2015 - Rok wielkiego boomu startupowej przedsiębiorczości w AIP

Czas sukcesu - tak możnaby podsumować rok 2015 dla Akademickich Inkubatorów Przedsiebiorczości.


Sukces, to nie tylko ekspansja naszej organizacji, choć tu mamy czym się pochwalić - dziesięć nowych biur o łącznej powierzchni 1300 m kw. i oszałamiająca liczba 1530 nowych startupów.
Za równie ważny element sukcesu organizacji uważamy los naszych podopiecznych. Czy ich firmy rozwijają sie tak, jak powinny? Czy zdobywają rynek i stanowią przykład błyskotliwej success story polskich startupów? Miniony rok był momentem, w którym startupy Inkubatorów pokazywały się wszędzie - wygrywały konkursy, pojawiały sie w mediach, zdobywały fundusze inwestycyjne na dalszy rozwój.

Te widoczne dla świata efekty naszych działań owocują zaufaniem partnerów biznesowych. Od 2015 roku możemy poszczycić się współpracą z takimi markami jak: Play, Enelmed, Brand24 czy ZUS.
Tak, dobrze Państwo przeczytali - ZUS również. Często słyszy się głosy zdziwenia, że startupy, zwolnione z obowiązku płacenia składek zusowskich, mogą współpracować z instytucjami państwowymi na przyjacielskich warunkach. My wtedy zawsze odpowiadamy, że na koniec dnia to zawsze liczby przekonują urzędników, a my akurat jako organizacja mamy czym sobie zaskarbić sympatię urzędów: W 2015 roku Inkubatory AIP odprowadziły 7,4 mln zł podatków do Urzędu Skarbowego, a wysokość składek odprowadzonych do ZUS wyniosła 1,8 mln złotych. Nasze startupy zaś osiągnęły 56,3 mln zl przychodów, my zaś im wypłaciliśmy 24,6 mln zł czystego zysku.
Tych, którzy mają genialne pomysły na biznes przy jednoczesnym braku środków, nasz fundusz kapitałowy AIP Seed Capital wsparł inwestując 32 razy po 100 000 zł na rozwój firmy.

To był Rok Wielkich Liczb - nic dodać, nic ująć. A żeby te wielkie liczby jakoś obsługiwać, potrzeba zaufanych i kompetentnych pracowników. Nasze działy centralne wystawiły 6800 umów cywilnoprawnych, sporządziły 2400 PITów i pośredniczyły w 241 tys. operacji bankowych... Ufff...


Na szczęście mieliśmy wspaniały i wyjątkowo ciepły okres świąteczny na zebranie sił i ruszenie z kopyta w nowym roku 2016. Co ciekawe - rok ten już został okrzyknięty przez portal mambiznes.pl "rokiem startupów i freelancerów". A my z pewnością przyczynimy się do tej prognozy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Gdzie są podatki, tam zawsze będzie szara strefa. Tak wygląda "praca na czarno" w Polsce
0 0Podwójna jakość produktów w Europie potwierdzona. Ale to nie Polacy są gorszym sortem
0 0"Zielone kłamstwo" w Polsce. Tak próbują cię nabrać wielkie firmy
0 0Buty i piłki Adidasa polecą w kosmos. Chodzi o coś więcej niż trening dla astronautów
0 0Plan Szwedów: ZERO ofiar śmiertelnych na drogach. Oto czego możemy się od nich nauczyć
0 0Wyniki finansowe Ubera znów nisko pod kreską. Inwestorzy tracą cierpliwość

INNSPIRACJE

0 0Polak rozkręcił świetny biznes w USA. Zdradza, jak radzić sobie z porażką i brakiem motywacji
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Ujawniają kulisy współpracy ze znaną siecią sklepów. Dziesiątki milionów długów i próby samobójcze
0 0Sapkowski przyznaje, że spór z CD Projektem go przerósł. "Pieniądze nic dla mnie nie znaczą"

STARTUPY

0 0Amerykańskim naukowcom się nie udało, a one to zrobiły. Tak powstały innowacyjne kosmetyki
0 0Start-up chce zasilać samochody wodą i alkoholem. Ale trochę się zapędzili