O autorze
Grow Up Start Up ma na celu promocję oraz wsparcie rozwoju przedsiębiorczości młodych oraz integrację środowisk działających na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Dodatkowo jednym z głównych zadań projektu jest kompleksowa edukacja, wspieranie i promowanie przedsiębiorczości absolwentów uczelni wyższych.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych form przekazu i komunikacji projekt prowadzi do większej integracji środowisk startupowych, co pozwolą na dynamiczny rozwój mikro – przedsiębiorczości i sektora MŚP w Polsce i Europie. Ważnym elementem przekazywania wiedzy osobom, do których projekt jest skierowany, jest połączenie edukacji wraz z praktyczną wiedzą wykorzystywaną w prowadzeniu własnych działalności. Dzięki innowacyjnemu sposobowi zastosowanemu do realizacji tych założeń, możliwe jest zebranie w jednym miejscu i czasie wielu podmiotów zainteresowanych wsparciem i rozwojem przedsiębiorczości.

Business Link Łódź oficjalnie otwarty

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek przy ulicy Narutowicza 43. Docelowo łódzki oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 100 innowacyjnych startupów. Majowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Łódź, czyli kolejnego innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu.


Startup Superhot został wyselekcjonowany do udziału w trzytygodniowym wyjeździe do Szanghaju. Będzie to pierwsza firma z łódzkiego Business Link, która ze swoim pomysłem biznesowym weźmie udział w programie Ready To Go. Konferencja regionalna - Business Mixer po raz pierwszy w Łodzi połączyła środowisko młodych przedsiębiorców ze światem biznesu.

Na konferencji otwierającej filię w roli gościa specjalnego wystąpił Marcin Zaręba. Gość specjalny opowiedział o swoich doświadczeniach przy tworzeniu startupów. Nie zabrakło również praktycznych informacji na temat funkcjonowania w biznesie. Na koniec gość odpowiadał na pytania licznie zgromadzonych uczestników. Następnie przeanalizował prezentacje firm: Superhot, Telemedi.co oraz Embiq.

Zwycięska firma Superhot to nietypowa, opracowywana na silniku Unity strzelanka FPP, w której czas płynie wyłącznie wtedy, gdy porusza się postać gracza. Aktualnie gra Superhot zebrała ponad 100 tys. dol. na Kickstarterze. Znawcy gier określają Superhot jako rewolucję w dziedzinie strzelanin FPP.


W AIP Business Link Łódź firma Superhot będzie miała możliwość dalszego rozwoju swojego produktu dzięki unikalnemu programowi akceleracyjnemu.

Startupy z Business Link walczyły o udział w trzytygodniowym programie akceleracyjnym Ready To Go. Wyjazd to okazja do zaprezentowania swojego pomysłu przed inwestorami oraz skonfrontowania go z rynkiem i konkurencją za granicą. Dzięki programowi przedsiębiorcy otrzymują również szansę dopracowania modelu biznesowego, co w efekcie owocuje wprowadzeniem biznesu na kolejny etap rozwoju. Proces ten stymulują także organizowane wydarzenia networkingowe oraz sesje pitchingowe, które pozwalają na zdobycie wiedzy niezbędnej do rozwoju.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Łódź – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Business Link to sieć innowacyjnych akceleratorów biznesu stworzonych w ramach projektu projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej”, która opiera się na zrównoważonym programie rozwoju w dążenia do sukcesu ogólnopolskiego i globalnego. Celem tej platformy rozwoju biznesu jest zapewnienie rozwijającym się firmom możliwości akceleracji. Business Link wspiera także relacje B2B i networking. Szczegóły dotyczące Business Link www.bl.przedsiebiorca.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)