twoja rodzina będzie w Warszawie podczas lata, Girls Code Fun jest na miejscu żeby pomóc Wam w walce z wakacyjnym zapomnieniem. Zapraszamy na nasze kursy w lipcu i sierpniu. Dodatkowo oferujemy zabawę w programowanie bez komputerów w ramach programu Lato w Mieście.

Nasz wakacyjny program pomoże:
Przyswoić pojęcia matematyczne i naukowe;
Rozwinąć zainteresowanie tym, jak działają urządzenia;
Zbudować pewność siebie i umiejętność rozwiązywania problemów;
Nauczyć pracy zespołowej;
Pobudzić dziecięcą wyobraźnię.

Przyjemnych wakacji! I pamiętajcie, by Wasze dzieci kontynuowały naukę!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0O nich będzie głośno. Stworzyli pierwszy inteligentny głośnik rozumiejący komendy po polsku
BIZNES 0 0Nigdzie nie uciekniesz przed wyższym ZUS. Po tym tekście zrezygnujesz z przenosin firmy do Czech
NAUKA 0 0Ludzie już planują przeprowadzkę na "Drugą Ziemię". Ekspert wyjaśnia, czy to możliwe
WYWIAD 0 0"Postarzałam się o 5 lat w ciągu roku". Polka skończyła Harvard, wróciła ze świetnym pomysłem na biznes
0 0Rozwiązanie problemu sortowania odpadów mieliśmy 20 lat temu. Teraz może pomóc miastom uniknąć kar
0 0W Polsce powstała "Szkoła Przyszłości". Można używać smartfonów na lekcjach i uprawiać ogródek
0 0Program "Milion Plus" dla szpitali to wyborczy bubel. Jest niczym plaster na krwawiącą tętnicę