Wymyślili jak ominąć ZUS we własnej firmie!

Od 1 stycznia 2017 roku rośnie wynagrodzenie minimalne, co przekłada się na wymiar składek preferencyjnych ZUS, które opłacają przedsiębiorcy przez pierwsze dwa lata prowadzonej działalności gospodarczej. Jeśli dopiero zaczynasz swój biznes to bez względu na to, czy masz jakikolwiek przychód będziesz musiał zapłacić co miesiąc ponad 500 zł na ZUS.


Dla początkujących przedsiębiorców to największy koszt stały, potrafiący zniechęcić nie jednego do własnej inicjatywy biznesowej. Szczególnie na początku nie każdego stać na taki comiesięczny wydatek. Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce generalnie jest jednym z najgorszych rozwiązań, bo oprócz ZUSu i innych wysokich kosztów za wszystkie zobowiązania przedsiębiorca odpowiada własnym majątkiem.


Ale Polacy wymyślili jak ominąć ZUS… zamiast własnej działalności gospodarczej ze wszystkimi jej obciążeniami na rynku funkcjonuje alternatywne rozwiązanie prowadzenia własnej firmy, którą zamiast rejestrować w urzędzie można zarejestrować w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W zamian za opłatę miesięczną w wysokości 300 zł przedsiębiorca otrzymuje od AIP dostęp do systemu informatycznego, za pomocą którego może samodzielnie wystawiać faktury jako fundacja AIP. Dodatkowo może podpisywać umowy z kontrahentami, sprawdzać swoje subkonto czy dokonywać przelewów oraz wypłacać pieniądze sobie lub wskazanym przez siebie osobom. Jego przychody wpływają na subkonto bankowe. Po potrąceniu faktur kosztowych, przedsiębiorca wypłaca pozostałą na subkoncie kwotę na umowę zlecenie lub o dzieło. Obsługą księgową i prawną zajmuje się fundacja AIP w ramach comiesięcznego abonamentu. Wszystko dzieje się automatycznie.

Dla kogo jest firma w AIP? Przede wszystkim dla freelancerów, którzy nie posiadają wysokich stałych zleceń, w związku z czym nie potrzebują wystawiać faktur co miesiąc, dlatego nie stać ich na prowadzenie własnej działalności. Przede wszystkim dla osób, które nie mają potrzeby być przedsiębiorcami lub nie chcą zajmować się księgowością i obowiązkami czy terminami z tym związanymi. Ale też dla mikroprzedsiębiorców praktycznie z każdej branży, których nie stać na ZUS lub po prostu nie chcą go płacić. Generalnie AIP jest idealnym miejscem do prowadzenia własnego biznesu na niewielką skalę, który osiąga już przychody, ale nie na tyle wysokie, by prowadzić go w ramach własnej działalności gospodarczej i ponosić pełne czy preferencyjne składki ZUS.


A jak to wygląda w praktyce? Ile przedsiębiorca zarobi na rękę prowadząc firmę w AIP w przypadku wystawienia faktur swojemu klientowi na kwotę 3300 zł netto w danym miesiącu?

Przy założeniu braku faktur kosztowych po potrąceniu 300 zł abonamentu dla AIP przedsiębiorca wypłaci sobie na rękę od 2568 zł w przypadku wypłaty na umowę zlecenie do 2730 zł w przypadku umowy o dzieło, co w porównaniu własną działalności i związanymi z tym kosztami ZUSu, księgowości, itd. daje oszczędności rzędu 500-1500 zł miesięcznie.

W skrócie AIP to swego rodzaju trampolina dla początkujących czy po prostu małych przedsiębiorców do osiągania w przyszłości sukcesów biznesowych. Już ponad 12 tysięcy przedsiębiorców rozwinęło w ten sposób swoje biznesy, z których wykluły się chociażby takie brandy jak Glov, Misbhv czy Sidly.
Dodatkowo AIP oferuje swoim przedsiębiorcom internetową giełdę zleceń skupiającą ponad 2000 przedsiębiorców, miejsca do pracy w swoich biurach w całej Polsce, zniżki na usługi i produkty biznesowe oraz dostęp do wydarzeń integracyjnych.

Chcesz założyć biznes bez rejestracji w urzędzie, martwienia się o księgowość ani umowy? Zrób to, co czołowe startupy w Polsce i załóż firmę w Inkubatorach AIP! www.badznastepny.inkubatory.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł