Wymyślili jak wystawiać faktury bez rejestracji działalności gospodarczej!

Z jednej strony coraz więcej osób podejmuje próby rozpoczęcia własnego biznesu, z drugiej coraz więcej osób zmuszanych jest przez swoich pracodawców do przejścia na samozatrudnienie. Dla jednych i drugich wiąże się to z koniecznością wystawienia faktur bądź to swoim kontrahentom, bądź to swoim pracodawcom. Dla części z nich to bariera nie do przeskoczenia, gdyż nie każdemu, kto chce lub musi wystawiać faktury opłaca się zakładać własną działalność gospodarczą. Efekt w takim przypadku może być tylko jeden… zaniechanie rozpoczęcia lub kontynuacji swojej działalności biznesowej lub rezygnacja ze współpracy z wymagającym pracodawcą.


Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce jak dotąd generalnie jest mało korzystnym rozwiązaniem, bo oprócz ZUSu i innych wysokich kosztów za wszystkie zobowiązania przedsiębiorca odpowiada własnym majątkiem.


Polacy wymyślili jak wystawiać faktury bez zakładania własnej działalności gospodarczej.

Teoretycznie wystawienie faktury VAT bez prowadzenia działalności gospodarczej nie jest możliwe, jednak dzięki ofercie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości zrobisz to legalnie, szybko i sprawnie. Zamiast własnej działalności gospodarczej ze wszystkimi jej obciążeniami na rynku funkcjonuje alternatywne rozwiązanie prowadzenia własnej firmy, którą zamiast rejestrować w urzędzie możesz zarejestrować w fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. W zamian za opłatę miesięczną w wysokości 300 zł otrzymujesz od AIP możliwość samodzielnego wystawiania faktur. Dodatkowo możesz podpisywać umowy z kontrahentami, monitorować środki na swoim koncie czy dokonywać przelewów i wypłat sobie lub wskazanym przez siebie osobom. Dodatkowo w ramach swojej firmy w AIP tak jak w przypadku własnej działalności gospodarczej możesz ponosić koszty związane z prowadzoną działalnością. Wszystko odbywa się automatycznie w ramach systemu informatycznego AIP i własnego konta bankowego w fundacji AIP. W jaki sposób możesz wypłacać sobie zarobione pieniądze? Po zaksięgowaniu faktur kosztowych, wypłacasz pozostałą na koncie kwotę na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Obsługę księgową, prawną i wszelkie formalności bierze na siebie fundacja AIP.

Dla kogo jest firma w AIP? Przede wszystkim dla freelancerów, którzy nie posiadają wysokich zleceń, stąd nie stać ich na prowadzenie własnej działalności. Dla samozatrudnionych, którzy nie mają potrzeby być przedsiębiorcami lub nie chcą zajmować się księgowością i innymi obowiązkami z tym związanymi. Dla mikroprzedsiębiorców praktycznie z każdej branży, prowadzących biznes na niewielką skalę, który osiąga już przychody, ale nie na tyle wysokie, by prowadzić go w ramach własnej działalności gospodarczej.


Ile więc konkretnie zarobisz na rękę prowadząc firmę w AIP w przypadku wystawienia faktur swoim kontrahentom czy pracodawcy na kwotę 3300 zł plus VAT w danym miesiącu?

Przy uproszczonym założeniu braku faktur kosztowych po potrąceniu 300 zł abonamentu dla AIP wypłacisz sobie na rękę od 2568 zł w przypadku wypłaty na umowę zlecenie do 2730 zł w przypadku umowy o dzieło, co w porównaniu własną działalności i związanymi z tym kosztami może przynieść Ci oszczędności rzędu 500-1500 zł miesięcznie.

Dodatkowo w ramach abonamentu AIP oferuje Ci internetową giełdę zleceń skupiającą ponad 2000 firm, miejsca do pracy w swoich biurach w całej Polsce, zniżki na usługi biznesowe oraz dostęp do eventów z udziałem społeczności AIP.

Jeśli chcesz wystawiać faktury bez rejestracji firmy w urzędzie i nie martwić się o księgowość czy umowy wejdź na stronę www.badznastepny.inkubatory.pl, by dowiedzieć się więcej w rozmowie z teamem AIP.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł