O autorze
Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku Zarządzanie i Marketing. Na początku kariery zawodowej związany z informatyką w branży motoryzacyjnej i FSO na Żeraniu. Po 1998 roku pionier zastosowań bezprzewodowego Internetu w telemetrii i bankowości miedzy innymi dla AMS, Lotos, Pekao S.A., Wincor-Nixdorf. Odpowiedzialny za wdrożenia innowacyjnych rozwiązań teleinformatycznych dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dla banków spółdzielczych. Szef projektów technologicznych w polskich telewizjach.

Aktualnie prezes spółki innowacyjnej Virtual Power Plant oferującej inteligentne systemy zarządzania energią elektryczną i cieplną w budynkach. Na blogu pisze o innowacjach, o potrzebie racjonalizacji w energetyce, o przełamywaniu przesądów oraz inteligentnych sposobach oszczędzania wynikających ze zmiany zwyczajów konsumpcji prądu lub dzięki zastosowaniu technologii.

VIII Forum Inwestycyjne w nowej odsłonie

W dniach 7-8 września odbędzie się VIII Forum Inwestycyjne w Tarnowie. Polecam udział w tej imprezie nie tylko dlatego, że będę tam miał swoje wystąpienie – o czym wkrótce napiszę więcej – lecz przede wszystkim dlatego, że to wydarzenie, od kilku lat towarzyszące Forum Ekonomicznemu w Krynicy, zmienia swój charakter i staje się praktycznie samodzielną imprezą biznesową.


Do największych interdyscyplinarnych konferencji wpisujących się w kalendarz raz w roku należą te organizowane w Krynicy, Katowicach, Sopocie. Krynica ze swoimi imprezami towarzyszącymi jest wydarzeniem o najmocniej ugruntowanej pozycji.


Panele dyskusyjne kondensują aktualne cele przedsiębiorstw lub instytucji państwowych, które stać na ekspozycje swoich przedstawicieli przy zachowaniu poprawności politycznej. Najbliższe konferencje mogą być szczególnie ciekawe ze względu na zbliżające się wybory, bo wielu szefów przedsiębiorstw powoływanych w zależności od polityki państwowej znajdzie się na ostatniej prostej.


Mnie szczególnie interesują zmiany, jakich spodziewamy się w polskiej energetyce.
• Czy polskie przedsiębiorstwa energetyczne skorzystają z doświadczeń niemieckiego EON? Firma EON podzieliła swoje aktywa na 2 części, cześć związana z energetyką rozproszoną podnosi swoją wartość, odwrotnie część klasycznej energetyki - notuje spadki.
• Od kiedy i na jakich zasadach zacznie funkcjonować u nas premiowanie aktywnych odbiorców prądu i DSR?
• Co zrobi Ministerstwo Gospodarki, Polskie Sieci Elektroenergetyczne dla zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego konsumentów i odsunięcia zagrożenia blackoutami w przyszłym roku?
• Który z czeboli polskiej energetyki stanie sie liderem wdrażania innowacji - bo dotychczas polityka innowacyjności zaistniała raczej w prasowych deklaracjach.W tym roku organizatorzy przewidzieli dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, polityki połączone z wystąpieniem gościa specjalnego oraz prezentacjami praktycznego zastosowania rozwiązań innowacyjnych. Rozwiązania te zaprezentują przedstawiciele największych światowych firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych. Szczególny nacisk zostanie położony na szanse jakie otwiera jednolity rynek cyfrowy w Europie przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także na problem wspierania innowacyjności i konkurencyjności. Nowymi tematami poruszanymi na konferencji będą także bioekonomia, telemedycyna, a także rozwój startupów. Aktualny program wydarzenia publikowany jest na stronie internetowej organizatora.

Jedną z nowości tegorocznego Forum Inwestycyjnego jest konkurs START UP AWARD, w którym można wygrać 100 tys. zł. Konkurs skierowany jest do młodych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjne pomysły i szukają możliwości ich realizacji, jak również do osób niezależnych i kreatywnych, do programistów, ekspertów od nowych technologii. Konkurs promuje także społeczną i biznesową wartość startupów. Nagroda, która została ufundowana przez PGE Polską Grupę Energetyczną, Miasto Tarnów i Forum Ekonomiczne, wesprze zwycięski startup w dotarciu ze swoim projektem do szerszej grupy odbiorców.

Dodatkowo Fundacja Startup Hub Poland zaprosi jeden projekt o największym potencjale międzynarodowej ekspansji do programu preinkubacyjnego BridgeAlfa. W ramach programu projekt poddany zostanie szczegółowej analizie technologicznej, biznesowej i prawnej o wartości 30 tys. złotych. Pomyślne przejście etapu proof of principle otworzy drzwi do inkubacji o wartości kolejnych 250 tys. złotych oraz dotacji bezzwrotnej NCBiR o wartości nawet do 1mln złotych. Program zwieńcza dodatkowa inwestycja funduszu Giza Polish Venture. W programie BridgeAlfa bierze już udział kierowana przeze mnie firma Virtual Power Plant – naprawdę warto startować w konkursie START UP AWARD.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby